Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
پس از درگذشت خواهر کروبی

«هاشمی رفسنجانی نیز به کروبی تسلیت گفت»

2014 January 22

خبر / رادیو کوچه

پس از درگذشت خواهر «مهدی کروبی»، هادی خامنه‌ای٬ حسن خمینی٬ اکبر هاشمی رفسنجانی، روز دوشنبه سی‌ام دی‌ماه به وی تسلیت گفتند.

پیش‌تر محمد خاتمی٬ خانواده آیت‌اله منتظری٬ آیت‌اله بیات زنجانی٬ خانواده محمد بهشتی و دختران میرحسین موسوی نیز به مهدی کروبی تسلیت گفته بودند.

خواهر مهدی کروبی به نام فاطمه، که صبح روز شنبه بیست و هشتم دی‌ماه درگذشت، سومین خواهر آقای کروبی بود که از هنگام آغاز حبس خانگی وی، درگذشت.

مهدی کروبی در شرایطی از مرگ خواهرش مطلع شد که یک روز قبل از آن از بیمارستان مرخص شده بود. همسر آقای کروبی خبر داده است که همسرش روز جمعه ۲۷ دی بعد از دو عمل جراحی و ۹ روز بستری بودن از بیمارستان مرخص شده است.

به گزارش وب‌سایت کلمه٬ نزدیک به میرحسین موسوی٬ در کنار هادی خامنه‌ای٬ حسین خمینی و اکبر هاشمی رفسنجانی٬ ۴۴ زندانی سیاسی نیز در پیامی به مهدی کروبی تسلیت گفته‌اند.

rafsanjani

عبدالفتاح سلطانی٬ مسعود باستانی٬ عماد بهاور٬ مصطفی تاجزاده٬ حسین رونقی‌ملکی٬ ابوالفضل عابدینی٬ ابوالفضل قدیانی٬ کیوانی صمیمی٬ محسن میردامادی٬ عبداله مومنی و ضیاء نبوی از جمله امضا کنندگان این پیام تسلیت هستند.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی٬ دو نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ بودند که از زمستان ۱۳۸۹ به همراه زهرا رهنورد همسر آقای موسوی در خانه‌های خود در حصر می‌باشند.

به دنبال درگذشت خواهر مهدی کروبی٬ محمد خاتمی٬ رییس جمهوری پیشین ایران در پیامی ضمن تسلیت گفتن به آقای کروبی٬ ابراز امیدواری کرد تا با «رقع حصرها٬ دل‌ها به هم نزدیکتر و جامعه و انقلاب از وجود عزیزانی» چون مهدی کروبی بهره‌مند شود.

رییس جمهوری پیشین ایران در این پیام خطاب به آقای کروبی گفت که «جامعه به خاطر حصر از خدمات شما محروم است» و او را «شکیبا و تسلیم در برابر آزمون و تقدیر الهی» توصیف کرد.

مطالب مرتبط

مهدی کروبی سومین خواهرش را نیز در حصر از دست داد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,