Saturday, 18 July 2015
23 January 2021
زیر یه خم

«علی‌آبادی می‌گوید بازنشسته نیستم و من متفاوتم»

2013 December 28

مسیب سروندی / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«سازمان بازرسی کل کشور» در نامه‌ای به کمیته ملی المپیک اعلام کرد که افراد بازنشسته، اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس اجازه ثبت‌نام و شرکت در انتخابات کمیته ملی المپیک به عنوان اعضای هیات رییسه نخواهند داشت.

هیات رییسه کمیته ملی المپیک شامل رییس، دو نایب رییس، خزانه‌دار و دبیرکل کمیته المپیک هستند. پیش از این، این سازمان در نامه‌های جداگانه، حضور افراد بازنشسته، اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس را در انتخابات فدراسیون‌های ورزشی ممنوع کرده بود.

«آقای محمد علی‌آبادی» درباره نامه سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: صبح امروز نامه‌ای از سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر ممنوعیت حضور نمایندگان مجلس، بازنشست‌گان و اعضای شورای شهر در انتخابات کمیته ملی المپیک به دست‌مان رسید.

وی ادامه داد: در گذشته هم این مباحث مطرح شده بود که این افراد نمی‌توانند در هیات رییسه فدراسیون‌ها و یا ریاست فدراسیون حضور داشته باشند که این مورد شامل اعضای شورای شهر، نمایندگان مجلس و بازنشست‌گان کشور می‌شد. این موضوع این بار شامل حال کمیته ملی المپیک شد.

رییس کمیته ملی المپیک عنوان کرد: این موضوع شامل مقامات کشوری و افرادی که دارای مجوز از هیات وزیران و هم‌چنین ایثارگر هستند نمی‌شود، بنده جزو مقامات کشور هستم و هم‌چنین علاوه بر ایثارگر بودن، جانباز هم هستم و می‌توانم در انتخابات کمیته ملی المپیک شرکت کنم.

علی‌آبادی در پاسخ به این پرسش مبنی بر این‌که آیا با وجود این نامه امکان به تعویق افتادن انتخابات کمیته ملی المپیک وجود دارد، یادآور شد: به صورت جدی قصد داریم انتخابات را در زمان مقرر خود یعنی ٣٠ دی برگزار کرده و آن را به گروهی که رای می‌آورد تحویل دهیم.

بنده جزو مقامات کشور هستم و هم‌چنین علاوه بر ایثارگر بودن، جانباز هم هستم و می‌توانم در انتخابات کمیته ملی المپیک شرکت کنم

«پانصد میلیون تومان بدهی فدراسیون شنا تاوان اقدامات گذشته»

رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با اشاره به بدهی ۵٠٠ میلیون تومانی این فدراسیون که از دوره گذشته باقی مانده، گفت: اگر بتوانیم مشکلات به‌وجود آمده از مدیریت‌های گذشته را بر طرف کنیم، مدیریت قابل دفاعی انجام داده‌ایم.

«آقای محسن رضوانی افزود»: در زمان مدیریت آیت اللهی قراردادی با صدا و سیما منعقد شد که براساس آن طی دو روز در هفته به مدت شش دقیقه در مورد شنا در صدا و سیما با مبلغ قرارداد ماهیانه ٢٢ میلیون و ۵٠٠ هزار تومان، صحبت شود و ما اکنون در این فدراسیون با ٩١ کارمند برای پرداخت حقوق کارکنان خود با مشکل مواجه هستیم و باید تاوان اقدامات گذشته را بپردازیم.

وی با بیان این‌که آیت اللهی رییس فدراسیون سابق شنا، شیرجه و واترپلو مبلغ ١١۶ میلیون پول را به عنوان حقوق برداشته است، یادآور شد: در زمان مدیریت وی ۶۵ هزار و ۵٠٠ دلار از شخصی قرض گرفته شد که پرداخت نشد و هم‌اکنون با شکایت فرد طلب‌کار، حساب فدراسیون بسته و مبلغ ٢١٢ میلیون تومان از حساب ما برداشت شد.

