Saturday, 18 July 2015
17 January 2021
با تاکید بر عدم فعالیت سیاسی

«حسین موسویان به ایران بازگشته است»

2013 December 31

خبر / رادیو کوچه

«حسین موسویان»٬ دیپلمات و عضو پیشین تیم مذاکره‌ کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی با غرب به ایران بازگشته است.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» روز دوشنبه نهم دی‌ماه گزارش داد٬ آقای «موسوی» که در مراسم ختم مادر «محمدجواد ظریف»٬ وزیر امور خارجه شرکت کرده بود، به خبرنگاران گفته دو هفته قبل به ایران بازگشته است.

«موسویان»٬ معاون اسبق «حسن روحانی» در شورای عالی امنیت ملی بود که در سال‌های گذشته به اتهام «جاسوسی و دادن اطلاعات هسته‌ای به بیگانگان» بازداشت شده بود.

به گزارش این خبرگزاری آقای «موسویان» که پس از چند سال، دو هفته پیش به ایران بازگشته، تاکید دارد که برای فعالیت سیاسی به ایران نیامده است.

mosawian

«حسین موسویان» عضو پیشین تیم مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی، در حاشیه مراسم ختم «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه در پاسخ به پرسشی درباره دیدارش با برخی چهره‌های سیاسی در خارج از کشور اظهار کرده است: «این‌ها شایعه است. من صرفن کار آکادمیک انجام داده‌ام. از همه مقالاتم دفاع و زیر آن را امضا می‌کنم. بقیه بحث‌هایی که مطرح می‌شود به من ارتباطی ندارد.»

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این‌که دیدارهای پنهانی و بعضی توافقات را قبول دارید؟ گفت: «هیچ کدام به من ربطی ندارد.»

به گزارش «ایسنا» وی در پاسخ به این پرسش که تا چه زمانی در ایران حضور خواهد داشت؟ گفته است: «من آمده‌ام که در ایران بمانم.»

وی همچنین با تاکید بر این‌که «در ایران خواهم ماند» گفت: برای کار سیاسی نیامده‌ام، آمده‌ام مادرم را ببینم. خدا می‌داند که برای عیادت از مادرم که حال خوبی ندارد آمده‌ام.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,