Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در پی اظهارات منتسب شیمون یعلون

«عذرخواهی وزیر دفاع اسراییل از جان کری»

2014 January 15

خبر / رادیو کوچه

«موشه یعلون»، وزیر دفاع اسراییل، به‌خاطر گفته‌هایش در مورد «جان کری»، وزیر خارجه آمریکا، از رویکرد او به مذاکرات صلح با فلسطینیان عذرخواهی کرد.

روز چهارشنبه پانزدهم ژانویه، وزارت دفاع اسراییل با انتشار بیانیه‌ای از اظهارات منتسب به «شیمون یعلون»، وزیر دفاع این کشور در مورد بی‌اثر بودن تلاش‌های جان کری، وزیر خارجه آمریکا برای پیش‌برد مذاکرات صلح اسراییل و فلسطینیان ابراز تاسف کرد.

گفته‌های وزیر دفاع اسراییل که چهاردهم ژانویه در روزنامه یدیعوت آحرونوت منتشر شد با بیان انتقادهایی تند از میانجی‌گری‌های آمریکا برای پیش‌برد گفت‌وگوهای صلح میان اسراییل و فلسطینی‌ها گفته بود «تنها راه نجات از دست فشارهای آمریکا این است که به جان کری جایزه صلح نوبل بدهند تا دست از سر اسراییل بردارد.»

وزارت دفاع اسراییل در بیانیه خود گفته است که وزیر دفاع از این‌که اظهارات منتسب به او باعث رنجش وزیر خارجه آمریکا شده بسیار متاسف است.

yaalon

در این بیانیه آمده است که اسراییل و ایالات متحده هدف مشترکی را در پیش‌برد مذاکرات صلح با فلسطینیان پی می‌گیرند و اسراییل از تلاش‌های آقای «کری» در این راستا قدردانی می‌کند.

سخن‌گوی کاخ سفید در واکنش به اظهارات منتسب به «شیمون یعلون» گفته بود که وزیر دفاع اسراییل پیشنهادهای «جان کری» را به شکلی نادرست جلوه داده است.

وی گفته بود «جان کری» و تیم او بدون وقفه کوشیده‌اند تا صلحی پایدار و متضمن امنیت اسراییل را تحقق بخشند زیرا ایالات متحده عمیقن به آینده اسراییل و مردم اسراییل متعهد است.»

سخنان «موشه یعلون» حتی انتقاد «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر اسراییل را نیز در پی داشت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,