رضوانی بیان کرد: در همین خصوص نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان وقت ارسال کردیم که هیچ ترتیب اثری به آن داده نشد.

وی به قرارداد ١١ هزار یورویی مارالا سرمربی ایتالیایی تیم ملی واترپلو به مدت چهار سال در مدیریت گذشته اشاره کرد و گفت: براساس این قرارداد وی ١٠ مرخصی شش روزه (۶٠ روز در سال) در سال داشت و این قرارداد را با پرداخت مبلغ ١۵٠ میلیون تومان به این مربی فسخ کردیم و با وی قرارداد چهار هزار دلاری منعقد کردیم که منجر به قهرمانی ایران در رقابت‌های واترپلو کاپ آسیا شد.

وی بیان داشت: زمانی‌ که با مارالا در مورد قرارداد ١١ هزار یورویی صحبت کردیم به ما گفت من ماهیانه شش هزار یورو می‌گرفتم.

رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با اشاره به اجاره ٨٠٠ میلیون تومانی استخر شهید شیرودی که فدراسیون باید آن‌ را بپردازد، گفت: با این وضعیت نه تنها من بلکه رییس فدراسیون کشورهای قدرتمند جهان در این رشته نیز نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

«تغییر ساختار ورزش زنان اولویت وزارت ورزش»

معاون جدید امور ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان با بیان این‌که کار در ورزش زنان سخت نیست  وفعالیت دراین حوزه را دوست دارد، افزود: تغییر ساختار ورزش زنان و فرهنگ‌سازی در این حوزه در اولویت برنامه‌های من قرار دارد.

«خانم رباب شهریان» که اوایل هفته جاری به معاونت وزیر ورزش و جوانان در امور بانوان منصوب شد، در اولین گفت‌و‌گوی خبری خود افزود: هرگز کار در حوزه ورزشی زنان را یک شغل نمی‌دانم و همیشه فعالیت در این بخش برای من یک دغدغه بوده است .

وی با بیان این‌که در حوزه ورزش زنان مدارج را به صورت سلسله مراتب طی کرده است، گفت: در شرایط مختلف ورزش زنان در کنار این بخش بوده‌ام و تا امروز که خوش‌بختانه این ورزش با یک روند در حال رشد در مسیری درست درحال حرکت است، این هم‌راهی ادامه داشته است .

با این وضعیت نه تنها من بلکه رییس فدراسیون کشورهای قدرتمند جهان در این رشته نیز نمی‌توانند کاری از پیش ببرند

معاون وزیر وزرش و زنان در امور ورزش بانوان معتقد است مهم‌ترین و فراگیرترین موضوع در ورزش زنان فرهنگی است و راه تحقق اهداف توسعه ورزش باید بر اساس ارزش باشد.

وی ادامه داد: حرکت در مسیر توسعه ورزش زنان باید براساس ارزش‌ها باشد و در حقیقت این ارزش چهره زن ورزش‌کار مسلمان را می‌سازد و ما قصد داریم که چهره‌ای ارزشمند از زنان جامعه به تمامی مخاطبان این جامعه ارایه کنیم .

به گزارش خبرنگار کوچه، این اتفاقات در حالی رقم می‌خورد که وی برای ایجاد فضایی مطلوب در ورزش بانوان، بودجه‌های میلیاردی تقاضا کرده است و البته در مقابل قانون هم‌چنان به شکلی است که خانوم‌های ایرانی به عنوان مثال باید با مانتو در رقابت‌های شنا حضور پیدا کنند، حال به عقیده شما آیا با این وضعیت مشکل ورزش بانوان بودجه است؟

«واکنش احسان حدادی به انتقادات پس از مصاحبه با بی بی سی»

پس از پخش گزارشی از «آقای احسان حدادی» در بخش خبری ایران، نایب قهرمان المپیک به پخش این برنامه واکنش نشان داد.

او با انتشار بیانیه‌ای عنوان کرد که هدفش از گفت‌و‌گو با شبکه BBC سیاسی نبوده و او از جای‌گاه یک ورزش‌کار با آنها گفت‌و‌گو کرده است.

