Saturday, 18 July 2015
08 July 2020
رسیدگی به وضعیت درمانی دراویش زندانی

«نامه دراویش خوزستان به علی مطهری»

2014 January 21

گزارش / رادیو کوچه

٣۵٠ تن از دراویش گنابادی استان خوزستان با ارسال نامه‌ای به علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس، خواستار رسیدگی به وضعیت درمانی دراویش زندانی در زندان‌های اوین تهران و عادل‌آباد شیراز و پایان دادن به حبس و محکومیت غیرقانونی این عده شدند.

به گزارش مجذوبان نور، این عده از دراویش که تعداد آنان بیانگر عدد نمادین ٣۵٠ (بند امنیتی زندان اوین) است، در نامه‌ای به علی مطهری، ‌ به دخالت‌های غیرقانونی نهادهای امنیتی و عدم توجه مسوولین قضایی در امور درمانی دراویش زندانی اوین و عادل آباد شیراز و تحدید حقوق قانونی این زندانیان اشاره کرده و این نماینده مجلس را به ادای وظیفه نمایندگی در رسیدگی و نظارت بر وضعیت زندانیان فراخوانده و خواستار پایان یافتن حبس‌‌ها و محکومیت‌های ناعادلانه شدند.

دراویش خوزستان در این نامه با یادآوری رفتارهای غیرقانونی دستگاه‌های امنیتی و قضایی در برخورد با دراویش گنابادی خوزستان، ‌ علی مطهری را به شنودهایی که توسط برخی عوامل وزارت اطلاعات دولت پیشین در دفتر کار وی نصب شده بود ارجاع داده و از رفتارهای غیرقانونی و ناقض حریم شخصی نهادهای امنیتی برای ایجاد فشار بر دراویش گنابادی انتقاد کرده‌اند.

20120910-AliMotahari

به نوشته این وب‌سایت، این افراد هم‌چنین به تخریب اماکن مذهبی و عبادتگاه‌های دراویشی که پیرو ولایت علی‌ابن ابیطالب و ائمه اطهار هستند، توسط نیروهای خودسری که خود را مذهبی می‌دانند اشاره کرده و خواستار پیگیری جدی این نماینده شدند.

سایت مجذوبان نور یادآور شده، پیش از این نیز ٢۶ زندانی سیاسی محبوس در بند ٣۵٠ زندان اوین در نامه‌ای خطاب به آملی لاریجانی با هشدار درباره وضعیت جسمی زندانیان بیمار از جمله دراویش زندانی در اوین و عادل آباد، تاخیر و تعلل در رسیدگی به امور درمانی این گونه زندانیان سیاسی و عقیدتی را جفای مضاعف در حق خانواده‌های مظلوم آن‌ها و بروز عواقب و پیامدهای ناگوار برای خود زندانیان برشمردند.

مجذوبان نور اخیرن گزارشی از وضعیت جسمی دراویش زندانی محبوس در زندان‌های کشور منتشر کرده که به علت ممانعت نهاد‌های امنیتی از درمان محروم شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,