Saturday, 18 July 2015
26 January 2021
درگیری‌های خونین در عراق

«داعش فلوجه عراق را ولایت اسلامی مستقل اعلام کرد»

2014 January 04

خبر / رادیو کوچه

گروه دولت اسلامی شام و عراق یک گروه وابسته به القاعده، اعلام کرد کنترل کامل شهر فلوجه در عراق را در اختیار گرفته و آن را به عنوان یک ایالت اسلامی مستقل تحت حاکمیت خود در آورده است.

روز جمعه سوم ژانویه «رادیو ناوخو» که برنامه‌هایش از اقلیم کردستان پخش می‌شود گزارش داد که یکی از نمایندکان مجلس عراق این ادعای داعش را رد کرده است.

به گزارش این رادیو، سازمان شبه نظامی داعش، وابسته به القاعده اعلام کرده است که کنترل کامل شهر فلوجه عراق را به دست گرفته‌اند و قصد دارند آن را به عنوان ولایت اسلامی خودگردان تحت کنترل خود اعلام کنند.

«ایمان حمید زغیر» عضو ائتلاف دولتی قانون در انجمن نمایندگان عراق اعلام کرد: خبر منتشره «داعش» در مورد کنترل کامل شهر فلوجه را رد کرد و گفت: هم اکنون نیروهای ارتش عراق در فلوجه حضور دارند و کنترل کامل شهر را در دست دارند، تمام مناطق استان انبار در کنترل ارتش است به جز چند ناحیه کوچک که تروریست‌ها در آن پناه گرفته‌اند.

«ایمان زغیر» در پایان گفته است که انتشار این‌گونه اخبار از جانب «داعش» تنها جهت تبلیغات رسانه‌ای برای تقویت روحیه نیروهایش است.

daesh

در همین زمینه خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داده است، درگیری‌ها در شهر رمادی فروکش کرده، اما فرمانده نیروهای ضد تروریستی عراق گفته است که در شهر فلوجه نبردی سنگین در جریان است.

یک مقام مسوول در وزارت کشور عراق نیز به خبرگزاری فرانسه گفته است: «نیمی از شهر فلوجه در دست گروه دولت اسلامی عراق و شام و نیم دیگر آن در دست افراد مسلح عشایر است که از زمان پایان دادن به تحصن انبار در روز دوشنبه، با نیروهای ارتش می‌جنگند.»

یک مقام ارشد پلیس عراق هم گفته است که شبه‌نظامیان تعدادی از زندانیان را هم آزاد کرده‌اند.

هر دو شهر رمادی و فلوجه در استان انبار در غرب عراق واقع شده‌اند که در ماه‌های اخیر شاهد افزایش فعالیت شبه‌نظامیان سنی بوده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,