این اتفاقات در حالی در کشور رقم می‌خورد که به عنوان مثال مسیب سروندی مجری رادیو کوچه به دلیل هم‌کاری و گفت‌و‌گو با رسانه‌هایی مانند بی بی سی به اتهام جاسوسی دست‌گیر و روانه زندان شد، در صورتی‌که تمامی این حضورها در مسیر ورزش اتفاق افتاده است و هیچ ربطی با سیاست ندارد.

ehsan-hedadi

«ایران پس از ١۵ سال به‌ترین تیم آسیا شد»

تیم ملی فوتبال ایران موفق شده است پس از ١۵ سال مجددن عنوان به‌ترین تیم ملی آسیا را به خود اختصاص دهد. این را هفته‌نامه “فرانس فوتبال” در ارزیابی‌اش از فوتبال قاره آسیا نوشته و تاکید کرده است؛ تیم ملی فوتبال ایران با استناد به عمل‌کرد سال گذشته میلادی به‌ترین تیم آسیا در ٢٠١٣ است.

به گزارش کوچه، هفته‌نامه فرانس فوتبال در آخرین شماره سال ٢٠١٣ به بررسی عمل‌کرد تیم‎های ملی فوتبال در قاره‎های مختلف و انتخاب به‌ترین آن‌ها پرداخته است. در این نظرسنجی در قاره آسیا، پس از تیم ملی ایران، تیم‎های ژاپن، اردن، کره جنوبی، استرالیا قرار گرفته است و عربستان دهم و چین پانزدهم شد.

این مجله فرانسوی می‎نویسد: «١۵سال پیش، ایران توانسته بود در اولین برآوردمان از کنفدراسیون آسیا، پس از حضور در جام جهانی ١٩٩٨ در جای‌گاه اول قرار گیرد. از آن زمان دیگر ایرانیان را در چنین جای‌گاه بالایی ندیده بودیم. از یاد نمی‎بریم که این تیم در سال ٢٠٠۶ پس از استرالیا در جای‌گاه دوم قرار گرفته بود.»

در ادامه معرفی تیم ملی فوتبال ایران آمده است یاران کارلوس کروش مانع از این شدند که ژاپن برای سومین سال پیاپی صاحب این عنوان شود.

بر اساس آمار منتشر شده، تیم ایران در مسابقات رسمی شکست ناپذیر بوده است «تنها یک باخت در دیدار دوستانه با عمان» و در مسابقات مقدماتی جام جهانی سه پیروزی (دو در زمین حرفی مقابل قطر و کره جنوبی) کسب کرده است. در مقدماتی جام ملت‌های آسیا ٢٠١۵ نیز ۴ پیروزی از ۵ بازی خود کسب کرده است.

تیم ملی اسپانیا گران‌ترین و تیم ملی ایران ارزان‌ترین تیم‌های جام جهانی معرفی شدند

در دیگر قاره‎ها، اسپانیا و آلمان به صورت مشترک (اروپا)، نیجریه (آفریقا)، برزیل (آمریکای جنوبی)، آمریکا (کنکاکاف) و زلاندنو (اقیانوسیه) به عنوان به‌ترین معرفی شدند.

«ایران از آخر اول شد»

پای‌گاه اینترنتی “FUTBOLFINANZAS” تیم ملی اسپانیا را گران‌ترین و تیم ملی ایران را ارزان‌ترین تیم‌های جام جهانی ٢٠١۴ برزیل معرفی کرد.

به گزارش کوچه، بیست‌مین دوره جام جهانی تابستان آینده در برزیل برگزار می‌شود و تیم ملی ایران فرصت رویارویی با بهترین فوتبال جهان را خواهد داشت.

پایگاه اینترنتی “FUTBOLFINANZAS” گران‌ترین و ارزان‌ترین تیم‌های جام جهانی ٢٠١۴ برزیل اعلام کرد که تیم ملی اسپانیا گران‌ترین و تیم ملی ایران ارزان‌ترین تیم‌های جام جهانی معرفی شدند.

