Saturday, 18 July 2015
17 January 2021
پس از سانحه‌ای در هنگام اسکی

«مایکل شوماخر اسطوره مسابقات فرمول یک به کما رفت»

2013 December 30

خبر / رادیو کوچه

«مایکل شوماخر»، قهرمان پیشین اتوموبیل‌رانی جهان، روز یک‌شنبه هشتم دی ماه، پس از سانحه‌ای که در هنگام اسکی برایش رخ داد، به کما رفته است و پزشکان  بیمارستانی در شهر گرونوبل فرانسه که «مایکل شوماخر» قهرمان هفت دوره مسابقات فرمول یک در آن بستری است وضعیت سلامتش را بحرانی توصیف کرده‌اند.

خبرگزاری «رویترز» روز دوشنبه سی‌ام دسامبر گزارش داد، در کنفرانس خبری که در بیمارستان برگزار شد، پروفسور «ژان فرانسوا پاین» متخصص ارشد بیهوشی گفت «شوماخر» بدون اتلاف وقت به بیمارستان منتقل شده و در حال حاضر در کماست و نمی‌توان گفت چه زمانی از کما خارج می‌شود.

پروفسور «پاین» تاکید کرده هر کاری برای نجات جان اسطوره فرمول یک انجام خواهد شد اما به گفته متخصصان او با مرگ دست و پنجه نرم می‌کند.

shomakher

در حال حاضر «شوماخر» بصورت عمدی در کما نگهداشته خواهد شد تا از هر تحریک اضافه به مغزش جلوگیری شود.

قهرمان دوره‌های مختلف فرمول یک جهان پس از آن‌که در هنگام اسکی، سرش با سنگ برخورد کرد، به بیمارستانی در گرونوبل در فرانسه انتقال داده شد.

این اسطوره فرمول یک آلمانی، در هنگام سانحه کلاه ایمنی بر سر داشته و بنا بر برخی گزارش‌ها تا دقایقی  پس از آن نیز که پزشکان به محل رسیده‌اند، هوشیار بوده است.

سخن‌گوی او به خبرنگاران گفته است که قهرمان پیشین زیر نظر متخصصان حرفه‌ای‌ست و شخص دومی در رخ دادن سانحه نقشی نداشته است.

شوماخر که سال گذشته از فرمول یک برای دومین بار خداحافظی کرد پنج روز دیگر ۴۵ ساله می‌شد.

او در ۱۹ سال دوران حرفه‌اش در فرمول یک برنده ۹۱ مسابقه شد و هفت بار بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد و از این رو پر افتخارترین راننده فرمول یک تاریخ به شمار می‌رود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,