Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
اتوبان

«ستاد مبارزه با چرندیات»

2013 December 19

دامون روزبه / رادیو کوچه

Damoon@koochehmail.com

 

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تذکر: لطف این برنامه البته با حساب این که لطفی داشته باشد، به شنیدن فایل شنیداری آن است! پس دکمه این پایین را بزنید و مانند باقلوا شنونده آن باشید!

یک ضرب‌المثل نمی‌دونم کجایی هست که دقیق هم نمی‌دونم چیه اما مضمونش اینه که تا حقیقت بخواد به خودش بیاد، شایعه و دروغ همه جارو درو کرده. در دنیای مجازی امروز به خصوص در فضای مجازی فارسی زبان‌ها، هر از گاهی یک شایعه شروع به رشد می‌کنه و فراگیر می‌شه و گاهی حتا دردسر هم درست می‌کنه.

در همین راستا در این برنامه به سراغ یکی از ادمین‌های پیج «ستادمبارزهباچرندیات» رفتیم و در مورد فعالیت این پیج سوال‌هایی ازش پرسیدیم. در توضیحات این پیج آمده است: «هدف این پیج ترویج اندیشیدن و جستن و مبارزه با ساده لوحی است. این پیج همواره سعی می‌کند بی‌طرفی خود را حفظ کند.

000

ما با نژاد پرستی مخالفیم! هرگونه و هرجا که باشد! فرق نمی‌کند این نژادپرستی بازی لوث شده آریایی باشد یا پان ترکیسم یا صهیونیزم. ما به همه ادیان، اعتقادات و ایدئولوژی‌ها در بستر آزادی بیان احترام می‌گذاریم. اما با خرافه‌پرستی، اجبار یا اکراه دینی و عقیدتی و یا هر اندیشه‌ای که نفرت را تبلیغ کند مخالفیم! مهم نیست نفرت از مسلمانان باشد یا نفرت از یهودیان. ما با هر قصه یا افسانه‌ای که بگوید یک قوم برتر وجود دارد مخالفیم! مهم نیست این قوم آریایی باشند یا ترک یا اعراب یا یهودیان. ما با هرچیزی که مخالف منش انسان متمدن و در تضاد با حقوق بشر باشد مخالفیم!

ما این‌ها را «چرند» می‌دانیم و با آن مبارزه خواهیم کرد!».

ادمین سیزده، از گشایش پیج و دلیل گشایش آن و همین‌طور هم‌کاری محقق‌ها و تحصیل کرده‌ها با مطالب پیج گفت. هم‌چنین در ادامه توضیح‌هایی در مورد مجله اینترنتی این پیج داد که در حال حاضر بر روی صفحه این گروه بر روی فیس‌بوک موجود است.

در ادامه به «کاف.سین.شعر» هفته می‌رسیم و داستان سفر جمشید مشایخی به اسپانیا برای دل‌جویی استاد از لیونل مسی! بله! استاد قصد دارند برای عذرخواهی از طرف ملت ایران با حمایت باشگاه استقلال به اسپانیا بروند و بگن «لیو دادا از ما که ناراحت نشدی؟». البته از اون طرف هم ما قرار شده بریم از دل اون خانم مجریه تو برزیل در بیاریم که ناراحت نباشه اون طفل معصوم هم!

شنونده برنامه صوتی ما باشید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۲ Comments


  1. hamed
    1

    واقعا خسته نباشید .خدمتی که شما به فرهنگ واجتماع ایران میکنید اثری ماندگار خواهد شددر واقع افکار را از جهالت دور می کنید


  2. امینی
    2

    خیلی خیلی ممنون، واقعا کارتون تحسین برانگیزه 🙂