تیم ملی اسپانیا با حضور بازی‌کنان بزرگی هم‌چون اینیستا و ژاوی توانسته با ٧۶٣ میلیون ۶٢۴ هزار و ۵٠٠ دلار گران‌قیمت‌ترین تیم جام جهانی ٢٠١۴ باشد و تیم ملی ایران با ٣٢ میلیون و ٢۵٠ هزار و ۶٣٧ دلار ارزان‌ترین تیم جام جهانی است.

time-meli

تنها «آقای اشکان دژاگه» بازیکن ایرانی که در فولام بازی می‌کند گران قیمت‌ترین بازیکن ایران در جام جهانی است.

در بین آسیایی‌ها ژاپن توانسته با حضور ستاره خود کیسوکه هوندا که قرار است به تازگی به میلان منتقل شود در بین تیم‌های بزرگ قرار بگیرد. این تیم در رده سیزدهم است.

فهرست ١٠ تیم گران‌قیمت در جام جهانی ٢٠١۴ برزیل به شرح زیر است:

١- اسپانیا / ٧۶٣.۶٢۴.۵٠٠ دلار

٢- آلمان / ۶۴۴.۶٠٩.١۵٠ دلار

٣- آرژانتین / ۵٩۶.٧٢٧.٨٣٠ دلار

۴- برزیل / ۵٨٠.۵٠٠.٢۵٠ دلار

۵- ایتالیا / ۵٠٠.٩٨٣.۴۵٠ دلار

۶- بلژیک / ۴٨٩.٧٣٢.٣٧۵ دلار

٧- انگلیس / ۴۵١.۴٢٣.۵٠٠ دلار

٨- کلمبیا / ٣٣٢.٨٣٠.٢١٠ دلار

٩ – هلند / ٢٨٣.٠٩١.۴٢۵ دلار

١٠- روسیه / ٢٧٨.٨۶١.١٠٠ دلار

«زوایای پنهان انتخابات فدراسیون پهلوانی»

«آقای جمشید زارع» سرپرست سابق دبیری فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای، « آقای نصراله سجادی» را به بی‌اخلاقی متهم کرده‌است. به نظر می‌رسد انتقاد او از سجادی واکنشی به اجازه ندادن به محمدرضا طالقانی، سرپرست سابق این فدراسیون برای حضور در مجمع انتخاباتی باشد.

به گزارش خبرنگار کوچه، طالقانی که برای چند ماهی سرپرستی فدراسیون ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای را به عهده داشت، کاندیدای حضور در انتخابات فدراسیون هم بود اما به دلیل بازنشسته بودن، قانون این اجازه را به او نداد. با توجه به این‌که طالقانی عضو مجمع نبود، نمی‌توانست در مجمع هم شرکت کند. اما او روز انتخابات، به بهانه خداحافظی از روسای هیات‌ها به محل برگزاری مجمع رفت. زمانی هم که مسوولان برگزاری مجمع اجازه ورود ندادند، طالقانی علیه سجادی موضع گرفت. البته او در موضع‌گیری علیه معاون وزارت ورزش تن‌ها نبود. جمشید زارع که سرپرست دبیری فدراسیون او را به عهده‌ داشت، با طالقانی هم‌راه شد.

طالقانی مدعی شده است سجادی از او دعوت کرده بوده تا در مجمع شرکت کند اما روز انتخابات برخورد خوبی با او نداشته و دستور داده به مجمع راهش ندهند. طالقانی جمعه شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی چنین وانمود کرد که مورد ظلمی بزرگ قرار گرفته. اما واقعیت ماجرا از چه قرار بوده است؟ آیا آن‌گونه که طالقانی و زارع می‌گویند وزارت ورزش مرتکب بی‌اخلاقی شده است؟

آقای سجادی قبل از مجمع در تماس تلفنی، به طالقانی می‌گوید که چون بازنشسته است، نمی‌تواند در انتخابات شرکت کند. حتی تاکید می‌کند فقط اعضای مجمع می‌توانند در جلسه حاضر شوند و بقیه اجازه شرکت در مجمع را ندارند. طالقانی مدعی می‌شود تنها می‌خواهد از اعضای مجمع تشکر کند. در نهایت سجادی می‌پذیرد که او دقایقی کوتاه در مجمع حاضر شود.

