Saturday, 18 July 2015
30 September 2020
پس از بروز فساد مالی اخیر

«کاهش محبوبیت نخست وزیر ترکیه»

2014 January 07

خبر / رادیو کوچه

 نتایج یک نظر سنجی در ترکیه نشان می دهد که با بروز فساد مالی در ترکیه محبوبیت «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه کاهش و حزب حاکم پنج در صد آرای خود را از دست داده است.

روز دوشنبه ششم ژانویه پایگاه خبری «سون دقیقه» در ترکیه گزارش داد، این نظر سنجی پس از بروز فساد مالی و تنش سیاسی در ترکیه از سوی موسسه تحقیقاتی «گزیجی» صورت گرفته است.

نتایج این نظرسنجی که در آن بیش از پنج هزار شهروند از ٣۶ استان شرکت کردند، نشان می‌دهد که محبوبیت دولت اردوغان از ۴٨ درصد به ۴٣ درصد کاهش یافته است که به رغم کاهش آرای حزب حاکم، این حزب هم‌چنان بزرگترین حزب سیاسی ترکیه است.

ardoghan

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که ٣٩ درصد از شرکت کنندگان از حزب حاکم عدالت و توسعه در انتخابات شهرداری‌ها که در فروردین ماه آینده برگزار می‌شود،حمایت می‌کنند که این کمترین میزان حمایت مردمی از این حزب در طول سال‌های اخیر است.

در روزهای گذشته در پی افشای پولشویی ۸۷ میلیارد یورویی توسط «رضا ضراب» تاجر ایرانی‌تبار در ترکیه، ۵۷ نفر به اتهام دریافت رشوه از وی، هم‌چنین هم‌کاری در پولشویی، نقل و انتقالات غیرقانونی پول و قاچاق طلا بازداشت شدند که بعد از بازجویی و آزاد شدن برخی از آنها، هم اکنون ۲۳ نفر از جمله فرزندان سه وزیر و هم‌چنین رییس بانک دولتی ترکیه، «هالک بانک» و «رضا ضراب» در بازداشت هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,