Saturday, 18 July 2015
17 January 2021
بی‌تفاوتی مسوولین زندان

«شیوع ایدز و هپاتیت در زندان مرکزی سنندج»

2013 December 29

خبر / رادیو کوچه

در روزهای اخیر مواردی از ابتلا به اچ‌آی‌وی و هپاتیت در بین زندانیان زندان سنندج مشاهده شده و بنا بر گزارش‌ها مسوولین این زندان در این باره بی‌تفاوت هستند.

وب‌سایت «آسو نیوز» روز شبنه هفتم دی‌ماه در یک گزارش خبری به نقل از یک منبع مطلع اعلام کرد، که به دنبال شیوع ویروس‌های بیماری‌زا در زندان مرکزی سنندج، اخیرن در این زندان مواردی از ابتلا به ویروس اچ‌آی‌وی مشاهده شد است.

 «آسو نیوز» افزوده است: بنا به گفته این منبع در این زندان هم‌اکنون ٣۵ نفر به این نوع بیماری خطرناک مبتلا و ٢٨ نفر دیگر هم به بیماری هپاتیت مبتلا هستند. این در حالی است که مسوولان زندان هیچ‌گونه اقدامی جهت جدا کردن این زندانیان از دیگر زندانانیان سالم انجام نداده‌اند.

zendan-sanandaj

از سوی دیگر بنابه گزارش‌های کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، به دنبال ایستایی هوا و انتشار ویروس‌های بیماری‌زا در زندان مرکزی سنندج، در این اواخر نوع جدیدی از سرماخوردگی در این زندان شیوع پیدا کرده که با علایمی چون سردرد، ترشحات تنفسی زیاد، تب و لرز، بدن درد شدید، نارسایی دستگاه گوارشی، گلودرد و آب‌ریزش از بینی و چشم و عفونت مخاط چشمی همراه است و در چند روز اخیر تعداد زیادی از زندانیان این زندان به این بیماری مبتلا شده‌ و به مراکز بهداری زندان مراجعه کرده‌اند.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی در ادامه این گزارش افزوده است: با توجه به فصل سرما بیشتر زندانیان زندان مرکزی سنندج بر اثر هوای سرد که بیشتر وقت‌ها دمای آن زیر صفر درجه سانتیگراد است و هم‌چنین نبود وسایل گرمایشی و بی‌توجهی مسوولین این زندان به وضع سلامتی زندانیان، به خصوص در بندهای دو و یک که بیشتر زندانی‌های این بندها زندانیان سیاسی هستند، دچار بیماری‌های گوناگونی شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,