شب قبل از مجمع خبر می‌رسد در فدراسیون برای حمایت از کاندیدای خاصی تلاش‌هایی می‌شود. مدیران وزارت ورزش به این نتیجه می‌رسند برای این‌که تنشی ایجاد نشود، از حضور افرادی که عضو مجمع نیستند در انتخابات جلوگیری کنند. سجادی با طالقانی تماس می‌گیرد ولی او جواب تلفن هم‌راهش را نمی‌دهد. بعد از آن ناصر طالبی «مشاور ورزشی و مسوول هماهنگی معاونت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی» هم با طالقانی تماس می‌گیرد اما او هم نتیجه‌ای نمی‌گیرد. طالبی همان فردی است که طالقانی در یکی از برنامه‌های ورزش شبکه دو سیما درباره او صحبت کرده است. طالقانی مدعی شده بود: «شب قبل از مجمع سجادی به من گفته بود که به مجمع بیا. اما روز انتخابات یکی که فکر کنم طالبی نامی بود، اجازه نداد من وارد سالن شوم.

taleghani

این ادعای طالقانی با حرف‌های طالبی در تضاد است:« من رابطه نزدیکی با طالقانی داشتم در حدی که من را ناصرخان صدا می‌کرد. به تلفن هم‌راهش زنگ زدم که به مجمع نیاید، اما جواب نداد. صبح روز مجمع هم با محمد خوش‌جان «نایب رییس فدراسیون» تماس گرفتم که او خبر را به طالقانی بدهد. نیم ساعت بعد زنگ زد و گفت که پیدایش نکردم. اما جالب بود که پرسید طالقانی گفته مگر خود سجادی اجازه نداده که درمجمع شرکت کند. ساعت حدود ١١ بود که طالقانی هم رسید. من پشت در بودم. با هم روبوسی کردیم، حتی من را بغل کرد. گفتم نمی‌تواند در مجمع باشد و او هم قبول کرد و رفت.»

تضاد در گفته‌های طالقانی به همین یک مورد ختم نمی‌شود. او در برنامه تلویزیونی مدعی شده بود که بعد از تحویل دادن اتومبیل فدراسیون خودروی دیگری نداشته: «ماشین فدراسیون دستم بود. روز مجمع شستم که پس بدهم. ماشین ندارم و روز مجمع دو خانم من را سوار کردند و…» اما جالب این‌که در همان برنامه پیمان یوسفی لو داد که طالقانی با اتومبیل شخصی‌اش به جام جم رفته. در پایان برنامه، یوسفی که خبر نداشت طالقانی چنین ادعایی کرده، از او خواست ماشین‌اش را که جلوی ماشین میهمان قبلی، دبیر پارک شده، جابه‌جا کند.

زارع دبیر طالقانی حامی اصلی او بعد ازاین اتفاق بوده. زارع که در پایان مجمع در سخنرانی‌اش از سجادی تشکر کرده بود، با صحبت‌های جنجالی‌اش سعی داشت افکار عمومی را علیه سجادی کند. اتهاماتی که زارع به سجادی وارد کرده، چند مورد است. او مدعی است یکی از کاندیداهایی که به نفع کاندیدای برنده «آقای فرهاد طلوع‌کیان» انصراف داد، خودش بازنشسته است. منظور زارع از کاندیدای بازنشسته «آقای مجید مشایخی» است. مشایخی از آزادگان جنگ ایران و عراق است و کارت ایثارگری دارد و قانون منع حضور بازنشسته‌ها در انتخابات شامل حال ایثارگران نمی‌شود.

