Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
خبرهای ورزشی

«مطبوعات ورزشی هم وارد حاشیه‌های قلیانی شدن»

2014 January 15

مطبوعات ورزشی هم وارد حاشیه‌های قلیانی شدن

جنگ رسانه‌ای دو باشگاه پرسپولیس و استقلال پیش از داربی در حال شدت یافتن است تا جایی که روزنامه قرمزها عکسی از بازیکنان آبی‌پوش را در حال قلیان کشیدن بر روی صفحه اول خود چاپ می‌کند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

به گزارش خبرنگار «رادیو کوچه»، روزنامه هوادار باشگاه پرسپولیس در شماره دیروز خود با انتشار عکسی از دو بازیکن استقلال بار دیگر آتش جنگ رسانه‌ای دو باشگاه پیش از داربی ٧٨ را شعله‌ورتر کرد.

در عکسی که این روزنامه در صفحه اول خود منتشر کرده دو بازیکن استقلال یعنی سیدمهدی رحمتی و حنیف عمران‌زاده در حال کشیدن قلیان هستند. قطعن قصد مسوولان این روزنامه هواداری این بوده که اگر فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی به قلیان کشیدن دو بازیکن پرسپولیس (پیام صادقیان و محسن مسلمان) واکنش نشان می‌دهند، باید در قبال کار این دو بازیکن استقلال نیز تصمیم بگیرند.

شاید نیاز به توضیح ماجرا نباشد. دیگر همه می‌دانیم که نشستن در قهوه‌خانه‌ها و کشیدن قلیان به یکی از تفریحات اساسی جوانان تبدیل شده است. حال فوتبالیست‌های ما هم در این میان مثل قشرهای دیگر جامعه به طرز فزاینده‌ای در سال‌های قبل به این پدیده روی آورده‌اند. با این حال همه می‌دانند که انجام این کار برای یک فوتبالیست گذشته از تاثیر سویی که روی تصور مردم از جامعه فوتبالی می‌گذارد، برای خودش نیز فقط ضرر به هم‌راه دارد.

roznameh

حال پس از حکم عجولانه کمیته انضباطی در محروم کردن صادقیان و مسلمان از حضور در تیم‌ ملی، موجی در شبکه‌های مجازی و بین هواداران آبی و قرمز به وجود آمده که می‌خواهند ثابت کنند بازیکنان ما قلیانی نیستند بلکه بازیکنان، شما هستند که این کار زشت را انجام می‌دهند! غافل از این‌که اکثر بازیکنان فوتبال ما به این پدیده زشت مبتلا شده‌اند و این دعواها سودی ندارد.

با ادامه این روند تنها پرده‌هایی دیگر از فوتبال زشت ایران برداشته می‌شود و افراد مشغول در آن بیش‌تر از پیش اعتبار ورزشی و اجتماعی خود را در جامعه از دست می‌دهند.

پرونده قهرمانی و برگ‌های جدیدی که دایی رو کرد

علی دایی در واکنش به صدور رای پرونده محسن قهرمانی جزییات جدیدی از این پرونده را بازگو کرد.

به گزارش «رادیو کوچه»، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در حاشیه تمرین این تیم درباره رای کمیته انضباطی برای پرونده محسن قهرمانی و تذکری که به او در این زمینه داده شد، اظهار کرد: در رای گفته‌اند که من مطلع بودم و چیزهایی را که می‌دانستم به کمیته انضباطی اطلاع ندادم، در صورتی که قبل از امسال و حتی زمانی در سایپا بودم، مسایلی را که مطلع می‌شدم، به مسوولان کمیته انضباطی می‌گفتم.

دایی درباره محرومیت ۶ ماهه مولایی، بدن‌ساز پرسپولیس گفت: من واقعن تعجب می‌کنم چه‌طور قهرمانی ٨ ماه محروم می‌شود اما کسی که می‌گویند واسطه بوده باید ۶ ماه محروم شود؟ واسطه شدن به این معنی است که برای آن فرد سودی هم در میان باشد. در صورتی که مولایی هیچ سودی نبرده بود. وقتی آقای رییسی‌کیا می‌گوید ما برای آب‌معدنی‌هایی که در باش‌گاه راه‌آهن گرفته‌ایم، هم فاکتور داریم می‌خواهند این دو میلیون تومان را که برای قهرمانی ریخته شده، چگونه فاکتور بزنند؟

ghahramani

سرمربی پرسپولیس با اشاره به این‌که در شبی که او در برنامه ٩٠ در این رابطه صحبت کرد، سناریویی از سوی مسوولان باشگاه راه‌آهن علیه او تدارک دیده شده بود، گفت: من می‌دانستم که همان شب در برنامه ٩٠ تا ساعت ٣  بامداد آقایان رییسی‌کیا، مرتضی کریمی و محسن قهرمانی در دفتر باشگاه راه‌آهن نشسته بودند و با یک‌دیگر هماهنگ کرده بودند که درباره این موضوع صحبت کنند. آن‌ها سناریو چیده بودند که علیه من حرف بزنند. با این حال نمی‌خواستم اسم بیاورم اما مجبور شدم. دوستان ما در فدراسیون از جمله آقایان آیت‌اللهی، کمیته داوران، اصفهانیان، عنایت و … علیه من موضع گرفته بودند اما رایی که کمیته انضباطی صادر کرد، چیز دیگری را نشان می‌دهد.

سرمربی پرسپولیس بار دیگر با انتقاد از محرومیتی که برای بدن‌ساز این تیم در نظر گرفته شده است، گفت: زمانی که پول را یک نفر دیگر تامین کرده و فرد دیگری هم پول را به حساب آن شخص مورد نظر ریخته چرا بدن‌ساز ما باید محروم شود؟ الان مسوولان باشگاه راه آهن چه فاکتوری دارند که برای انتقال این دو میلیون تومان رو کنند. عکاس این باشگاه در برنامه ٩٠ صحبت کرده و گفته بود که این پول بخشی از کمک‌های بازیکنان برای کارهای خیریه بود. در صورتی که بعدن حرف‌شان را پس گرفتند و گفتند که این پول را آقای زندی برایشان ریخته است!

آشنایی با تیم برگزیده فوتبال جهان در سال ٢٠١٣

به گزارش «رادیو کوچه»، فدراسیون جهانی فوتبال با رای کارشناسان تیم برتر فوتبال جهان در سال ٢٠١٣ را انتخاب کرد که به شرح زیر است:

zlatan

دروازه‌بان: مانوئل نویر

مدافعان: فیلیپ لام، تیاگو سیلوا، سرخیو راموس، دنی آل‌وس

هافبک‌ها: آندرس اینیستا، ژاوی هرناندس، فرانک ریبری

مهاجمان: لیونل مسی، کریستیانو رونالدو، زلاتان ابراهیم‌وویچ

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,