Saturday, 18 July 2015
27 January 2021
به دليل آن‌چه که کمبود اعتبار خوانده شده است

«توقف روند درمان دانش‌آموزان آسیب‌دیده شین‌آبادی»

2013 December 25

خبر / رادیو کوچه

روند درمان دانش‌آموزان آسیب‌دیده در آتش‌سوزی مدرسه شین‌آباد به دلیل آن‌چه که کمبود اعتبار خوانده شده است، متوقف شده و اولیای این دانش‌آموزان برای پیگیری روند درمان فرزندان خود در دفتر ریاست جمهوری ایران تجمع کرده‌اند.

خبرگزاری‌های «ایسنا» و «تسنیم» سه‌شنبه سوم دی‌ماه گزارش دادند، اولیای دانش‌آموزان «شین‌آبادی» یک هفته است که همراه با فرزندان خود در تهران به سر می‌برند، اما بیمارستان‌ها به دلیل عدم واریز هزینه درمان از سوی دستگاه‌های مربوطه از پذیرش آنها سر باز می‌زنند.

پدر «نادیه صالح»، یکی از دانش آموزان آسیب‌دیده در مدرسه شین‌آباد پیرانشهر، در این زمینه گفته است: «یک هفته است در تهران هستم و پس از مراجعات متعدد به بیمارستان، هنوز نتوانسته‌ام فرزندم را برای درمان بستری کنم.»

وی افزوده است: «مسوولان بیمارستان اظهار می‌کنند تا زمانی که پول به حساب بیمارستان واریز نشود، درمان را آغاز نمی‌کنند.»

به گفته آقای صالح، این در حالی است که مسوولان وزارت بهداشت اعلام کرده بودند که برای ادامه درمان دانش آموزان به تهران بیاییم.

«رسول خضری»، نماینده پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی ایران، پیش‌تر از مشکلات پرداخت هزینه‌های درمان دانش آموزان شین‌آباد انتقاد کرده و گفته بود که «متاسفانه علی رغم پیگیری‌های صورت گرفته هزینه درمان و بستری این دانش‌آموزان تا به امروز تامین نشده است.»

خبرگزاری تسنیم روز سه شنبه خبر داده که اولیای دانش‌آموزان شین‌آباد برای پیگیری درمان فرزندان خود به دفتر ریاست جمهوری ایران رفته‌اند تا مشکلات درمانی فرزندان‌شان حل شود.

در حادثه آتش‌سوزی بخاری نفتی دبستان ندای انقلاب روستای شین‌آباد در پیرانشهر که پانزدهم آذر ماه ۹۱ رخ داد، بیست و هشت دانش‌آموز دختر دچار سوختگی شدند که سوختگی دوازده نفر از آنها شدید بوده است. در این حادثه دو دانش‌آموز نیز جان خود را از دست دادند.

1

پس از بروز این حادثه، وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که هزینه درمان دانش‌آموزان را متقبل می‌شود ولی آن‌گونه که  پدر نادیه صالح می‌گوید: «از مدتی که فرزندان‌مان در آتش‌سوزی بخاری نفتی مدرسه دچار سوختگی شده‌اند ما میان وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش آواره هستیم. در حقیقت این وزارتخانه‌ها ما را به هم پاس می‌دهند.»

پدر آمنه راک، از دیگر دانش‌آموزان حادثه‌دیده شین‌آباد، نیز اواخر آذرماه در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: «مسوولان گفته‌اند اگر می‌خواهید روند درمان در بیمارستان ساسان ادامه یابد باید هزینه ۲۷۰ میلیون تومانی را تقبل کنید.»

وی افزوده بود: «با وجود آن که نامه درمان دانش‌آموزان در بیمارستان ساسان را داریم اما مسوولان می‌گویند این نامه مربوط به وزیر پیشین آموزش و پرورش است و اعتباری ندارد.»

به گزارش خبرگزاری ایسنا، پدر سیما مرادی، یکی دیگر از دانش‌آموزان شین‌آباد، نیز گفته است: «مقرر شده بود که هزینه درمان این ۱۲ دانش‌آموز به حساب بیمارستان واریز شود اما در حال حاضر این مبلغ واریز نشده است، لذا بیمارستان از پذیرش دانش‌آموزان سرباز می‌زند.»

«محمودرضا محقق»، معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت، روز ۳۰ آذرماه با تایید کمبود اعتبار برای درمان دانش‌آموزان حادثه‌دیده شین‌آباد، اظهار داشت: «هزینه درمان این کودکان ۵ تا ۶ میلیارد تومان خواهد بود، هرچند تاکنون هیچ بودجه‌ای برای درمان به وزارت بهداشت تعلق نگرفته اما مقرر شده دولت تا پایان امسال بودجه درمان آنها را تامین کند.»

به گفته وی، شاید لازم باشد بر روی هر یک از این کودکان حدود ۱۰ تا ۱۳ عمل جراحی صورت گیرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,