Saturday, 18 July 2015
21 January 2021
از سوی گروه ویژه اوباما

«درخواست توقف جمع‌آوری فله‌ای اطلاعات شهروندان»

2013 December 19

خبر / رادیو کوچه

گروه ویژه «باراک اوباما» برای بررسی فعالیت آژانس امنیت ملی آمریکا در گزارشی توصیه کرده است، جمع‌آوری فله‌ای اطلاعات شهروندان متوقف شود. گزارش این گروه پنج نفره  می‌افزاید آمریکا باید با این اقدام از افشاگری‌های غیرمجاز جلوگیری کند.

خبرگزاری «رویترز» روز چهارشنبه هجدهم دسامبر نوشته است این گروه هم‌چنین توصیه کرده است اطلاعات تلفنی شهروندان فقط در صورتی گردآوری شود که به تحقیقات بین‌المللی مشخصی درباره تروریسم مرتبط باشد و وسعت آن هم معقول باشد.

گروه ویژه «اوباما» همچنین به دولت آمریکا توصیه کرده است، رییس آژانس امنیت ملی آمریکا را از میان افرادی غیرنظامی انتخاب کند و این انتخاب را به تایید مجلس سنای آمریکا برساند.

1

پس از افشاگری‌های «ادوارد اسنودن»، پیمانکار سابق سیا، در ماه ژوئن امسال و ارایه مستنداتی درباره عملیات گسترده گردآوری اطلاعات از تماس‌های تلفنی و اینترنتی و واکنش‌ها به آن، «باراک اوباما» رییس‌جمهوری ایالات متحده، در ماه اوت گذشته گروهی را برای بررسی فنآوری اطلاعاتی و ارتباطی آمریکا تشکیل داد.

گروه منصوب آقای «اوباما» نوشته توصیه‌هایش برای آن است که حفظ امنیت ملی و پیش‌بردن سیاست خارجی هم‌زمان با رعایت پایبندی دیرین ما به حریم خصوصی و آزادی‌های مدنی، و توجه به ضرورت حفظ اعتماد عمومی (از جمله اعتماد دوستان و هم‌پیمانان خارجی ما)، و کاهش خطر افشاگری‌های غیرمجاز است.

آنها به رییس‌جمهوری آمریکا توصیه کرده‌اند توجه جدی کند که رییس بعدی آژانس امنیت ملی آمریکا، یک چهره غیرنظامی و مستقل از ارتش سایبری ایالات متحده باشد.

آنها خواستار توقف تلاش سازمان‌های جاسوسی آمریکا در رخنه به روش‌های رمزگذاری شرکت‌های تجاری شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,