Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
با انتشار بیانیه‌ای اعلام شد

«تعطیلی سازمان ملل به دلیل برف و کولاک»

2014 January 04

خبر / رادیو کوچه

بارش سنگین برف و سرمای شدید هوا در ایالت نیویورک آمریکا باعث تعطیلی سازمان ملل متحد و لغو تمامی نشست‌ها و برنامه‌های این سازمان شد.

خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا»، گزارش داد، سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد به دلیل بارش سنگین برف و سرمای شدید هوا که موجب وضعیت فوق‌العاده در ایالت نیویورک شده است، تمامی نشست‌ها و برنامه‌های خود را برای روز جمعه سوم ژانویه لغو کرده است.

به گزارش این خبرگزاری، رفت و آمد در خیابان‌ها و اتوبان‌های نیویورک با کندی خاصی صورت می‌گیرد و فرماندار این ایالت از مردم خواسته است از منازل خود خارج نشوند.

در دومین روز از سال نو میلادی برف و بوران به همراه سرمای شدید هوا موجب شد تا فرمانداران ایالت‌های نیویورک و نیوجرسی وضعیت فوق العاده اعلام کنند.

kolak

سرمای شدید و شرایط نامساعد جوی باعث شده تا بسیاری از سفرهای زمینی و هوایی لغو شوند، سازمان هواشناسی به مردم این دو ایالت توصیه کرده است حتی‌المقدور از منازل خود خارج نشوند.

برف سنگین بسیاری از ایالت‌های شمالی و شمال شرقی آمریکا را فرا گرفته است، مدارس در بسیاری از شهرها تعطیل شده و دمای هوا به شکل بی‌سابقه‌ای کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» در شهر بوستون علاوه بر بارش برف سنگین، باد با سرعت حدود 80 کیلومتر در ساعت در حال وزیدن است.

«رویترز» هم‌چنین نوشته است، در بسیاری از بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها به علت لغزندگی جاده‌ها، حرکت خودرو‌ها یا کاملن متوقف شده و یا با کندی بسیار انجام می‌شود.

طی دو روز گذشته بیش از هزار و 800 پرواز لغو شده و نزدیک به پنج هزار پرواز دیگر با تاخیرهای چند ساعته انجام شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,