Saturday, 18 July 2015
02 July 2020
بنابه تصمیم شورای شهر بهشهر

«برکناری سخن‌گوی شوای شهر به دلیل عضویت در فیس‌بوک»

2014 January 11

خبر / رادیو کوچه

اعضای شورای شهر بهشهر در جلسه‌ی روز چهارشنبه هجدهم دی ماه، «اعظم السادات حسینی» سخن‌گوی این شورا را از این سمت برکنار کردند و شخص دیگری را به این عنوان برگزیدند.

«اعظم السادات حسینی» در همین زمینه در صفحه فیس‌بوکش نوشت: «یکی از اعضای شورا که سوابق درخشان ایشان روشن است حضور بنده درفیس‌بوک را دلیل این تصمیم عنوان می‌دارد. به راستی این همه ترس و واهمه برای چه؟ چون بنده با دوستان خود شفاف و بی پرده سخن می گویم؟»

 این تصمیم در غیاب این عضو شورای شهر گرفته شد و هیچ اطلاعی به وی داده نشده بود، و برای اولین بار در صفحه فیس‌بوکی یکی از خبرنگاران این خبر منتشر شد.

خانم «حسینی» در این باره نوشته است: «بنده دیروز مورخ ١٨/١٠/٩٢ تا ساعت ١٠ صبح در جلسه شورا حضور داشتم و جالب این که تا زمان حضور بنده احدی از اعضا بحثی در این مورد مطرح نکردند و به محض خروج بنده این تصمیم غیرقانونی و غیراخلاقی اتخاذ شد.»

azamalsadat-hosaini

وی هم‌چنین نوشته است، «آیا ما بالاتر از دکتر ظریف هستیم؟ دکتر ظریف نتیجه توافق با ۵+١ را قبل از این‌که در هیچ خبرگزاری و سایتی منتشر شود در صفحه فیس‌بوک خود به اشترک گذاشت.»

خانم «حسینی» هم‌چنان با سخن‌گوی شورای شهر بهشهر دانستن خود، در پایان مطلبش در فیس‌بوک خود نوشته است: «اینجانب اعظم السادات حسینی کوهستانی فرزند سید ابوالقاسم خدمت‌گزار مردم هم‌چنان محکم و استوار در خدمت هم‌شهریان خود بوده و ذره‌ای از مواضع و آرمان‌های خود در دفاع از اسلام, قرآن و ولایت مطلقه فقیه کوتاه نخواهم آمد.»

شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و توییتر که میلیون‌ها ایرانی عضو آنها هستند، از سوی دستگاه‌های امنیتی و مخابراتی ایران فیلتر هستند اما بر سر رفع یا ادامه فیلترینگ آنها در میان مسوولان حکومتی و چهره‌های بانفوذ اختلاف نظر وجود دارد.

«علی جنتی»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از حامیان رفع فیلتر فیس‌بوک است و گفته که به عقیده او، «عضویت در این شبکه اجتماعی جرم نیست و کسانی که عضو آن هستند ارتباطات سالم و درستی دارند.»
آیت‌اله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید شیعه اما از «علی جنتی»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به علت «اصرار به رفع فیلتر فیس‌بوک» انتقاد کرده و پرسیده است که این اصرار «چه معنایی دارد؟»

دولت ایران، به گفته نهادهای بین‌المللی مدافع آزادی اطلاعات، از بزرگترین دشمنان اینترنت در جهان است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,