Saturday, 18 July 2015
20 January 2021
زیر یه خم

«واقعیت ماجرای دوپینگ امیر علی اکبری»

2013 December 21

‌‌مسیب سروندی / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

روزها به تندی سپری می‌شوند و خدای متعال را شاکرم که دوباره فرصتی را به بنده و هم‌کارانم داد تا بتوانیم با یک برنامه ورزشی دیگر، ٣٠ دقیقه هم‌راه شما باشیم.

در هفته‌ای که گذشت، مانند همیشه ورزش ایران و دنیا درگیر اتفاقات خوشایند و ناخوشایند فراوانی بود، از محرومیت دایمی قهرمان ایرانی کشتی جهان تا حمل مواد مخدر توسط پدر برترین فوتبالیست جهان یعنی لیونل مسی، عمده اخباری است که اتفاق افتاده.

در این برنامه اخبار متعددی را از رشته‌های گوناگون برای شما به کمک تیم خبری رادیو کوچه گرد آورده‌ایم و به مسایلی می‌پردازیم که در رسانه‌های داخلی کشور باز نشده‌اند و به نحوی به صورت اشتباه در اختیار شما خوانندگان قرار گرفته‌اند.

در ادامه توجه شما را به اخبار این هفته و در پایان به معرفی « آقای رضا مددی» مبارز رقابت‌های «ام ام ای» که متهم به دزدی شده است جلب می‌کنم.

«علی آبادی و هاشمی طبا سرشاخ شدند»

انتقادات تند «آقای مصطفا هاشمی طبا» رییس سابق کمیته ملی المپیک از محمد علی آبادی رییس کنونی این کمیته، منجر بر این شد تا یکی از رادیوهای داخلی نهایت استفاده از این موضوع را برده و در یک برنامه آن‌ها را روبروی یک‌دیگر قرار دهد.

«آقای محمد علی آبادی» رییس کمیته ملی المپیک امروز در جواب این پرسش که بر اساس کدام بند اساس‌نامه کمیته ملی المپیک این تغییرات اعمال شده، گفت: «به دلیل تغییر اساس‌نامه، آیین‌نامه‌ها هم باید تغییر کنند و با توجه به نزدیک بودن انتخابات کمیته ملی المپیک، آیین‌نامه انتخابات هم باید تغییر می‌کرد، شما با آقای قدمی صحبت کنید، چون ایشان به درستی در این زمینه اشراف دارند، من حضور ذهن ندارم.»

در همین لحظه «آقای مصطفا هاشمی طبا» به عنوان کارشناس مدیریت ورزشی، توضیح داد: «بند پ ماده پنج اساس‌نامه می‌گوید رییس فدراسیون یا نماینده فدراسیون که باید عضو هیات رییسه باشد، البته کمیته ملی المپیک، در ترجمه فارسی غلط ترجمه کرده و من بر طبق متن انگلیسی می‌گویم که می‌تواند در مجمع شرکت کند. مهم نیست کیست، یا چند سال سن دارد و سابقه‌اش چیست، همین که عضو هیات رییسه باشد هم حق رای دارد و هم این‌که می‌تواند در انتخابات شرکت کند. آقایان به اساس‌نامه تجاوز کردند، و قیدی گذاشتند مبنی براینکه حتما باید شش ماه عضو هیات رییسه باشند و معلوم نیست این بند از کجا آمده، آقای علی آبادی می‌فرمایند که آقای قدمی این کار را کردند که اتفاقن این حرف‌شان درست است، دیگران را بدون این‌که اطلاع دقیق از موضوع داشته باشند مجاب کردند و برای این‌که آیین‌نامه را تصویب کنند از آن‌ها امضا گرفته‌اند، اگر قرار است این تغییر اتفاق بیافتد باید حتما در ابتدا در مجمع ۶٣ نفری تصویب ، بعد به کمیته بین‌المللی المپیک ارسال شود و تاییدیه صادر گردد. تازه در این زمان آقایان اجازه اجرایی کردن آن را دارند.»

