Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
به گزارش یک روزنامه نزدیک به حزب کمونیست چین

«شوهر عمه خلق توسط سگ‌ها خورده شده است»

2014 January 05

خبر / رادیو کوچه

گزارش‌ها از پکن حاکی از آن است که بنابر افشای روزنامه «ون‌وی‌پو» ارگان نزدیک به حزب کمونیست چین «جانگ‌سونگ تایک» شوهر عمه رهبر کره شمالی، «کیم جونگ اون» که یکی از مهم‌ترین افراد در کشور کره شمالی بوده است به روش خوردن شدن توسط یک‌صد و بیست سگ گرسنه در یک قفس مجازات شده است. او در این مجازات تنها نبوده و پنچ نفر از کسانی که به هم‌دستی با او محکوم‌ شده بودند نیز در این مجازات هم‌راه او بوده‌اند.

شبکه خبری «ان‌بی‌سی» که منبع‌اش روزنامه چینی بوده است تاکید دارد که سگ‌‌ها برای پنج روز گرسنه نگه داشته شده‌ بودند و در ظرف یک‌ ساعت از این شش نفر چیزی باقی نمانده بود و همه را خورده بودند.

jang-song-taik

عکس از خبرگزاری رویترز – جانگ سونگ تایک در حالی‌که توسط افراد گارد به داخل دادگاهی که در همان ماه به اعدام محکوم شد، راهی می‌شود

«شوهر عمه خلق» متهم به تلاش برای براندازی حکومت در در ماه دسامبر سال ۲۰۱۳ میلادی به همراه پنج معاون خود محکوم به مرگ شد. به نقل از شبکه خبری رسمی دولت کره شمالی او متهم به  «تلاش برای براندازی دولت انواع و اقسام توطئه‌ها و روش‌های نفرت‌انگیز با جاه طلبی‌های وحشی برای به چنگ آوردن قدرت عالی از حزب و دولت ما» بوده است.

به روایت این رسانه شخص رهبر کره شمالی به همراه برادرش «کیم جونگ‌چول» به همراه ۳۰۰ نفر از اعضای حزب بر این شیوه وحشیانه مجازات نظارت کرده‌اند.

با توجه به این که روزنامه «ون‌وی‌پو» ارگان رسمی حزب کمونیست چین است که به لحاظ سیاسی یکی از متحدان کره شمالی محسوب می‌شود به نظر می‌رسد نسبت به اعدام آقای «تایک» معترض بوده و این می‌تواند حتا نشانه پایان هم‌کاری با رهبری کره شمالی باشد چرا که رابط جدی این اتحاد در سال‌های گذشته شخص آقای «تایک» بوده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,