شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
25 August 2016
به دلیل انتشار یادداشتی در مورد لاریجانی

«محکومیت حمید رسایی نماینده مجلس به تحمل حبس و شلاق»

۱۳۹۲ دی ۲۲

خبر / رادیو کوچه

 سایت اصول‌گرا «دانا» روز ‌شنبه بیست و یکم دی‌ماه خبر داد که «حمید رسایی» مدیر مسوول هفته نامه ٩ دی و از نمایندگان محافظه کار در مجلس ایران و عضو جبهه پایداری، به دلیل انتشار یادداشتی درباره «علی لاریجانی» به حبس و شلاق محکوم شده است.

بنا بر گزارش‌ این پایگاه خبری به جز آقای «رسایی» که مدیر مسئول هفته نامه ۹ دی است، «محمد سعید ذاکری»، دبیر سیاسی این نشریه نیز به دلیل چاپ مطلبی علیه آقای «لاریجانی» در صفحه سیاسی محکوم شده است.

میزان محکومیت این دو نفر به صورت رسمی اعلام نشده، اما آقای «رسایی» در گفت‌وگو با خبرگزاری «تسنیم» خبر محکومیت خود و آقای «ذاکری» به تحمل حبس و شلاق را تایید کرده است.

آقای «رسایی» در واکنش به محکومیت خود گفته است: «این حکم مربوط به شکایتی است که پیش از این مدعی‌العموم با عنوان توهین به رییس مجلس شورای اسلامی علیه آن شکایت کرد.»

hamid-resai

دو سال پیش در آستانه انتخابات مجلس نهم مطلبی با عنوان «لاریجانی از چه می‌هراسد؟» در هفته نامه ۹ دی منتشر شد که در آن نوشته شده بود که رییس مجلس ایران ظاهرن هدفی جز خرج کردن از محبوبیت رهبری و مراجع عظام برای جبران کاهش شدید محبوبیت در نزد افکار عمومی ندارد.»

این مطلب با امضا و عکس «محمدرضا نقدی» منتشر شد، اما بعدن گفته شد که «محمد سعید ذاکری» نویسنده اصلی مطلب بوده، و او بازداشت و پس از یک هفته آزاد شد.

آقای «رسایی» روز شنبه بیست و یکم دی‌ماه در این باره به خبرگزاری «تسنیم» گفته است: «همان زمان بنده آقای لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی را در جریان این موضوع قرار داده و گفته بودم که انتظار می‌رود شما شرح‌صدر بیشتری داشته باشید. زمانی که دو برادر روسای دو قوه‌ باشند زیاد زیبنده نیست به هر انتقادی از سوی رسانه‌ها این‌گونه واکنش نشان دهند و آنها را به دادگاه بکشانند.»

وی در ادامه افزوده است: «لاریجانی هم در جواب من، لبخند زد و گفت که من شکایتی نکردم و مدعی‌العموم وارد شده است.»

با این حال آقای «رسایی» معتقد است که این موارد «قطعن به شاکی خصوصی نیاز دارد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,