1

به گزارش خبرنگار رادیو کوچه، تمامی این مذاکرات در حالی صورت می‌گیرد که عملن رییس کنونی کمیته ملی المپیک با دست بردن در داخل آیین‌نامه، سعی بر نگاه داشتن سمت خود دارد و البته بند بند آیین‌نامه را به نحوی تدوین کرده است که تقریبن اکثر مخالفان وی که می‌توانستند در انتخابات رای دهند، حضورشان دیگر قانونی نیست.

این مهم در حالی اتفاق می‌افتد که «محمد علی آبادی» از زمان محمود احمدی نژاد با ریاست بر سازمان تربیت بدنی وارد ورزش شد و سپس کاندید ریاست فدراسیون شد که در نهایت خود را به کمیته ملی المپیک رساند. نکته بسیار مهم در خصوص این کمیته، بودجه چندین میلیارد تومانی کمیته می‌باشد که در اختیار رییس کمیته قرار می‌گیرد و عملن شرایط در رابطه با چنین کمیته‌ای در کشور به گونه‌ای است که ارگانی در رابطه با هزینه‌ها نمی‌تواند از آن‌ها بازخواست کند و این مجموعه مستقل به کار خود ادامه می‌دهد.

لذا به طور کامل مشخص است که برای چه محمد علی آبادی در حفظ چنین سمتی تا به این اندازه کوشا است.

«واکنش رییس جهانی فیلا و ماجرای اصلی دوپینگ علی اکبری»

رییس فدراسیون جهانی کشتی به مثبت شدن دوپینگ آقای امیر علی اکبری واکنش نشان داد.

به گزارش کوچه، «فدراسیون جهانی کشتی» پس از مثبت شدن تست دوپینگ امیر علی اکبری در یک گزارش خبری اعلام کرد: «امیر علی اکبری قهرمان وزن ١٢٠ کیلوگرم مسابقه جهانی بوده‌ است، به خاطر دومین تست دوپینگش دیگر تا آخر عمر اجازه شرکت در مسابقات فیلا را ندارد. بنابراین عنوان قهرمانی وی پس گرفته می‌شود و مدال طلا به «هیکی نابی» از استونی می‌رسد. هم‌چنین رضا کایالپ از ترکیه صاحب مدال نقره می‌شود و نور ماخان تینالیف از قزاقستان و یوهان ارن از سوئد به برنز مشترک می‌رسند.»

لالاویچ همچنین در واکنش به مثبت شدن تست دوپینگ امیر علی اکبری گفت: «ما در مورد پاک ساختن ورزش‌مان از دارو جدی هستیم و از ورزش‌کارانی که به قوانینمان احترام می‌گذارند حمایت می‌کنیم . البته این موضوع در گذشته برای ما مشکل ساز نشده و ما می‌خواهیم این الگو‌ی حمایتی از ورزش‌کاران پاک را ادامه دهیم. »

به گزارش خبرنگار کوچه، علی اکبری خود در رابطه با این موضوع در یک برنامه تلویزیونی حاضر شد و ماساژور سابق تیم ملی کشتی ایران را متهم به دادن قرص حاوی استرویید به خود کرد.

در این خصوص لازم به ذکر است، ماده‌ای که در بدن این کشتی‌گیر پیدا شده است به صورت دوره‌ای استفاده می‌شود و هیچ‌گاه مانند یک محرک عمل نمی‌کند. از طرفی ستاد جهانی مبارزه با دوپینگ در گزارش کامل خود ادعا کرده که امید علی اکبری در چند ماه چنین دوپینگی را استفاده کرده است.

در رابطه با این خبر، متاسفانه رسانه‌های داخلی با مردم روراست برخورد نکردند و شاید از علم دوپینگ بی‌خبر بودند، اما چیزی که مشخص است استفاده صد در صد این کشتی گیر از استرویید با اطلاع قبلی است و تنها فرد خاصی در این خصوص شخص علی اکبری می‌باشد، موضوعی که در ایران به نحوی دیگر نمایش داده شد و ماساژور بلغاری سابق تیم ملی ایران که همسری ایرانی  دارد را متهم کردند.

2

«سرمربی استقلال افت تیم را به زمین کج نسبت می‌دهد»

آقای امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلال گفت: «برای بازی با صبا شرایط خوبی داریم. امیدوارم زمین مسابقه طوری باشد که بتوانیم فوتبال خوبی ارایه دهیم. مصدومیت بیک‌زاده دغدغه استقلال است ولی بقیه بچه‌ها شرایط خوبی دارند. صبای قم تیم خوبی دارد و اگر زمین اجازه بدهد، دو تیم بازی زیبایی انجام خواهند داد.»

