Saturday, 18 July 2015
12 July 2020
توسط نیروهای امنیتی دوبی

«بازداشت سه ایرانی به اتهام ربودن عباس یزدان‌پناه»

2014 January 10

خبر / رادیو کوچه

نیروهای امنیتی امارات متحده عربی، سه شهروند ایرانی را به ظن دست داشتن در ربایش «عباس یزدان‌پناه»، بازرگان ایرانی-بریتانیایی که ماه ژوئن سال گذشته میلادی در دوبی ناپدید شد، بازداشت کردند.

به گزارش «رویترز»، روابط عمومی  دولت امیرنشین دوبی اعلام کرد که سرویس امنیتی امارات توانسته اعضای گروهی را که مسوول ربودن این بازرگان ۴۴ ساله بودند بازداشت و روشی را که در عملیات آدم‌ربایی به کار گرفتند، کشف کند. بنا بر این گزارش، متهمان تحت بازجویی قرار دارند.

yazdan panah

«عباس یزدان‌پناه» روز ۲۸ ژوئن سال ۲۰۱۳ ناپدید شد .وی دوست نزدیک «مهدی هاشمی» فرزند «اکبر هاشمی رفسنجانی» رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی بود که نامش در پرونده‌های فساد مالیاستات اویل و کرسنت آمده است.

همسر آقای یزدان‌پناه تیرماه گذشته در مصاحبه‌ای با رادیو کوچه گفت که به آن‌ها در مورد خطری قریب‌الوقوع هشدار داده شده بود. آتنا یزدی در این گفت‌وگو اظهار کرد: «این هشدار از طرف دوستان ما بود. آن‌ها به ما گفتند که مراقب باشید چون قرار است از طرف جمهوری اسلامی کسانی با هدف ربودن آقای یزدان‌پناه به دبی بیایند. بهتر است شما و خانواده تان از دبی هر چه زودتر خارج شوید. این هشدار چند ماه پیش به ما داده شد».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,