Saturday, 18 July 2015
19 January 2021
خبرهای ورزشی

«آرزوی ستاره فوتبال جهان برای تیم ملی ایران»

2014 January 04

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«آرزوی ستاره فوتبال جهان برای تیم ملی ایران»

کاپیتان تیم ملی فوتبال پرتغال ضمن آرزوی موفقیت برای ایران اظهار داشت مشکلی با کارلوس کی‌روش نداشته است.

به گزارش کوچه،«کریستیانو رونالدو» در گفت‌وگویی تلویزیونی در مورد برخی موضوعات صحبت کرد. از جمله موضوعات مطرح شده شایعه اختلافش با کارلوس کی‌روش بود چرا که گفته می‌شد در سال 2010 که مسوول فنی کنونی تیم ملی ایران، هدایت پرتغال را برعهده داشت، با وی مشکل داشته است.

رونالدو اظهار داشت: ‌‌آن‌چه در این مورد باید گفت که کی‌روش از جمله چهر‌ه‌هایی است که در دوران ورزشی من بسیار تاثیر داشته است. غیر از این اکنون مایلم برای او و تیمش،‌ایران در جام جهانی برزیل،‌آرزوی موفقیت کنم.

 ronaldo

«تکواندوی ایران و احتمال تعلیق برای انتخابات ناسالم»

پر افتخارترین قهرمان المپیکی ایران، راهی به مجمع انتخابات فدراسیون تکواندو پیدا نکرد و تصمیم دارد تا شکایت خود را به فدراسیون جهانی تکواندو ببرد.

به گزارش خبرنگار کوچه؛ «آقای هادی ساعی» کاندیدای انتخابات فدراسیون تکواندو که به دلیل عضویت در شورای شهر تهران از انتخابات فدراسیون تکواندو منع شده است ، اجازه ورود به مجمع انتخاباتی را پیدا نکرد. ساعی معتقد است حضور در شورای شهر شغل محسوب نمی‌شود و این حرف او را اداره حقوقی مجلس شورای اسلامی تایید کرده است . اما وزارت ورزش هم‌چنان بر اجرای بند به بند خواسته‌های سازمان بازرسی کل کشور اصرار دارد. ساعی که یکی از پرافتخار ترین قهرمانان ورزش ایران و پر افتخارترین قهرمان المپیکی ایران است، به دستور سجادی اجازه حضور در مجمع را پیدا نکرد. سجادی ممانعت از حضور ساعی را درست مانند مورد طالقانی به دستور سازمان بازرسی ربط داد.

ساعی پس از ممانعت از حضورش در مجمع گفت: «من هم در قایق تکواندو پارو می‌زنم. حالا که می‌خواهند پارویم را بالا بگیرم ایرادی ندارد اما من حقم را از طریق مجامع بین‌المللیپیگیری می‌کنم تا شاید شرایط طور دیگری شود.»

hadi-saee

در صورت انجام چنین شکایتی از فدراسیون، به طور حتم تا زمان رسیدگی به شکایت ساعی تکواندوی ایران تعلیق خواهد شد.

«انتخابات کمیته ملی المپیک و احتمال مهندسی شدن»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تشکیل مجمع فوق العاده راه حلی مناسب برای برون رفت از بحران انتخابات کمیته ملی المیک ایران است.

به گزارش خبرنگار کوچه، انتخابات کمیته ملی المپیک این روزها سر و صدای زیادی به راه انداخته؛ گنجاندن دو بند در آیین‌نامه جدید و اشتباه در ترجمه واژه representatives به «روسا» به جای ترجمه آن به «نمایندگان» موارد متعددی را در پی داشته است.

در واقع سه روز مانده به ثبت نام نامزدان پست ریاست کمیته ملی المپیک دو بند به آیین‌نامه اضافه شد که جنجال زیادی به راه انداخت؛  بند اول این‌که فدراسیون‌هایی که یک‌ماه اخیر روسایشان عوض شده است حق رای ندارند و باید یکی از اعضای هیات رییسه این فدراسیون‌ها در روز رای‌گیری حاضر باشند. دوم هم این‌که کاندیداهایی که کمتر از شش‌ماه است به عضویت هیات رییسه فدراسیون‌ها درآمده‌اند به هیچ‌وجه اجازه شرکت در انتخابات را ندارند.