ایراد دیگری که زارع به مجمع انتخاباتی گرفته، اخراج رییس هیات استان مرکزی از مجمع است. زارع گفته: «اخراج رییس هیات استان مرکزی برخلاف اساس‌نامه و به دستور سجادی انجام شد. این موضوع در اساس‌نامه و قوانین مجامع جایی ندارد. » سجادی در همان مجمع دلیل اخراج رییس هیات استان مرکزی را توضیح داده بود. این‌که به دلیل تخلفات در انتخابات هیات، شکایت‌هایی شده و به دلیل بررسی این شکایات، رییس هیات نمی‌تواند در مجمع حاضر باشد. قبل از مجمع و توضیحات سجادی فدراسیون طالقانی از شکایت‌هایی که از این رییس هیات شده بود، خبر داشت.

مشایخی از آزادگان جنگ ایران و عراق است و کارت ایثارگری دارد و قانون منع حضور بازنشسته‌ها در انتخابات شامل حال ایثارگران نمی‌شود

«آقای احمد گواری» مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها در نامه‌ای محرمانه به تاریخ ٢۶ آذرماه، از طالقانی خواسته بود به دلیل شکایت یکی از کاندیداهای حاضر در مجمع انتخاباتی هیات استان مرکزی، ابلاغ کاندیدای منتخب تا زمان بررسی شکایت ابلاغ نشود. البته به نظر می‌رسد خود فدراسیون هم در تخلفات این انتخابات نقش داشته. طبق اساس‌نامه سرپرست فدراسیون‌ها در مجمع انتخابی هیات‌ها حق رای ندارند اما زارع، سرپرست دبیری که نماینده فدراسیون در این انتخابات بوده، رای داده است.

زارع مدعی شده است وزارت ورزش قبل از تشکیل مجمع انتخاباتی در نامه‌ای به فدراسیون اعلام کرده بود حضور طالقانی و هشت کاندیدای دیگر در انتخابات بلامانع است. این نامه روز ٢٠ آذرماه با امضای احمد گواری برای زارع ارسال شده است. گواری از زارع خواسته بود به هشت کاندیدا «محمد رضا طالقانی، مجید مشایخی، هادی مهران هاشمی، امیرعرب، فرهاد طلوع‌کیان، محمدرضا توپچی، امین رشید لمیر و آرش مردانی» برگزاری مجمع اطلاع داده شود. اما زارع فراموش کرده که گواری در این نامه تاکید کرده اگر در فهرست کاندیداها بازنشسته‌ای حضور دارد، باید از هیات وزیران مجوز لازم را تهیه کند. خود طالقانی هم قبل از تشکیل مجمع انتخاباتی تعهد کرده بود که اگر قانون منع حضور بازنشسته‌ها شامل حالش شود از لیست نامزدها حذف می‌شود و اعتراضی هم نخواهد داشت. امضای طالقانی پای این نامه دیده می‌شود.

«آقای بهرام افشارزاده» دبیر کمیته ملی المپیک در مجمع انتخاباتی فدراسیون ورز‌ش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای غایب بود. زارع مدعی است نبود افشارزاده وجاهت جلسه را زیر سوال برده. افشارزاده به دلیل حضور در جلسه مربوط به بازی‌های غرب آسیا به کیش رفته بود. طبق قانون حضور دوسوم اعضا به مجمع رسمیت می‌دهد.

یکی دیگر از ادعاهای زارع این است که سجادی در مجمع علنی از یکی از کاندیداها حمایت کرده :« سجادی از یکی از کاندیداهای خاص در مجمع حمایت می‌کرد. همه چیز مشهود بود.» زارع در حالی این اتهام را زده که قبل از آغاز مجمع در حال لابی به نفع یکی از کاندیداها دیده شده بود. کاندیدایی‌ هم که او منصوب سجادی معرفی کرده است در این انتخابات دو رای بیشتر نداشت. تجربه مجامع سال‌های قبل نشان داده اگر کاندیدایی مورد حمایت مسوولان وزارت ورزش باشد، پیروز قطعی انتخابات است نه این‌که فقط با دو رای مجمع را ترک کند.

