Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در قاهره پایتخت مصر

«حمله انتحاری در نزدیکی یکی از مراکز پلیس مصر»

2014 January 24

خبر / رادیو کوچه

انفجاری در نزدیکی یکی از مراکز پلیس مصر در قاهره، پایتخت آن کشور رخ داد، که دست‌کم چهار کشته برجای گذاشته است.

صبح روز جمعه بیست و چهارم ژانویه، راننده یک خودرو پس از پارک کردن آن در محل پارکینگ ساختمان اداره امنیتی قاهره، بمبی را که همراه خود داشت منفجر کرد که در نتیجه آن، دست‌کم چهار نفر کشته شده‌اند.

مرکز نیروی پلیس و دفتر سازمان امنیت دولتی مصر در این ساختمان واقع شده و پس از وقوع انفجار، دود غلیظی که از این محل برخاسته بود، از نقاط دیگر پایتخت دیده می‌شد.

بنابه گفته منابع امنیتی مصر، سه تن از کشته شدگان از نیروهای پلیس بوده و تلویزیون دولتی به نقل از فرماندار قاهره گزارش کرده که دست‌کم پنجاه نفر دیگر نیز در این انفجار زخمی شده‌اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از شاهدان عینی گزارش داده است که پس از وقوع انفجار، صدای تیراندازی نیز از این محل به گوش می‌رسید اما مشخص نیست که دلیل آن چه بوده است اما تلویزیون دولتی به نقل از برخی از رهگذران گفته است که پس از انفجار بمب، چند فرد مسلح موتورسوار به سوی ساختمان آتش گشودند و سپس از محل متواری شدند.

cairo

تنها یک روز پیش پنج مامور پلیس در حمله‌ای در بنی‌سویف، در جنوب قاهره، کشته شدند.

ماه گذشته نیز در پی انفجار یک خودروی بمب‌گذاری‌شده، ۱۶ نفر که اکثر آنها ماموران پلیس بودند در منصوره جان خود را از دست دادند.

مصر در عین حال طی هفته‌های گذشته دست‌خوش تغییرات سیاسی جدیدی شده که با برگزاری همه‌پرسی قانون اساسی در آن کشور رخ داده است.

همه‌پرسی قانون اساسی در روزهای ۲۴ و ۲۵ دی‌ماه با حمایت ۹۸ درصد از «رای‌دهندگان» روبه‌رو شد، اما اخوان‌الملسلمین، هواداران محمد مرسی که از مخالفان اصلی دولت موقت به‌شمار می‌روند این همه‌پرسی را تحریم کرده بودند.

مطالب مرتبط

رای موافق نود و هشت درصدی به قانون اساسی جدید مصر

مصر در التهاب بحران سیاسی و اقتصادی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,