قلعه‌نویی ادامه داد: «دلیل موفقیت تیم در چند هفته اخیر این بوده که ما همه بازی‌کنان را در اختیار داشته‌ایم. خسرو حیدری هم در کنارمان بوده که این باعث شده شرایط خوبی داشته باشیم. البته امیدوارم مشکلات مالی تیم حل شود تا بتوانیم برای ادامه کار آرامش بیشتری داشته باشیم.»

به گزارش خبرنگار کوچه، یکی از مشکلاتی که باش‌گاه استقلال این روزها با آن دست به گریبان است، حضور اندک تماشاچی‌ها برای دیدار بازی این تیم می‌باشد که در این خصوص قابل ذکر است از زمانی‌که «آقای فرهاد مجیدی» بدون اطلاع قبلی و در شرایطی سخت از دنیای فوتبال و تیم خود خداحافظی کرد، تماشاگران آبی‌ها به این تیم پشت کردند.

هم‌چنین عده‌ای معتقد بر این هستند که آقای مجیدی برای فرار از دادن نمونه دوپینگ به آن شکل از فوتبال کنار رفت و فدراسیون فوتبال نیز درپوشی را بر روی دوپینگ این ورزش‌کار به دلیل حفظ آبروی استقلال قرار داد.

«پردرآمدترین مربیان دنیای فوتبال»

پردرآمدترین مربیان فوتبال جهان معرفی شدند. در این فهرست ١٠ نفره همان‌طور که انتظار می‌رفت اسامی مربیان مطرحی چون پپ گواردیولا، ژوزه مورینیو، آرسن ونگر، کارلو آنچلوتی و… به چشم می‌خورد.

اسامی پردرآمدترین مربیان فوتبال جهان به شرح زیر است:

١. پپ گواردیولا (بایرن مونیخ)؛ ١٧ میلیون یورو

٢. ژوزه مورینیو (چلسی)؛ ١٠/٠٣ میلیون یورو

٣. مارچلو لیپی (گوانگچو چین)؛ ١٠ میلیون یورو

۴. آرسن ونگر (آرسنال)؛ ٨/٢  میلیون یورو

۵. فابیو کاپلو (روسیه)؛ ٧/٨ میلیون یورو

۶. کارلو آنچلوتی (رئال مادرید)؛ ٧/۵ میلیون یورو

٧. دیوید مویس (منچستریونایتد)؛ ۵/٩ میلیون یورو

٨. جراردو مارتینو (بارسلونا)؛ ۵/۴ میلیون یورو

٩. یورگن کلوپ (دورتموند)؛ ۴/٣ میلیون یورو

١٠. مانوئل پیگیرینی (منچسترسیتی)؛ ۴/١ میلیون یورو

«پول‌شویی و اتهام قاچاق مواد مخدر برای پدر مسی»

در دنیا هم‌واره این‌گونه بوده است که پسر دردسر آفرین پدر می‌شود اما انگار این بار از زمین به آسمان باریده، خورخه مسی پدر لیونل مسی به خاطر هم‌کاری با یک شبکه قاچاق مواد مخدر دستگیر شده.

به گزارش رادیو کوچه، به نوشته «ال موندو» گروهی از مافیای مواد مخدر در کلمبیا هستند که از مسی و اطرافیان او برای پول‌شویی استفاده می‌کنند و حربه‌شان هم به این صورت است که بلیت‌های کنسرت‌های موسیقی یا بازی‌های دوستانه سطح بالا را در تعداد بالا می‌خرند، بازی‌هایی مانند دیدار خیریه دوستانه «مسی و دوستان» که برای کمک به بنیاد خیریه این بازی‌کن ترتیب داده شد. با توجه به ادعای روزنامه «ال موندو» حالا بحث مالی این بازی‌ها و تمامی فعالیت‌های ورزشی و تجاری مسی و خانواده‌اش زیر ذره‌بین قرار خواهد گرفت. به ویژه موسسه خیریه مسی که «دوستان مسی» نام دارد و هر از چندی طی برنامه‌ای برای اهداف خیرخواهانه پول جمع‌آوری می‌کنند.