زارع در گفت‌و‌گوهایی که با خبرگزاری‌ها داشته اتهاماتی به سجادی وارد کرده: «سجادی از همان ابتدا که وارد جلسه شد، دعوا داشت! همه از حالت او مبهوت بودند و….» این درحالی است که در پایان جلسه انتخاباتی در سخنرانی‌اش از فضای جلسه تعریف و تمجید کرده بود:« خیلی خوشحالم از این‌که فضای جلسه از ابتدا تا انتها حاکی از وفاق و هم‌دلی بود. حق هم همین است، چون مجمع، مجمع انتخابات فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای است و اعضا محترم مجمع در نهایت استقلال، پهلوانانه و مردانه و بر اساس روح حاکم بر جلسه که فتوت و منش پهلوانی بود، رای دادند. …… از رییس مجمع که به شایستگی و با تدبیر جلسه را اداره کردند به عنوان نوچه زورخانه تشکر می‌کنم. امیدوارم همه دوستانی که در این سه‌ماه و نیم مرا تحمل کردند، حلالم کنند.» شاید زارع فراموش کرده که این حرف‌ها را زده. اگر او صحبت‌های ضبط‌ شده‌اش‌ را مرور کند به تضاد گفته‌هایش پی‌ می‌برد.

«شادی نامتعارف پس از گل و خال‌کوبی جرم اما تبانی نه»

«آقای مهدی تاج» نایب رییس فدراسیون فوتبال و رییس سازمان لیگ، ضمن خوشامدگویی به حاضران در جلسه فوق بیان کرد: برای اولین بار است که چنین جلسه‌ای تشکیل شده و من از روابط عمومی سازمان لیگ برای برگزاری این جلسه تشکر می‌کنم.

تاج افزود: در لیگ برتر قوانینی داریم که باید در لیگ یک اعمال شود. انگیزه ما در لیگ دسته اول، دوم و سوم همین است و در اساس‌نامه AFC  هم آمده که باید یک‌نواختی در لیگ‌ها ایجاد شود. AFC نمی‌داند کدام تیم نماینده لیگ قهرمانان آسیا است و بنابراین تاکید دارد که همه تیم‌ها باید استانداردها را رعایت کنند. هم‌چنین مشخص نیست که کدام تیم لیگ دسته اول می‌خواهد به لیگ برتر صعود کند. البته کار، کار دشواری است ولی ما داریم به این سو پیش می‌رویم.

 شفیع و رضازاده به نوعی عزیزان حکومتی محسوب می‌شوند یکی با نسبت فامیلی و دیگری با ماجرای هم‌شهری و همیشه در صحنه بودن

تاج در مورد اتهامی که به دو نفر از اعضای سازمان لیگ مطرح شد گفت : آبروی افراد حایز اهمیت است. در ابتدا باید خوب تشخیص داده و نسبت به موضوعی اطمینان حاصل کنیم و بعد اقدامات لازم را انجام دهیم و ملاک مسلمانی این نیست که از ترس این‌که آبرویی ریخته شود اقدامی انجام نشود.

رییس سازمان لیگ فوتبال افزود: اگر مربی و بازی‌کن خارجی به تیم‌ها می‌آیند باید بپذیرند که در جمهوری اسلامی زندگی می‌کنند و باید از قوانین آن تبعیت کنند. هم‌چنین ما معتقدیم ورود به حریم شخصی افراد معصیتش از ثوابش بیشتر است، ولی با این وجود بازی‌کنان و مربیان خارجی باید رعایت ظاهر را بکنند. هم‌چنین مواردی مانند خال‌کوبی و شادی‌های گل نامتعارف نیز جرم تلقی می‌شود و ما این موارد را به کلیه لیگ‌ها ابلاغ کردیم.

تاج در پایان گفت: لازمه داشتن تیم ملی خوب، لیگ خوب و تیم‌های پایه قوی است و سازمان لیگ خود را مکلف می‌داند به تیم ملی کمک کند. ما هم در پارسال بیشترین فشار را برای اولویت قرار دادن تیم ملی متحمل شدیم.

