Saturday, 18 July 2015
07 December 2023
در یکی از مناطق توریستی دهلی‌نو

«یک زن دانمارکی در هند مورد تجاوز گروهی قرار گرفت»

2014 January 16

خبر / رادیو کوچه

در یکی از محبوب‌ترین مناطق توریستی دهلی‌نو در پایتخت هند، یک زن دانمارکی توسط چند مرد ربوده و مورد آزار جنسی قرار گرفت.

پلیس هند اعلام کرد، این خانم ۵۱ ساله دانمارکی که برای گذراندن تعطیلات در دهلی‌نو به سر می‌برد قصد بازدید از یک موزه را داشته که راه خود را گم می‌کند. او سپس از گروهی از مردان درخواست کمک می‌کند. این توریست دانمارکی از این مردان آدرس هتل خود را می‌پرسد که این هشت مرد با تهدید چاقو او را به مکانی دورافتاده می‌برند و به گفته سخن‌گوی پلیس دهلی‌نو مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرد.

‎ به گفته پلیس کسانی که با تهدید چاقو، این زن را مورد تجاوز قرار داده بودند، وسایل و کیف پول او را ربوده و از محل گریخته‌اند.

india

هم‌چنین گزارش شده است که این زن روز چهارشنبه پانزدهم ژانویه هند را ترک کرده است.

تلویزیون «ان‌دی‌تی‌وی» هند در این رابطه گزارش داده است، در نزدیکی محل حادثه پانزده مرد مورد بازجویی قرار گرفته‌اند. اما ‎سخن‌گوی پلیس اعلام کرده که تا کنون هیچ‌‌کس بازداشت نشده است.

به دنبال حادثه تجاوز به عنف گروهی به یک دختر دانشجو در سال ۲۰۱۲ میلادی که در نهایت منجر به مرگ او شد گزارش‌های تجاوز جنسی با دقت بیش‌تری دنبال می‌شود.

این حادثه واکنش شدید عمومی را در پی داشت و باعث شد تا دولت هند مجازات جرایم مرتبط با خشونت جنسی را تشدید کند.

اما منتقدین می‌گویند که مشکل در قوانین و یا ضعف و شدت آن‌ها نیست بلکه مشکل اصلی در بررسی و تعقیب قضایی این‌گونه پرونده‌ها است.

یک سال پس از این حادثه دادگاهی در هند سه مرد را به جرم تجاوز به یک زن توریست آمریکای به ۲۰ سال زندان محکوم کرد. در تابستان گذشته نیز شش مرد به جرم تجاوز به یک توریست سوئیسی به حبس ابد محکوم شدند.

در این رابطه بیشتر بخوانید

هند در سوگ اخلاق

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,