Saturday, 18 July 2015
21 January 2021
رییس دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات خبر داد

«بازگشت رشته‌های حذف‌شده به دانشگاه علامه طباطبایی»

2014 January 03

خبر / رادیو کوچه

بیش از دوسال پس از انتشار خبر حذف چندین رشته علوم انسانی در دانشگاه علامه طباطبایی تهران، رییس یکی از دانشکده‌های علامه از بازگشت رشته‌های حذف‌شده در مقطع کارشناسی خبر داد.

خبرگزاری دانشجویان ایران، «ایسنا»، در روز جمعه، سیزدهم دی‌ماه، به نقل از رییس دانشکده علوم اجتماعی علامه نوشت، تمام رشته‌های حذف‌شده در مقطع کارشناسی به این دانشگده بازگشته است.

به گزارش این خبرگزاری محمدحسین پناهی، رییس دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات دانشگاه علامه گفته است، این دانشکده از سال آینده در تمام رشته‌های موجود از جمله رشته‌های حذف‌شده دانشجو خواهد گرفت.

به گفته این مقام دانشگاه علامه، دانشکده متبوع او از مهرماه سال آینده در دو رشته خدمات اجتماعی و مطالعات زنان در مقطع کارشناسی ارشد نیز دانشجو خواهد گرفت.

گرچه در گزارش ایسنا از قول آقای پناهی به اسامی رشته‌های حذف‌شده که قرار است به دانشگاه علامه طباطبایی بازگردند اشاره‌ای نشده، در سال ۱۳۹۰ صحبت از حذف رشته‌های فلسفه، مدیریت و روان‌شناسی علاوه بر روزنامه‌نگاری بود.

daneshgah-alame

روزنامه اعتماد، چاپ تهران، در مردادماه سال ۱۳۹۰ در گزارشی از «حذف ۱۳ رشته علوم انسانی» از جمله رشته روزنامه‌نگاری، در مقطع کارشناسی، در دانشگاه علامه طباطبایی خبر داد.

اعتماد در همان زمان علت حذف این رشته‌ها را «در راستای بازنگری علوم انسانی» در دانشگاه‌های ایران عنوان کرد.

کار بازنگری رشته‌های علوم انسانی در بهمن‌ماه سال ۱۳۸۹ در زمانی رسمن اعلام شد که رییس پژوهشگاه علوم انسانی با اعلام بررسی ۳۸ رشته دوره کارشناسی از تمرکز جدی «بخش‌های مسئول» در بازنگری سرفصل‌های علوم انسانی خبر داد.

حمیدرضا آیت‌اللهی، رییس این پژوهشگاه، نگرانی آیت‌اله علی خامنه‌ای از محتویات رشته‌های علوم انسانی را دلیل آغاز این اقدام نامید و از «تحصیل حدود دو میلیون دانشجو از سه و نیم میلیون دانشجوی کشور در رشته‌های علوم انسانی» ابراز نگرانی کرد.

پیشتر در آبان‌ماه سال ۱۳۸۹ نیز یکی از مدیران وزارت علوم در دولت محمود احمدی‌نژاد از توقف صدور مجوز برای ۱۲ رشته علوم انسانی به دلیل عدم هماهنگی با مبانی دینی» اسلام خبر داده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,