Saturday, 18 July 2015
19 January 2021
در نخستین روز از چهارمین دوره رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن آسیا

«لیلا رجبی نخستین طلایی ایران لقب گرفت»

2010 February 25

ملی‌پوشان دوومیدانی ایران در نخستین روز از چهارمین دوره رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن آسیا به دو مدال طلا و برنز دست یافتند.

به گزارش روز پنج‌شنبه ایرنا، مسابقات دوومیدانی داخل سالن آسیا از روز گذشته در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران با شرکت 200 دوومیدانی کار متشکل از 130 دوومیدانی کار مرد و 70 ورزشکار زن در قالب 23 تیم از کشورهای مختلف قاره کهن آسیا آغاز شد و تا 7 اسفندماه ادامه خواهد داشت که در روز نخست تیم ایران صاحب دو مدال شد.

در پایان مسابقات نخستین روز بخش بانوان در ماده پرتاب وزنه، لیلا رجبی در مصاف با 7 ورزشکار با پرتابی به میزان 17 متر  و  32  سانتی‌متر  نخستین  مدال طلای ایران را در این رقابت‌ها به دست آورد. «نیگ گیانگیان» از چین با 17 متر و 3 سانتی‌متر و «ماکیائو» از چین با 16 متر و97 سانتی‌متر به ترتیب نشان نقره و برنز گرفتند.

در این ماده، «ماهرخ مرادی» از ایران با 12 متر و 21 سانتی‌متر پنجم و مریم نوری دیگر نماینده ایران با 11 متر و 82 سانتی متر عنوانی بهتر از هفتمی را بدست نیاوردند.

در ماده 3 هزار متر نیز 5 دونده به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت محبوبه غیور با زمان 10 دقیقه و 29 ثانیه و 31 صدم ثانیه به عنوان نفر سوم از خط پایان گذشت و مدال برنز این ماده را از آن خود کرد. در این ماده «پولیورین ویکتوریا» از قرقیزستان با 9 دقیقه و 39 ثانیه و 35 صدم ثانیه و «ورنین» از قزاقستان با 9 دقیقه و 43 ثانیه و 99 صدم ثانیه اول و دوم شدند.

«لیلا ابراهیمی» هم با زمان 10 دقیقه و 42 ثانیه و 5 صدم ثانیه چهارم و فهیمه کلهر با زمان 11 دقیقه و 35 ثانیه و 75 صدم ثانیه پنجم شدند.

در ماده 60 متر نیز دوندگان چین اول و دوم و نماینده قزاقستان به مدال برنز دست یافت. دراین ماده مریم طوسی، سودابه سبحانی و نفیسه متاعی به ترتیب پنجم تا هفتم شدند. دوندگان برتر دور مقدماتی 800 متر نیز راهی دور نهایی مسابقه شدند تا امروز برای کسب مدال با یکدیگر روبرو شوند.

بر اساس گزارش فدراسیون دوومیدانی، در ماده پرش ارتفاع نیز نمایندگان قزاقستان به ترتیب اول ودوم و پرنده‌ای از چین سوم شد. «سپیده توکلی» از ایران با تکرار رکورد یک‌متر و 75 سانتی‌متری خود به عنوانی بهتر از ششمی دست نیافت. زهرا نبی‌زاده هم با رکورد یک‌متر و 65 سانتی‌متر هفتم شد. مهسا کارگر دیگر نماینده ایران در این ماده از دور مسابقات انصراف داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,