Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
به دلیل نارسایی کلیه

«فرمانده حمله به سفارت ایران در بیروت درگذشت»

2014 January 04

خبر / رادیو کوچه

«ماجد الماجد»، فرمانده حمله به سفارت ایران در بیروت که چند روز پیش بازداشت شده بود در زندان درگذشت.

خبرگزاری رسمی لبنان روز شنبه چهارم ژانویه در خبری کوتاه اعلام کرد «ماجد الماجد»، فرمانده حمله به سفارت ایران در بیروت که چند روز پیش بازداشت شده بود در زندان در گذشت.

«ماجد الماجد» که تبعه عربستان سعودی است، فرماندهی گردان‌های عبداله عزام از گروه‌های وابسته به القاعده را بر عهده داشت. آقای «الماجد» چند روز پیش به دلیل ناراحتی کلیه به صورت ناشناس در یکی از بیمارستان‌های بیروت بستری شده بود. او بعد از مرخص شدن از بیمارستان در حالی که تحت حفاظت نیروهای القاعده به سمت دره بقاع در حرکت بود در منطقه بعبدا توسط ارتش لبنان دستگیر شد.

majed-almajed

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از یک مقام قضایی که نخواسته نامش فاش شود نوشته است، «ماجد الماجد» که از نارسایی کلیه رنج می‌برد و روز گذشته به کما رفته بود، امروز در بیمارستان نظامی بیروت درگذشت.

انفجار مقابل سفارت ایران در بیروت که در ماه نوامبر گذشته صورت گرفت، به کشته شدن ٢۵ نفر از جمله رایزن فرهنگی ایران منجر شده بود.

گروه «عبداله عزام»، اندکی بعد مسئولیت این انفجارها را پذیرفت. هم‌چنین پلیس لبنان دیروز از تایید هویت فرمانده این گروه پس از بازداشت، براساس آزمایش‌های «دی.ان.ای» خبر داده بود.

«محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران روز گذشته در تماس تلفنی با وزیر خارجه لبنان، خواهان دسترسی به «ماجد الماجد» و بازجویی از او شده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,