Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
الیاس نادران

«ممکن بود بابک زنجانی مثل خاوری فرار کند»

2014 January 05

خبر / رادیو کوچه

الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره نامه دوازده تن از نمایندگان مجلس به سران قوا درباره بابک زنجانی گفته است: «ممکن بود بابک زنجانی با توجه به این حجم از سرمایه مثل شهرام جزایری فرار کند، تجربه خاوری را هم در این زمینه داشتیم.»

جبرگزاری رسمی ایران «ایرنا» روز یک‌شنبه پانزدهم دی‌ماه گزارش داد، «الیاس نادران» از جمله دوازده نماینده‌ای است که در نامه سرگشاده‌ای به سران قوا خواستار برخورد جدی با بابک زنجانی میلیاردر ایرانی شدند.

این خبرگزاری نوشته است الیاس نادران در گفت‌وگویی با هفته نامه پنجره گفته است: «در مجلس جمع مخفی مبارزه با فساد تشکیل داده‌ایم که در رابطه با بابک زنچانی بر اساس اطلاعاتی که به دوستان ما رسیده، ایشان در مبادله‌های نفتی فعالیت‌های اقتصادی در حوزه‌های مسکن و دیگر اقدامات اقتصادی مشکوک به فساد مالی و تخلفات متعدد است.

alyas-naderan

این نماینده مجلس ایران اظهار کرده، این شک بدان معنا نیست که دچار تردید هستیم یا یک شک غیرعقلانی در میان است بلکه بر اساس اسنادی است در رابطه با روابط و زد و بند بابک زنجانی، با برخی مسوولان حکومتی.

وی یاداوری کرده این مسوولان، صرفن مسوولان دولتی یا دولت گذشته نیستد بلکه برخی نهادهای عمومی غیردولتی نیز در این زمینه نقش داشته‌اند.

آقای «نادران» ضمن خواستار برخورد قوه قضاییه با «بابک زنجانی» گفته است، «باید قوه قضاییه وی را محاکمه کند و کوتاه نیاید. و باید کاری کنیم تا کسی فکر نکند با نزدیکی به قدرت‌های سیاسی می تواند سوء استفاده کند.»

او هم‌چنین گفته است: «امثال بابک زنجانی، فرصت طلبانی هستند که از شرایط خاص کشور سوء استفاده می‌کنند و منافع خود را کسب کرده‌اند، تحریم‌ها این فرصت را تشدید کرد و یکی از همین شرایط خاصی بود که در بستر آن برخی نظیر بابک زنجانی در آن کسب منفعت کردند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,