Saturday, 18 July 2015
27 January 2021
با جدا شدن از همراهان در مسیر جاده اهواز

«پیمان عارفی مفقود شد»

2013 December 22

خبر / رادیو کوچه

بنا بر گفته منابع مطلع به «رادیو کوچه»، پیمان (امیر رضا) عارفی زندانی سیاسی که برای شرکت در مراسم تشییع جنازه مادر و همسرش با سپردن وثیقه به مرخصی آمده بود، پیش از رسیدن به فرودگاه اهواز مفقود شد و در این مراسم شرکت نکرد.

پس از موافقت مقامات قضایی جمهوری اسلامی با مرخصی «پیمان عارفی» زندانی تبعیدی محبوس در زندان مسجدسلیمان در ازای وثیقه‌ای یک میلیارد تومانی، وی پس از چهار سال و نیم حبس برای اولین بار، روز شنبه سی‌ام آذر ماه از زندان خارج شد.

11

همسر و مادر این زندانی سیاسی روز چهارشنبه ۲۷ آذر در راه بازگشت از مسجدسلیمان و پس از ملاقات با او در سانحه تصادف خودرو جان خود را از دست داده بودند. «پیمان عارفی» که دو ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ در سن ۲۱ سالگی و به همراه همسر خود به اتهام هواداری از انجمن پادشاهی بازداشت شده بود، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اعدام محکوم شد اما حکم وی در دادگاه تجدید نظر به ۱۵ سال حبس در تبعید تقلیل یافت.

خبر تکمیلی:

علی‌رغم گمانه‌زنی‌هایی که در فضای مجازی دال بر خروج پیمان عارفی از کشور مطرح شده بود، آقای عارفی امروز در مراسم یادمان مادر و همسر خود شرکت کرد. گفته می‌شود علت غیبت نام‌برده در بین راه جدا شدن از دوستان‌اش و رجوع به محل تصادف مادر و همسرش بوده است که پس از ساعت‌هایی به سمت خانه خود در تهران حرکت کرده و اینک در تهران به سر می‌برد. مراسم ترحیم زیبا صادق زاده و ناهید رحمانی، همسر و مادر آقای عارفی روز دوشنبه در نازی آباد ، بازار دوم، مسجد حجت رحمانی ساعت ۱۵:۳۰ الی ۱۷ برگزار خواهد شد.

عکس زیر که نشان از حضور او سوگواری مادر و همسرش دارد از ساعات بعد از ظهر روز یک‌شنبه در فضای مجازی منتشر شده که حکایت از حضور او در مراسم دارد.

997012_10152077222303818_1096193550_n

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,