«رضازاده چرا هم‌چنان پابرجاست»

مدتی است که حضور اعضای شورای شهر در انتخابات فدراسیون‌های ورزشی غیر قانونی شذه است، اما یهرام شفیغ و حسین رضازاده هم‌چنان سمت‌هایی را در ورزش دارا هستند.

reza-zadeh

به گزارش خبرنگار کوچه، این اتفاقات در حالی رقم می‌خورد که هر دوی این مدیران یعنی شفیع و رضازاده به نوعی عزیزان حکومتی محسوب می‌شوند یکی با نسبت فامیلی و دیگری با ماجرای هم‌شهری و همیشه در صحنه بودن.

این اتفاق در حالی شکل می‌گیرد که در حال حاضر اتفاقات و قانون کشور با این مسایل دور زده می‌شود و این دسته از افراد حسابشان از دیگران به همین آسانی جدا می‌شود.

توضیحات کامل در فایل صوتی

«ارغوان رضایی و پدری غیرتی»

ارغوان رضایی (Aravane Rezaï) (زاده ۱۴ مارس ۱۹۸۷ در سنت اتین فرانسه) تنیس باز ایرانی‌تبار مقیم فرانسه و مشهور به «ملکه تنیس ایران» است. بالاترین رده او در رتبه‌بندی جهانی رده ۱۶ بوده‌است که در ۱۷ مه ۲۰۱۰ به‌دست آمد. او تنیس باز شماره ۲ فرانسه‌است.

اگرچه او بیشتر به عنوان یک تنیس‌باز فرانسوی بازی می‌کند اما دو بار (در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۵) به عنوان بازی‌کن تیم تنیس زنان ایران، در مسابقات اسلامی زنان مدال طلا کسب کرده‌است و خود را ایرانی می‌داند. ارغوان رضایی، چندین بار به ایران سفر کرده‌است. او در مراسمی که برای تقدیر از ایرانیان خارج از کشور برگزار شده بود، راکت‌های خود را به محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور هدیه کرد.

«خانم رضایی» در مسابقات سال ۲۰۰۷ استانبول به مقام دوم رسید. او با غلبه بر تنیس‌بازان سرشناسی چون ماریا شاراپوا و ونوس ویلیامز پدیده این مسابقات لقب گرفت اما در دیدار پایانی این مسابقات به دلیل آسیب دیدگی از ادامه دادن مسابقه خودداری کرد.

پدر ارغوان، ارسلان رضایی که خودش مکانیک اتومبیل بود نقش مربی او را دارد. تنیس را در سن ۸ سالگی آغاز کرد. مادر او نوشینه که تن درمان کار است همیشه هم‌راه ارغوان سفر می‌کند. ارغوان دارای یک برادر و یک خواهر است. او به سه زبان فارسی، انگلیسی و فرانسوی مسلط است و غذای مورد علاقه او کباب است. خودش می‌گوید که اگر تنیس بازی نمی‌کرد، دنبال تحصیلات فیزیک نجومی می‌بود، که حتمن بعد از اتمام تنیس حرفه‌ای آن کار را خواهد کرد.

در ژوئن ۲۰۱۱ خبرگزاری‌های فارسی به نقل از پای‌گاه خبری سوپراسپارت نقل کردند که ارغوان رضایی از پدرش ارسلان رضایی به اتهام اخاذی شکایت کرده و در آن شکایت به «اذیت و آزار، خشونت و تهدید به مرگ» از طرف پدرش نیز اشاره کرده اما گزارش‌های اولیه از نبود شواهدی برای اثبات این مدعا حکایت می‌کردند. پیش از این هم پدر ارغوان رضایی در برخوردی با دوست پسر ارغوان وی را به برخورد فیزیکی تهدید کرده بود و به همین خاطر از حضور در ورزش‌گاه‌ها منع شده بود.

شما می توانید با گوش فرا دادن به فایل صوتی این اخبار را بصورت کامل بشنوید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment


  1. hosein
    1

    vagheean dameed garm arrrrash khaaaan