یکی از این دیدارها اواخر ژوئن در کلمبیا در شهر مادلین برگزار شد اما استقبال چندانی از آن صورت نگرفت و فقط ١٢ هزار نفر به تماشایش رفتند. مسابقه بعدی قرار بود اول در لس‌آنجلس باشد اما در شیکاگو برگزار شد و «کارلوس بوکانگرا و تیری آنری هم در آن حضور داشتند. دیداری که به گفته برگزار کننده‌اش ٢۵هزار بلیت برایش فروخته شد. برخی هواداران و علاقه‌مندان فوتبال و مسی هم بودند که ادعا کردند برای دیدار رو در رو و صحبت با مسی ٢٠٠٠  دلار پرداخت کرده‌اند.

4

به نوشته این روزنامه خورخه مسی بین ١٠  تا ٢٠ درصد برای وارد کردن لیونل و سایر ستاره‌های فوتبال به این چرخه پول به جیب زده است. در جریان بازجویی‌ها نه تنها لیونل مسی احضار شده بلکه پای دنی آلوز، خوسه مانوئل پینتو و خاویر ماسچرانو هم به این پرونده باز شده. بعد از انتشار این خبر توسط «ال موندو» خانواده مسی اعلام کردند که به خاطر مطالب کذبی که این روزنامه نوشته قصد دارند از آن شکایت کنند، اما این روزنامه ادعا کرده که منبع خبرش چهار بازی‌کن بارسلونا بوده‌اند که به‌عنوان شاهد از آن‌ها بازجویی شده یعنی خود مسی، آلوز، ماسچرانو و پینتو.

باش‌گاه بارسلونا در این میان می‌تواند یک پای ماجرا باشد چرا که نام بازی‌کنان مطرحش در این پرونده برده شده و اتهام سنگینی به آنان وارد شده است.

در حالی‌که خانواده مسی هنوز هیچ اظهارنظر رسمی در این رابطه نکرده‌اند، روزنامه کاتالانی «اسپورت» همه این گمانه‌زنی‌ها را تکذیب کرده و معتقد است این‌هم نقشه جدیدی است که مادریدی‌ها برای لکه‌دار کردن چهره مسی کشیده‌اند. مسی و پدرش قبلن هم در اسپانیا به مشکلات قانونی برخورده‌اند. همین چند ماه پیش بود که مسی برای گریختن از اتهام فرار از پرداخت مالیات، پنج میلیون یورو به سازمان مالیاتی اسپانیا داد تا غائله را بخواباند. آن زمان مشخص شد که مسی با هم‌دستی پدرش بخش زیادی از درآمدهایش را در حساب‌های دیگری نگه‌داری می‌کرده تا مجبور نشود به ‌عنوان کسی که اقامت اسپانیا را دارد مالیات درآمدهایش را به دولت اسپانیا بپردازد. در عین حال شبکه تلویزیونی «TV3» در تحلیل خود آورده است که نمی‌توان چندان هم مسی را از اتهام‌ها مبرا دانست و این احتمال را هم باید در نظر گرفت که وی تحت پوشش پدرش کارهای غیر قانونی‌اش را سازمان‌دهی می‌کند و هر بار که دست قانون به وی می‌رسد از پدرش به‌عنوان سپر بلا استفاده می‌کند.

نمونه‌هایی از این دست که خانواده بازی‌کنان برای‌شان دردسر و آبروریزی به همراه می‌آورند، کم نیست. وین رونی هم درگیر خلاف‌کاری‌های پدرش شده بود. پای پسر پله اسطوره فوتبال جهان به خاطر مواد مخدر به زندان باز شد. جان تری مدافع انگلیس و چلسی هم به خاطر دزدی مادر و قانون شکنی‌های پدرش بارها سوژه خبرها شده بود.

«رویانیان می‌رود تا پروین سلطان شود»

طبق آخرین شنیده‌ها از هییت مدیره باش‌گاه پرسپولیس «آقای علی پروین و آقای حسین هدایتی» به عنوان مدیرعامل و عضو هییت مدیره باش‌گاه پرسپولیس انتخاب می‌شوند.

