Saturday, 18 July 2015
26 January 2021
نخست وزیر کشور کانادا

«دولت ایران ما را ۲۵ سال پیشرفت داده است»

2010 February 25

بی‌توجهی مسوولین به جذب  دانشگاه‌های مطرح کشور، باعث مهاجرت تعداد قابل توجهی از دانشجویان دانشگاه صنعتی‌‌شریف تهران به کشورهای غربی و اقامت دایم در آنجا می‌شود.

به گزارش کلمه به نقل از سایت جهان، برخی از اساتید دانشگاه صنعتی‌شریف با ابراز نگرانی از اوضاع فعلی دانشگاه‌های کشور خبر داده‌اند که در حال حاضر حدود نیمی از دانشجویان دانشگاه صنعتی‌شریف برای عزیمت به خارج از کشور و اقامت دایم در آن جا اعلام آمادگی نموده‌اند.

به گفته این افراد، هدف دانشجویان از این کار اعتراض به عدم وجود امکانات آموزشی برای ادامه تحصیل ایران است.

اساتید مذکور تاکید کرده‌اند نخست‌وزیر کشور کانادا اخیرن گفته است دولت ایران ما را ۲۵ سال پیشرفت داده است چون باعث مهاجرت هزاران متخصص ایرانی به این کشور شده است.

این در حالی است که با توجه به وقایع اخیر برخی کشورهای اروپایی و غربی رسمن اعلام نموده‌اند که آماده پذیرش متخصصان و کارشناسان ایرانی برای اقامت دایم در کشور خود هستند.

به گفته یکی از اساتید دانشگاه شریف تحصیلات افرادی که اعلام کرده‌اند آماده عزیمت و اقامت در خارج از کشور هستند بالاتر از کارشناسی می‌باشد و علت این کار هم وعده‌های بسیار فریبنده‌ای است که عوامل کشورهای پیشرفته به کارشناسان ایرانی داده‌اند.

لازم به ذکر است که معضل فرار مغزها همواره از مباحثی بوده که هنوز مسوولین کشور نتوانسته‌اند برای حل آن، راه‌کار مناسبی پیش‌بینی کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,