Saturday, 18 July 2015
19 January 2021
خبرهای ورزشی

«مسابقات قوی‌ترین مردان ایران و ماجرای پول‌های دریافت شده»

2014 January 02

خبر ورزشی / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

 

«برخورد دوگانه با کاندیدهای انتخاباتی فدراسیون‌ها»

دبیر مجمع فدراسیون تکواندو، خواستار مجوز کتبی سازمان بازرسی کل کشور برای شرکت آقای «هادی ساعی» در انتخابات این فدراسیون شده و این مهم در حالی شکل می‌گیرد که پیش از این، انتخابات فدراسیون هاکی بدون ارایه مجوز از سوی نامزد بازنشسته برگزار شد.

به گزارش خبرنگار «رادیو کوچه»، «آقای غلامحسن ذوالقدری» روز دوشنبه نهم دی‌ماه از «هادی ساعی» خواست برای شرکت در انتخابات ریاست این فدراسیون مجوز کتبی سازمان بازرسی کل کشور را به هم‌راه داشته باشد.

انتخابات فدراسیون تکواندو ساعت ١٠ صبح روز چهارشنبه یازدهم دی‌ماه برگزار می‌شود و ساعی که عضو شورای شهر تهران است با توجه به نامه سازمان بازرسی به وزارت ورزش جوانان نمی‌تواند در انتخابات شرکت کند.

شرط هم‌راه داشتن مجوز کتبی سازمان بازرسی برای ساعی در انتخابات فدراسیون تکواندو در حالی امروز رسانه‌ای می‌شود که روز شانزدهم آذر ماه انتخابات فدراسیون هاکی بدون ارایه مجوز دولت توسط «بهرام شفیع» برگزار شد و وی رای هم آورد.

به همین دلیل، نماینده سازمان بازرسی کل کشور حضور شفیع را در انتخابات غیرقانونی خواند و مجمع را ترک کرد.

سازمان بازرسی کل کشور پیش از این درنامه‌های جداگانه‌ای به وزارت ورزش و جوانان، حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر و بازنشسته‌ها را در سمت‌های ریاست و هیات رییسه فدراسیون‌ها مغایر با قانون دانسته بود.

آقای «غلامرضا خدادادی» بازرس کل امور ورزش وجوانان سازمان بازرسی کل کشور نیز، بعد از انتخابات فدراسیون هاکی گفته بود که هم‌کارانش مجوزی از سوی دولت برای شرکت شفیع در انتخابات این فدراسیون مشاهده نکرده‌اند.

 bahram shafi

 با گذشت ٢٣ روز از برگزاری انتخابات پرحاشیه ریاست فدراسیون هاکی، هنوز نتیجه بررسی تخلف‌های صورت گرفته در این انتخابات اعلام نشده است و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان، خواستار اعلام نتیجه بررسی تخلف‌ها شده‌اند.

«حضور در رسانه‌های برون مرزی و حاشیه‌ای جدید برای ورزش‌کاران»

پس از انتفادهایی از هادی ساعی و اتهام هم‌کاری وی با شبکه‌های خبری برون مرزی مانند بی‌بی‌سی وی گفت: نیازی به حمایت شبکه‌های خارجی ندارم چرا که همیشه مردم ایران از من در همه جا حمایت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار «رادیو کوچه»، در حالی که چندی پیش برخی از رسانه‌های داخل کشور از احسان حدادی به دلیل انجام مصاحبه با شبکه خبری بی‌بی‌سی، انتقادات شدیدی را داشتند، امروز حمایت این شبکه خبری از هادی ساعی در باب حضور در انتخابات ریاست فدراسیون تکواندو، یک چالش جدید برای وی و دیگر ورزش‌کاران محسوب می‌شود.

اما هادی ساعی در واکنش به گلایه‌های مسوول سازمان بسیج ورزش‌کاران مبنی بر این‌که چرا هادی ساعی در مورد گزارش بی‌بی‌سی واکنشی از خود نشان نداده است، اظهار داشت: دقایقی پیش از طریق پیامک از این موضوع مطلع شدم. بنده نیازی ندارم که بی‌بی‌سی یا هر شبکه خارجی دیگر از من برای انتخابات فدراسیون تکواندو حمایت کند. اصلن بنده نمی‌دانم افرادی که در آن برنامه حضور داشته‌اند چه کسانی بوده‌اند.

وی افزود: بنده از طریق همین تریبون اعلام می‌کنم که نیازی به حمایت آنها ندارم؛ چرا که مردم ایران همیشه بزرگ‌ترین حامی من بوده و هستند. من به برنامه‌های بی‌بی‌سی و شبکه‌‌های دیگر دسترسی ندارم.

 hadi sai

در همین خصوص، پس از دست‌گیری خبرنگاران به دلیل ارتباط با شبکه‌هایی نظیر بی‌بی‌سی، به نظر می‌رسد دولت جدید قصد دارد در برخورد با ورزش و مصاحبه‌های ورزش‌کاران با یک خبرگزاری انگلیسی نیز به صورت غیر ورزشی و سیاسی برخورد کند و اگر تا چندی دیگر انجام مصاحبه با این شبکه‌ها جرم محسوب شد، نباید تعجب کرد.

«مسابقات قوی‌ترین مردان ایران و ماجرای پول‌های دریافت شده»

دبیر فدراسیون پرورش‌اندام اعتقاد دارد متولی برنامه قوی‌ترین مردان ایران بابت ١٣ دوره برگزاری این برنامه هیچ پولی به فدراسیون پرداخت نکرده است.

به گزارش «رادیو کوچه»، آقای «کاوه درودی» درباره برگزاری رقابت‌های قوی‌ترین مردان ایران گفت: «آقای خودنگاه» متولی قوی‌ترین مردان که در زمان ریاست قبلی از فدراسیون کنار گذاشته شده بود، حالا به این فدراسیون بازگشته است.

وی ١٣ دوره برنامه قوی‌ترین مردان را برگزار کرد، اما در این مدت هیچ پولی به فدراسیون نداد، در حالی که مطابق با آیین‌نامه تمامی وجوهات باید به حساب فدراسیون واریز شود و بعد به تایید هییت رییسه برسد و هزینه‌های جاری پرداخت شود.

وی با بیان این‌که سرپرست جدید فدراسیون پرورش‌اندام دوباره «خودنگاه»‌ را به فدراسیون می‌آورد، گفت: «ما با این موضوع مخالفت کردیم و حالا آقای پارسا از خودنگاه و هم‌چنین مختاری، مسوول کمیته قوی‌ترین مردان خواسته که دوشنبه برنامه‌هایشان را به فدراسیون ارایه دهند.»

khabar warzshi

درودی گفت: «همه فکر می‌کنند فوتبال بیش‌‌ترین درآمد را دارد، در حالی‌که در پرورش اندام اشخاصی هستند که ١٠ دقیقه برنامه تمرینی می‌دهند و برای آن یک میلیون تومان می‌گیرند.»

هم‌چنین برگزاری مسابقات قوی‌ترین مردان ایران در حالی انجام می‌شود که درآمد حاصل از آن بالغ برچند میلیارد تومان می‌شود، اما در اصل حاصل این تلاش و درآمد به جیب برگزار کنندگان و داور مسابقات رفته است که چنین مساله‌ای بر به‌وجود آوردن چالش‌هایی در زمینه رشوه‌خواری در ورزش منتهی می‌شود و هم‌چنین تمامی نتایج دوره‌های گذشته را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، زیرا داور این مسابقات خود متولی برگزاری است و تمامی اسپانسرها و قهرمانان از فیلتر شخصی وی رد می‌شوند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|