Saturday, 18 July 2015
18 February 2020
خبرهای ورزشی

«اتهام جاسوسی به فردوسی‌پور در اجرای برنامه نود»

2014 January 13

خبر / رادیو کوچه

فردوسی پور و اتهام جاسوسی به وی در اجرای برنامه نود

برنامه نود مغایر بیانات رهبر انقلاب است؛ این سخنان یکی از مدیران فوتبالی ایران است که در انتقاد از برنامه نود در تلویزیون مطرح کرده است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

به گزارش خبرنگار «رادیو کوچه»، با هر متر و معیاری ‌بسنجیم، عادل فردوسی‌پور، ‌پدیده‌‌ای در رسانه ملی ایران و فرا‌تر از آن ‌‌در فوتبال ایران است؛ کسی که با تیزهوشی و شناخت خوب خود از رسانه، به یکی از قدرت‌مند‌ترین افراد در فوتبال ایران بدل شده که بسیاری از رخ‌دادهای فوتبال ایران، مرهون او و برنامه پر‌مخاطبش است، ولی عادل در این سال‌ها از گزند‌ بدخواهی‌ها هم در امان نبوده است؛ بدخواهی و نه انتقاد!

نگاهی به اخبار فوتبالی ایران در چند سال گذشته، نشان می‌دهد ‌موج خبری که فردوسی‌پور پیرامون یک موضوع به راه انداخته، بسیار قوی و تاثیرگذار بوده و بسیاری از واژه‌هایی که این روز‌ها به کلیدواژه اخبار ما بدل شده، برگرفته از همین برنامه است. نمونه آخر آن،‌ موضوع «قلیان» است که ولوله‌ای در فوتبال ایران به پا کرد‌ و همه را به تکاپو انداخت.

adel-ferdosipor

در کشوری که گه‌گاه مصلحت بر حقیقت برتری داشته و مسوولان به دلیل همین مصلحت، چشم از حقیقت پوشانده‌اند، حضور فردوسی‌پور و برنامه جسورانه‌اش، نعمت است؛‌ جایی که انگار همه بدنه ورزش کشور از پدیده شیوع قلیان آگاهی داشتند، ولی به علت‌ مصلحت یا هر چیز دیگر، علاقه‌ای به افشای آن نداشتند.

اما بعد جدید انتقادات عجیب و غریب از عادل فردوسی‌پور در برنامه ورزش و مردم بود؛ جایی که اسماعیل حسن‌زاده، انتقادات شدیدی را متوجه فردوسی‌پور و برنامه‌اش کرد؛ رییس کمیته‌ای که در ماه‌های اخیر، فعالیت‌هایش بیشتر در واکنش به گزارش‌های برنامه نود بود.

حسن‌زاده در برنامه ورزش و مردم ضمن انتقاد شدید از برنامه نود، اقدامات فردوسی‌پور را مغایر فرمایشات رهبری دانست و گفت: به سلامت این برنامه اطمینانی نداشته و دلایل زیادی برای این صحبت خود داریم. متاسفانه این برنامه با بیانات مقام معظم رهبری مغایرت دارد، زیرا آدم‌ها را به جان هم می‌اندازد  و دقیقن چنین عملی را می توان شبیه حرکت های سال ٨٨ و کارهای جاسوسانه برخی از خبرنگاران دانست.

به گزارش «رادیو کوچه»، این یک مدل همیشگی متهم کردن افراد در ایران است. وقتی مدیری در حوزه فعالیت‌های خود نمی‌تواند وظایفش را به خوبی انجام دهد، با زدن انگ‌های این‌چنینی منتقدانش را از دور خارج می‌کند. چیزی هم که این روز‌ها خریدار دارد، چنین اتهاماتی است.

 فیس بوک دژاگه و نقد فوتبالیست‌های خوش‌گذران

این تعابیر دژاگه یعنی پیش از آن‌که به مربی، تجهیزات، بازی‌های تدارکاتی و… اندیشید، روح تعهد و سخت کوشی را برای نسل‌های آینده فوتبال ایران که قرار است ملی‌پوش شوند، زنده کرد.

به گزارش خبرنگار «رادیو کوچه»، از پوریای ولی تا تختی؛ اسطوره‌ها سرپناه ندارند به تازگی اشکان دژاگه ‌در صفحه فیس‌بوک خود مطلبی نوشته که به نوعی، نقد وضعیت فوتبالیست‌های ایرانی و در نگاهی کلان‌تر، نقدی به وضعیت ورزش‌کاران حرفه‌ای این مملکت است؛ ستاره‌هایی که بسیاری‌شان پرحاشیه بود، ولی در میدان عمل بازدهی اندکی دارند و آخرین این حاشیه‌ها که هم‌چنان نقد‌ها بر آن ‌مانده، «قلیان گیت» است که البته بیش از واقعیت موجود برجسته شد.

afshin-dejage

در روزهایی که هنوز ماجرای قلیان کشیدن بازیکنان ملی‌پوش تیم زیر ۲۲ سال فوتبال در جریان اردوی کیش که با توجه به ورود نیکوتین به لیست مواد دوپینگی، بهانه‌ای برای طرح مباحثی پیرامون عدم تعهد، بی‌اخلاقی و حتی فساد در ورزش و بالاخص فوتبال شده، دیدگاه‌هایی ‌مطرح می‌شود که برخی از آن‌ها نیز به عنوان نقد فضای موجود در فوتبال کشور تعبیر می‌شود.

در این زمینه، اشکان دژاگه در تازه‌ترین مطلب خود در فیس‌بوک به این پرسش پاسخ داده که چگونه می‌توان به یک فوتبالیست حرفه‌ای تبدیل شد. او بسیار مختصر به برخی افکت‌ها برای حرفه‌ای شدن اشاره کرده که طبیعتن هر ورزش‌کار در حرفه‌ای‌ترین سطح ممکن، نیازمند آن‌هاست؛ اما وقتی شهرت و البته ثروت سراغ ورزش‌کار حرفه‌ای می‌رود، میان استفاده از حواشی این ثروت و شهرت نظیر خوش‌گذرانی‌ها و حفظ شرایط حرفه‌ای ورزش مداوم و سخت، بزنگاهی نه چندان سهل شکل می‌گیرد.

 برای اولین بار خبرنگاران تحریم کردند

به گزارش خبرنگار «رادیو کوچه»، سرمربی مس کرمان دیروز در نشست خبری پیش از بازی شرکت نکرد. به دنبال این مسئله خبرنگاران نشست خبری پس از بازی پرویز مظلومی را به نشانه اعتراض ترک کرده و پوشش ندادند.

khabarnegaran

در طول فصل جاری، این چندمین بار است که سرمربیان تیم‌های لیگ، در نشست خبری پیش از بازی در بندرانزلی به دلایل مختلف شرکت نمی‌کنند که این مسئله باعث اعتراض خبرنگاران شده است.

نکته بسیار جالب این است که برای اولین بار می‌باشد که خبرنگاران ورزشی در ایران هم دل و با یک‌دیگر دست به تحریم می‌برند و اگر این روند را به‌خوبی ادامه دهند، مطمئنن وضعیت این قشر بسیار متغیر خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۳ Comments


 1. بهنام
  1

  چه رادیوی بیخودی و چه گوینده بیخودی
  مطالبش رو که دیگه نگو.


  1. ardavan
   2

   از این که به رادیو کوچه گوش دادید سپاس مند هستیم.


 2. mortezaa
  3

  ba tashaaakor az khabaratoon. zir ye kham diige niiist yaniii?
  ashegheee akhbaretonam ke khoodaee bedone sansooor migiiid.dameton garm