Saturday, 18 July 2015
15 January 2021
ابهام در وضعیت دو شاعر

«فاطمه اختصاری و مهدی موسوی در دسترس نیستند»

2013 December 24

خبر / رادیو کوچه

گفته می‌شود که در دوهفته اخیر، دو شاعر ایرانی به نام‌های مهدی موسوی و فاطمه اختصاری، پس از عدم حضور در دادسرا که در پی یک احضاریه صورت گرفت، به طرز سوال‌ برانگیزی از دسترس خارج شده‌اند. این غیبت نزدیکان دو شاعر جوان را نسبت به سرنوشت آنان نگران کرده است.

سیدمهدی موسوی، متولد ۱۳۵۵ یکی از پیشروان جریان موسوم به «غزل پُست‌مدرن» در ایران روز۱۵ آذر ۱۳۹۲ در صفحه فیسبوک خود، از ممنوع‌الخروجی خود و فاطمه اختصاری خبر داده و نوشته بود: «امروز صبح، اجازه خروج از کشور به من و فاطمه اختصاری داده نشد و پاسپورت ما نیز ضبط گردید. علت این موضوع را هم طبیعتن هنوز نمی‌دانیم» و این آخرین یادداشت وی در شبکه‌های اجتماعی بود.

fatemeh-mehdi

مهدی موسوی شاعر مجموعه «پرنده کوچولو؛ نه پرنده بود! نه کوچولو» و فاطمه اختصاری، متولد ۱۳۶۵ وشاعر مجموعه «بحث‌های فمینیستی قبل از پختن سیب‌زمینی»در جریان بازی فوتبال ایران-کره جنوبی به ورزشگاه آزادی رفته و انتشار عکس‌های آن‌ها (خانم اختصاری با لباس پسرانه) در رسانه‌های تندروی جمهوری اسلامی جنجال ایجاد کرده بود.

به‌ کارگیری شعرهای این دو شاعر توسط شاهین نجفی نیز باعث شده بود تا باشگاه خبرنگاران جوان و سایر رسانه‌های وابسته به سیستم‌های امنیتی، به فاطمه اختصاری و مهدی موسوی حمله کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,