Saturday, 18 July 2015
03 December 2020
تسلیت یک تبعیدی به تبعیدی دیگر

«پیام تسلیت مجید دری به پیمان عارفی»

2013 December 28

خبر / رادیو کوچه

 مجید دری دانشجوی محروم از تحصیل و زندانی سیاسی تبعیدی در زندان کارون اهواز در پیامی درگذشت مادر و همسر پیمان عارفی زندانی سیاسی تبعیدی در زندان مسجد سلیمان را تسلیت گفت.

مجید دری که از روز هیجدهم تیرماه سال ۸۸ در زندان در به سر می‌برد، در دادگاه بدوی به ١٠ سال زندان محکوم شد که طبق حکم، پنج سال از آن را باید در تبعید بگذراند. این حکم در دادگاه تجدید نظر به شش سال تغییر یافت.

majid-dori

پیمان عارفی که در اوایل سال ۸۸ بازداشت شده و در مرحله بدوی از قاضی صلواتی حکم اعدام گرفت، در تجدید نظر حکم وی به ۱۵ سال حبس و نفی بلد (تبعید) کاهش یافت. وی از سال ۸۹ به زندان مسجد سلیمان منتقل شد که بیست و هشتم آذر ماه در پی حضور مادر و همسرش برای ملاقات با وی، در مسیر بازگشت به تهران و در جاده اندیمشک آنها را به دلیل مرگ ناشی از تصادف، از دست داد.

متن نامه مجید دری به پیمان عارفی به شرح زیر است: عرض تسلیت هم سخت است چنین دردی را. شاید ما بیشتر یکدیگر را بفهمیم که استرس چه بلایی می‌آورد وقتی خانواده‌ات در راه‌اند و تو این سو نگران. ما را که تبعید کرده‌اند می‌فهمیم چه جنایتی است و چه ظلم کثیف و افسونی. لعنت بر بانیانش که اگر ذره‌ای انسانیت داشتند…

با تمامی سختی ابراز همدردی مرا بپذیر. به زبان هم آسان نیست گفتنش، اما باید گفت طاقت بیار.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۲ Comments


 1. mehri
  1

  آقا امیر رضا عارفی نه پیمان عارفی پیمان عارفی کس دیگه ای هست


  1. ardavan
   2

   با احترام
   آن نام دیگر «پیمان عارف » است نه عارفی. آقای عارفی با نام پیمان بیشتر شناخته می‌شود و نام شناسنامه‌ای اش امیر رضا است.