Saturday, 18 July 2015
25 January 2021
به دلیل تعداد اندک شرکت کنندگان

«لغو سخنرانی فرمانده بسیج در مراسم ۹ دی»

2014 January 01

خبر / رادیو کوچه

«محمدرضا نقدی» فرمانده بسیج، سخنران برنامه ٩ دی در میدان فاسطین تهران، با دیدن تعداد اندک شرکت کنندگان در مراسم، تجمع را ترک کرد.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» گزارش داده است، سخنرانی آقای «نقدی» یکی از برنامه‌های از پیش اعلام شده این تجمع بود، اما او پس از مشاهده جمعیت شرکت‌کنندگان در میدان فلسطین ترجیح داد که سخنرانی نکند و تجمع را ترک کرد.

این خبرگزاری نوشته است تعداد حاضران در مراسم  حدود ۳۰۰ نفر تخمین زده شده است که به سر دادن برخی شعارها در حمایت از ۹ دی و مداحی به مناسبت ایام عزاداری دهه سوم ماه صفر پرداختند.

در همین رابطه سایت کلمه نیز نوشته است، در آخرین و عینی‌ترین نمایش و همایش مربوط به ٩ دی طبق گفته خبرگزاری‌های رسمی حدود ۳۰۰ نفر آمدند که به گفته شاهدان، تعداد کثیری از آن‌ها از عوامل برگزار کننده مراسم و کادر رسمی نهادهای دولتی بودند و نشان جدی‌ از حضور مردمی و دانشجویی به چشم نیامد، تا آن‌جا که سردار نقدی با مشاهده جمعیت تصمیم گرفت سخنرانی خود را لغو کند.

9-day

روز ۹ دی ۱۳۸۸ جمعی از حامیان حکومت ایران در تقابل با حامیان «میرحسین موسوی» و «مهدی کروبی»، رهبران جنبش اعتراضی موسوم به سبز، در میدان انقلاب تهران اجتماع کردند و خواستار محاکمه و حتی اعدام مخالفان شدند.

امسال نیز با نزدیک شدن به روز ۹ دی موج تازه‌ای از اظهارنظرها و موضع‌گیری‌های چهره‌های نزدیک به حکومت ایران علیه معترضان سال ١٣٨٨ شکل گرفت، چنان‌ چه رسانه‌ها از انتشار یک کتاب ۹ جلدی در این‌ باره خبر دادند که «دایره‌المعارف فتنه ۸۸» نام دارد.

حامیان حکومت ایران از روز ۹ دی ۱۳۸۸ با عناوینی مانند «حماسه»، «یوم‌اله» و «روز بصیرت» نام می‌برند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,