Saturday, 18 July 2015
22 January 2021
درسانحه تصادف

«درگذشت همسر و مادر پیمان عارفی زندانی تبعیدی»

2013 December 19

خبر / رادیو کوچه

همسر و مادر پیمان (امیر رضا) عارفی زندانی تبعید شده به مسجد سلیمان، در راه بازگشت از ملاقات این زندانی سیاسی در یک تصادف رانندگی درگذشتند.

بنابه گزارش رسیده به «رادیو کوچه» روز چهارشنبه بیست و هفتم آذر ماه خانم «زینب صادق‌زاده» همسر «پیمان عارفی» به همراه مادر این زندانی در جاده اهواز به تهران در راه بازگشت از ملاقات وی در یک تصادف رانندگی درگذشتند.

11

 «پیمان عارفی» که دو ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ در سن ۲۱ سالگی و به همراه همسر خود به اتهام هواداری از انجمن پادشاهی بازداشت شد و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اعدام محکوم شد که حکم وی در دادگاه تجدید نظر به ۱۵ سال حبس در تبعید تقلیل یافت.

درحالی که وی دو ماه قبل از انتخابات بازداشت شده بود، اما در دادگاه‌، به عنوان یکی از بازداشت شدگان حوادث انتخابات ٨٨ مورد محاکمه قرار گرفت.

خانم زینب (زیبا) صادق‌زاده دو سال پیش و در آستانه نوروز ۱۳۹۰ در مصاحبه‌ای گفته بود: «اگر بخواهم به او جمله ای بگویم این است که دوستش دارم و اگر همه پانزده سال دوره زندانش هم در زندان بماند باز هم من منتظرش خواهم ماند و می خواهم دوباره با او زندگی کنم و روزهای کوتاه خوب زندگی مشترک‌مان را دوباره تکرار کنم و همان آرامش به زندگی ما برگردد».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment


  1. غلام عسگری
    1

    هموطن گرامی پیمان عرف هرچند وسعت فاجعه انقدربزرگ است که زبان وقلم یارای توصیف ان نیست اما تو وهزاران زن ومرد که بجرم عقیده درزندانهای رژیم جنایتکاران اشغالگر بجرم ناکرده تنها داشتن یک عقیده یا ارمان بسرمیبرید یقینا برای دادن هربهایی خودرا اماده کرده اید حتی جان خود وعزیزانتات من بعنوان یک هموطن این ضایعه دلخراش وجبران ناپذیر را به تو وخانواده وبستگان داغدارت تسلیت میگویم اما ازانجاییکه امروعاملین اینگونه جنایات شخص سیدعلی وباندهای تحت امرش میباشند ضمن محکوم کردن این اعمال جنایتکارانه ازتمامی وجدانهای بیدارتقاضا دارم انها را محکوم ونسبت به ادامه چنین جنایاتی به رژیم ادمخواران حاکم برایران هشدارجدی دهند.روحشان شاد ویادشان گرامی باد