به گزارش خبرنگار رادیو کوچه، استعفاهای پی در پی رویانیان در چند وقت اخیر و برخی مشکلات باعث شد تا مسوولان وزارت ورزش تصمیم به تغییراتی در هییت مدیره باش‌گاه پرسپولیس بگیرد.

طبق آخرین شواهد که حتی در جلسه هییت مدیره باشگاه پرسپولیس مطرح شد «آقای علی پروین» به عنوان مدیرعامل جدید این باش‌گاه انتخاب و «آقای حسین هدایتی» نیز به عنوان عضو جدید هییت مدیره باشگاه معرفی شده است.

این در شرایطی است که رویانیان از سمت مدیرعاملی باش‌گاه برکنار شده اما احتمال دارد عضو هییت مدیره باقی بماند اما هنوز این موضوع تایید نشده است. این اتفاق در حالی رخ داده که وزارت ورزش قرار است تا ٢ روز آینده لیست نهایی هییت مدیره باش‌گاه را معرفی کند.

«باش‌گاه ورزشی یا موسسه مالی اعتباری»

این روزها یکی از پردرآمدترین کارها در ایران، افتتاح موسسات مالی اعتباری می‌باشد، موسساتی‌که بیشتر زیر نظر سپاه پاسداران و یا سیاسیون بزرگ اداره می‌شود، در همین خصوص باش‌گاه پرسپولیس نیز به سمت چنین ماجرای با مدیرعامل سیاسی خود حرکت کرده است و در چند روز گذشته شرکت بیمه خود را افتتاح کرد.

به گزارش خبرنگار رادیو کوچه، چند اتفاق مهم در باش‌گاه پرسپولیس رخ داده که یکی حضور این باش‌گاه در بورس است.

3

در همین خصوص مدیرعامل پرسپولیس گفت: :جوانان باید شادابی داشته باشند. جوانان ما کجا بروند که بتوانند در آنجا لذت ببرند. خداوکیلی برای این جوانان چه کار انجام داده‌ایم، حتی در روستاها هم آن‌ها به دنبال ماهواره هستند. چه امکاناتی برای آن‌ها برنامه‌ریزی کردید؟ مشکل ازدواج و اشتغال دارند. من خودم پلیس بودم اما الان در پرسپولیسم. واقعا کاری برای این جوانان نکرده‌ایم.

رویانیان خاطرنشان کرد: متاسفانه در کشور هم‌سایه ما هزاران‌تن مواد مخدر تولید می‌شود و ما هم در کشوری هستیم که در کنار این کشورها وجود داریم، همین موضوع کار ما را سخت می‌کند و باید بیشتر به جوانان توجه کنیم.

این صحبت‌های سیاسی در حالی از سوی رویانیان بیان می‌شود که هیچ‌گونه ربطی با موضوع حضور پرسپولیس در عرصه‌های مالی ندارد و به نظر می‌رسد اهداف چنین حضورهایی بیشتر شخصی باشد تا برای کمک به پرطرف‌دارترین باش‌گاه آسیا.

«اولین زیر یه خم وزیر برای حذف سیاسی‌ها از ورزش»

معاون ورزش قهرمانی و توسعه ورزش حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان از ممنوعیت ثبت‌نام نمایندگان مجلس شورای اسلامی در انتخابات ریاست و هییت رییسه فدراسیون‌های ورزشی خبر داد.

به گزارش کوچه، «آقای نصراله سجادی» معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش‌های نابینایان وکم‌بینایان گفت: نامه‌ای از سازمان بازرسی کل کشور به ما رسیده که در آن ذکر شده، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون نمی‌توانند در انتخابات هییت رییسه و ریاست فدراسیون‌های ورزشی کاندید شوند.

وی با اشاره به تاکید «آقای محمود گودرزی» مبنی بر رعایت قانون و مقررات در همه فعالیت‌های وزارت‌خانه افزود: ما مجری قانون هستیم و هم‌چنان که قانون ممنوعیت ورود بازنشسته‌ها را به انتخابات فدراسیون‌ها رعایت کردیم، موظفیم این قانون را نیز اجرا کنیم.

