Saturday, 18 July 2015
21 February 2020
سخن‌گوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی

«بابک زنجانی میلیاردر معروف ایرانی بازداشت شد»

2013 December 30

خبر / رادیو کوچه

خبرگزاری‌های داخل ایران گزارش دادند، «غلامحسین محسنی اژه‌ای» سخن‌گوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی و دادستان کل کشور عصر روز دوشنبه نهم دی‌ماه گفت بابک زنجانی بازداشت شد.

روز گذشته نیز در این زمینه، «عباس جعفری دولت آبادی» دادستان عمومی و انقلاب تهران از مفتوح بودن پرونده بابک زنجانی خبر داده بود.

چندی پیش جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به سران سه قوه، خواستار برخورد با پرونده فساد مالی بابک زنجانی شده بودند.

babek-zanjani

«علی‌رضا سلیمی» یکی از امضاکنندگان این نامه در گفت‌وگویی گفته بود که ما معتقدیم اگر برخورد لازم با پرونده‌های فساد مالی افرادی هم‌چون «بابک زنجانی» صورت نگیرد، موجب سلب اعتماد عمومی می‌شود و ما نگران آسیب دیدن اعتماد عمومی هستیم.

وی افزوده بود: «باید با دانه درشت‌ها مقابله شود تا شفاف‌سازی لازم صورت گیرد. در حال حاضر افکار عمومی در تردیدند. باید معلوم شود که این فرد مجرم است یا نه و مورد اعتماد هست یا خیر؛ چرا دستش در مسایل مختلف باز است و به تخلفاتش رسیدگی نمی‌شود؟»

«بابک زنجانی»، ۴۳ ساله، به گفته خودش، مالک و عضو هیات مدیره ده‌ها شرکت، بانک، باشگاه ورزشی، در ایران و نقاط مختلف جهان با بیش از صدها میلیارد تومان سرمایه است.

او به اتهام پول‌شویی به نفع دولت ایران و نقل و انتقال غیرقانونی پول صادره از فروش نفت به داخل کشور، در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,