Saturday, 18 July 2015
23 January 2021
به دلیل عدم قبول وثیقه

«بابک زنجانی در زندان خواهد ماند»

2014 January 01

خبر / رادیو کوچه

پس از انتشار خبرهایی مبنی بر احتمال آزادی «بابک زنجانی»، میلیاردر ایرانی با قید وثیقه، یک منبع آگاه به خبرگزاری جمهوری اسلامی «ایرنا»، گفته است که آزادی زنجانی با ارایه وثیقه ممکن نیست.

خبرگزاری «ایرنا» روز سه‌شنبه، دهم دی‌ماه، بدون اشاره به وضعیت نگهداری «بابک زنجانی» در زندان اوین، به نقل از یک منبع آگاه به شرط عدم انتشار نام او نوشت که آقای «زنجانی» هم‌چنان در زندان اوین خواهد ماند و آزادی او با ارایه وثیقه ممکن نیست.

«بابک زنجانی» که روز دوشنبه نهم دی‌ماه بازداشت شد، به گفته «غلامحسین محسنی اژه‌ای»، دادستان کل کشور و سخن‌گوی قوه قضاییه، بازداشت وی به دلیل جلوگیری از فرار او از کشور بوده است.

babek-zanjani

اتهامات بابک زنجانی به‌ طور مصداقی هنوز مشخص نیست و مقامات قوه قضاییه ایران برای توصیف ماهیت اتهامات او صرفن از عبارت جرایم اقتصادی نام  برده‌اند.

با این حال برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی احتمال می‌دهند که اتهام او «جعل اسناد» و عدم پرداخت پول نفت کشور باشد که به واسطه او و از راه دور زدن تحریم‌های تهران فروخته شده است.

پیش از این وزیر نفت دولت حسن روحانی گفته بود که بابک زنجانی بیش از دو میلیارد یورو پول نفت کشور را بازنگردانده است.

نام بابک زنجانی در فهرست تحریم‌های ایالات متحده قرار دارد که دلیل آن نیز تلاش برای دور زدن تحریم‌ها علیه ایران عنوان شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    he3lHb xqgsaxjfmsci, [url=http://hphappxqlhfn.com/]hphappxqlhfn[/url], [link=http://tnptudkrozhk.com/]tnptudkrozhk[/link], http://frmrdlejjvms.com/