این اتفاق در حالی رقم می‌خورد که «آقای محمود گودرزی» وزیر وزارت ورزش و جوانان، چندی پیش در مصاحبه ای اعلام کرده بود که پای سیاسیون را از ورزش خواهد برید.

«سرپرست‌های چهار فدراسیون ورزشی منصوب شدند»

وزیر ورزش و جوانان در احکامی جداگانه سرپرست‌های فدراسیون‌های اتومبیل‌رانی و موتورسواری، بدن‌سازی و پرورش اندام، سوارکاری و هنرهای رزمی و کونگ‌فو را جهت برگزاری مجامع انتخاباتی این فدراسیون‌ها منصوب کرد.

به گزارش کوچه، طبق ابلاغ دکتر گودرزی، « آقای علی رغبتی» سرپرست فدراسیون اتومبیل‌رانی و موتورسواری، « آقای غلام‌رضا پارسا» سرپرست فدراسیون بدن‌سازی و پرورش اندام، «آقای موسا لنکرانی» سرپرست فدراسیون سوارکاری و «آقای فرهاد نیکوخصال» سرپرست فدراسیون هنرهای رزمی و کونگ‌فو شدند و وظیفه دارند مجامع انتخاباتی این فدراسیون‌ها را طبق برنامه‌ریزی برگزار کنند.

این انتصابات در حالی رقم می‌خورد که در برنامه قبل نیز اشاره داشتیم به حمایت وزارت ورزش و جوانان از افراد مورد نظر خود برای نشستن بر صندلی ریاست فدراسیون‌های ورزشی و امروز درست قبل از انجام انتخابات فدراسیون‌ها، این وزارت‌خانه اسامی سرپرستان خود را اعلام می‌کند و با زبان بی‌زبانی کاندیدهای مورد نظر خود را به اعضای مجمع اعلام می‌دارد.

«معرفی رضا مددی مبارز قربانی پناهندگی»

رضا مددی که در سوئد زندگی می‌کند، ورزش کشتی را در غرب تهران و باش‌گاه باغ فیض، پایین‌تر از میدان پونک آغاز کرد. در نوجوانی به سوئد مهاجرت کرد و پس از چندسال حضور در تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی این کشور، به ورزش‌های رزمی ترکیبی روی آورد و اینک عنوان نخست اروپا در رشته مهیج «میکس مارشال آرتس» (Mixed martial arts ) را در اختیار دارد.

با توجه به این‌که این رشته ورزشی تلفیقی از رشته‌های مختلف است، سوابق او در کشتی، هم‌چنین شناختش از جوجیتسوی برزیلی تاثیر چشم‌گیری در موفقیت‌هایش داشته است. کوین جکسون، خوئل رومرو و کرم جابر قهرمانان کشتی آزاد و فرنگی المپیک و جهان از آمریکا، کوبا و مصر، نمونه‌هایی از قهرمانان کشتی هستند که به این ورزش حرفه‌ای و پرطرف‌دار روی آوردند.

او که سه بار پیاپی در جشنواره تربیت‌بدنی سوئد به عنوان برجسته‌ترین ورزش‌کار به انتخاب مردم Folkets pris برگزیده شده، چندی پیش به جرم دزدی از یک مغازه برند دو ماه را در زندان سپری کرد و در حال حاضر در انتظار برگزاری دادگاه خود می‌باشد.

در این خصوص برخی از رسانه‌ها اعتقاد بر این دارند که دریافت جایزه برترین ورزش‌کار سوئد در سه سال متوالی آن‌هم برای فردی که مهاجر محسوب می‌شود، خشم مقامات این کشور را با خود به هم‌راه داشت، لذا با پاپوش درست کردن برای مددی وی را راهی زندان کردند.

لازم به ذکر است، درآمد رضا مددی از حضور در رقابت‌های ام ام ای بسیار بالا می‌باشد و او پیش از این اتهام، دارای کشتی خصوصی و حتا هواپیمای شخصی بود، لذا در زندگی وی نیاز مالی که حاصلش دزدی شود، دیده نمی‌شود.

شما می توانید با گوش فرا دادن به فایل صوتی این اخبار را بصورت کامل بشنوید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment


  1. meeelina
    1

    salam , besyar moteshakeeram az barname khooobet agha mosaayeb. arash khooshgel tareee ha