از ظاهر امر چنین برمی‌آید که گنجاندن این موارد در آیین‌نامه به نفع اشخاص خاصی است و منجر به حذف دیگر رقبا از گردونه می‌شود. در این خصوص باید گفت وقتی چنین معادلاتی را کنار یک‌دیگر می چینیم متوجه می‌شویم که این کارها برای مهندسی کردن انتخابات صورت گرفته است.

این انتخابات پیش‌تر به خاطر این‌که وضعیت وزیر ورزش مشخص نبود به تعویق افتاد؛ حالا سوال اینجاست که چرا آن موقع کسی از این بندها صحبت نکرد؟ مشخص است که مطرح کردن چنین مواردی آن هم نزدیک به انتخابات هدف خاصی دارد.

olampik

هم‌چنین اعتراض گسترده‌ای که در بین اهالی ورزش نسبت به این موضوع به وجود آمده باعث شد تا وزارت ورزش تایید تغییرات در اساس‌نامه را به معاونت حقوقی ریاست جمهوری بسپارد. نکته جالب این‌که خانم امین زاده، معاون حقوقی ریاست جمهوری هم در نامه‌ای به وزارت ورزش این تغییرات را مغایر با اساس‌نامه دانسته و خواسته تا آنها اصلاح شود.

اما بخش جالب ماجرا زمانی است که آقای علی آبادی، رییس کنونی کمیته ملی المپیک هنوز هم حاضر به پذیرفتن این موضوع نیست و هییت اجرایی کمیته ملی و IOC را مرجع تشخیص می داند. در همین خصوص نیز قانون می‌گوید تغییرات در اساس‌نامه را باید دولت تصویب کند و این پرونده حتی همین روند را هم طی نکرده است.

«وضعیت جسمانی شوماخر هم‌چنان در ابهام»

پزشک های معالج مایکل شوماخر می‌گویند درباره وضعیت کلی او نمی‌توانند نظری دهند.

به گزارش سرویس ورزشی کوچه، از زمانی که «مایکل شوماخر» در پیست کوه‌های آلپ به هم‌راه پسر چهارده ساله‌اش اسکی کرده و دچار سانحه شده زمان زیادی می‌گذرد ولی هنوز پزشک‌های معالج او در بیمارستان گرونوبل فرانسه نمی‌توانند پاسخ مشخصی برای بهبودی او داشته باشند.

در این رابطه گروه پزشکی ای که وظیفه معالجه شوماخر را به عهده دارد در کنفرانسی خبری حاضر شدند تا درباره آخرین وضعیت شوماخر صحبت کنند. ابتدا این ژان فرانسوا پاین رییس این گروه بود که صحبت کرد: فقط می توانیم بگوییم که وضعیت او هم‌چنان خطرناک است.

مارک پنو، نایب رییس مرکز پزشکی گرونوبل هم فقط همین جمله را به زبان آورد. با این حال استفان شابارد پزشک مغز و اعصابی که شوماخر را جراحی کرده حرف‌های بیشتری برای گفتن داشت: وقتی او را اینجا آوردند شرایطش مانند آدم وسواسی و به هم ریخته‌ای بود که اصلن نمی‌توانست به هیچ سوالی پاسخ دهد.

shomakher

اختلال در رشته‌های عصبی‌اش به سرعت رو به تحلیل رفته بود و مجبور بودیم با حالتی اورژانسی او را جراحی کنیم تا هماتوم های درون جمجمه‌ای‌اش را خالی کنیم. با این حال او هنوز هم از اختلالاتی مانند فشار خون بالا در جمجمه، اختلالات رشته های عصبی و ورم مغزی رنج می‌برد. او در حال حاضر در کمای مصنوعی به سر می‌برد و مشکل فشار درون جمجمه‌ای‌اش بسیار مهم است. شرایطش جدی است و فعلن نمی‌توانیم بیش از این چیزی بگوییم.

با توجه به اینکه مسوولان بیمارستان از همسر و دو فرزند شوماخر خواسته‌اند که به بیمارستان بروند به نظر می‌رسد دشواری کار از چیزی که تصور می‌شد فراتر رفته است. این گروه پزشکی در انتها با اشاره به این موضوع که صحبت کردن درباره این‌که شرایط او بهبود پیدا می‌کند یا نه، خیلی زود است گفتند:فقط می‌توانیم ساعت به ساعت درباره شرایط او حرف بزنیم و غیر از این نمی‌شود کاری کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,