Saturday, 18 July 2015
27 March 2023

«حفظ اتحاد؛ بزرگترین چالش ملی»

2009 August 18

2009_8_18_img633861765833593750

معاون نخست وزیر مالزی با اشاره به اهمیت حضور اقوام و نژادهای مختلف در تمامی عرصه‌های این کشور، «اتحاد ملی» را بزرگترین چالش ملی در این کشور عنوان و بر ضرورت افزایش اتحاد ملی تاکید کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، محی‌الدین یاسین که در گردهمایی بیش از یک هزار دانشجو از مدارس سراسر این کشور در ایالت جهور بارو، واقع در جنوب این کشور سخن می گفت، افزود: «حفظ اتحاد ملی و هارمونی بین اقوام و نژاد‌های مختلف مالزی بزرگترین چالش ملی این کشور است که به حق رهبران و سیاستمداران این کشور در گذشته به خوبی آن را تشخیص داده اند. »
بنا به این گزارش، معاون نخست وزیر مالزی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در تقویت اتحاد ملی در این کشور در دوره‌های گذشته خاطرنشان ساخت: «روحیه ملی‌گرایی و تعلق به آرمان‌های مشترک در بین تمامی اقوام و نژادهای این کشور باید از سنین جوانی و به ویژه در بین دانش آموزان آموزش داده شود. »
محی‌الدین یاسین که خود سمت وزارت آموزش و پرورش این کشور را نیز بر عهده دارد، افزود: «به همین دلیل نجیب تون رزاق، نخست وزیر کنونی نیز از بدو آغاز به کار در کشور مفهوم «یک مالزی برای همه» را ترویج و آن را به عنوان شعار دولت خود برگزید.
به گفته معاون نخست وزیر مالزی، بر اساس شعار «یک مالزی برای همه»، مالزی یک کشور متحد است که در آن همه مردم از گروه‌ها و اقوام مختلف آماده پذیرش و احترام به یکدیگر هستند و همگی برای موفقیت و توسعه کشور تلاش می کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|