Saturday, 18 July 2015
08 December 2019
خبرهای ورزشی

«وزیر ورزش ایران یک فرمان‌بر است»

2014 January 26

خبر / رادیو کوچه

وزیر ورزش ایران یک فرمان‌بر است

رییس سابق فدراسیون فوتبال پیش‌بینی می‌کند که بدترین دوران ورزش در حال رقم خوردن است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

او می‌گوید بر خلاف ادعاهای مطرح شده انتخابات کمیته ملی‌المپیک به هیچ عنوان دموکراتیک نبوده. آقای دکتر «محمد دادگان» در گفت‌و‌گو با رسانه‌های داخل کشور گفت: درست که می‌گویند کسانی که انتخابات کمیته ملی‌المپیک را انجام داده‌اند دموکراتیک کار را تمام کردند اما از دید من اصلن و ابدن این‌طور نیست و این انتخابات کاملن مهندسی شده بود. آنقدر مردم دروغ شنیده‌اند که این حرف‌ها را دیگر باور نمی‌کنند. من با اطمینان می‌گویم که انتخابات کمیته ملی‌المپیک غیر دموکراتیک و مهندسی شده صورت گرفت. ۶ نفر از روسای فدراسیون‌ها بعد از انتخابات با من صحبت کردند و گفتند که قبل از انتخابات به آن‌ها گفته شده بود به چه کسانی رای بدهند.

وی افزود:آقای «کیومرث هاشمی» در گذشته هم با آقای «علی‌آبادی» بوده است. امروز او هم باید جواب‌گوی حرف‌هایی باشد که زده است. ایشان سخن‌گوی علی‌آبادی بود. باید جواب‌گوی تهمت‌هایی باشد که مطرح کرده است. امروز دولت این آقا را سر کار آورده است اما او از مردم نمره منفی دارد.خواهید دید که با حضور او چه مشکلاتی در ورزش به وجود خواهد آمد و مطمئن باشید با عدم استقبال مردم همان‌طور که در گذشته رفته این بار هم خواهد رفت.

dadkan

یک روز من گفتم سه نفر می‌خواهند ورزش را از بین ببرند. در آن زمان هیچ کس باور نمی‌کرد پیش‌بینی من درست باشد اما بعدن همه دیدند که این سه نفر چه کردند. الان هم می‌گویم که دوره فعلی بدترین دوران ورزش است. البته تنها دلیلم به خاطر افرادی که در وزارت ورزش هستند نیست، بلکه یکی از دلایل اصلی‌ام اداره ورزش بیرون از ساختمان وزارت ورزش است. نمی‌گویم این افراد و مدیران فعلی وزارت ورزش باعث به انزوا رفتن ورزش می‌شوند چرا که نقش این افراد به خاطر اختیارات کم‌شان و مدیریت ورزش از بیرون، کم است. ضمن این‌که نباید شکست احتمالی این‌ها را به پای جامعه ورزش و دانشگاهی بنویسید.

«ایران قهرمان جام ٩۶هزار دلاری شد»

ایران قهرمان تورنمنت بین‌المللی کشتی فرنگی جام موسوم یادگار امام شد و مجارستان به عنوان نایب قهرمانی رسید.

رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام موسوم یادگار امام با حضور کشتی‌گیران ١٠ کشور در سالن هفتم تیر تهران به پایان رسید که در رده‌بندی تیمی، ایران با ٧۴ امتیاز به مقام قهرمانی رسید، مجارستان با ۵۵ امتیاز دوم شد و آذربایجان با ٣٩ امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.

در رده بندی انفرادی نیز ایران و مجارستان هر کدام صاحب سه مدال طلا شدند و دو طلای دیگر نصیب سوئد و آذربایجان شد.

koshti

رده بندی پایانی جام:

۵٩ کیلوگرم:

١- محسن حاجی پور (ایران) ٢- یون وون چول (کره شمالی) ٣- محمد نوربخش (ایران) و المان مختاراف (آذربایجان) ۵- شیرزاد بهشتی طلا (ایران ) و شین بو اوتا (ژاپن)

۶۶ کیلوگرم:

١- آزاد علی‌اف (آذربایجان)2- ماراد آبولادزه (گرجستان) ٣- رامین طاهری (ایران) ۴- و ری هاک وون (کره شمالی) ۵- استوان کوزاک (مجارستان) و هیدی یوکی اوتوزومی (ژاپن)

٧١ کیلوگرم:

١- تاماش لورینچ (مجارستان) ٢– برومند اصلان (ایران) ٣- وحید بابایی جعفری و محمد کریمی (ایران) ۵- شرور واردانیان (سوئد) و تسوتومو فوجی مورا (ژاپن)

٧۵ کیلوگرم:

١- سعید عبدولی (ایران) ٢- رفیق مانوکیان (ارمنستان) ٣- تاکی هیرو کاناکوبو (ژاپن) و روبرت روسن گرین (سوئد) ۵- نیام الدین ابراهیموف (آذربایجان) و محسن مهدی زاده (ایران)

٨٠ کیلوگرم:

١- پیتر باشی (مجارستان) ٢- مهدی هدایی (ایران) ٣- مهدی محمدی (ایران) و یوسف قادریان(ایران) ۵- حسین نوری(ایران) والوین مرسلیف(آذربایجان)

٨۵ کیلوگرم:

١- مجتبی کریم‌فر (ایران) ٢- سامان عزیزی (ایران) 3٣- داود اخباری (ایران) و ویکتور لورینچ (مجارستان) ۵-واختانگ خالواشویلی (گرجستان) و علی قیطاسی (ایران)

٩٨ کیلوگرم:

١- بالاژ کیس (مجارستان) ٢- علی علیاری ( ایران) ٣- مجید علیاری و داود عابدین زاده (ایران) ۵- آراز حسن اف (آذربایجان) و ایراکلی کاجایا (گرجستان)

١٣٠ کیلوگرم:

١- یوهان مگنوس یورن (سوئد) ٢- بهنام مهدی‌زاده (ایران) ٣- امیر قاسمی منجزی (ایران) و بالینت لام (مجارستان) ۵-پارسا نظری (ایران) و مسعود نعمت چکانی (ایران)

ارایه اسناد فساد در فوتبال به مجلس توسط وزارت اطلاعات

سخن‌گوی کمیسیون اصل ٩٠ از ارایه اسناد فساد در فوتبال توسط وزارت اطلاعات به کمیسیون اصل نود خبر داد و گفت: بررسی پرونده فساد در فوتبال تا پایان سال ٩٢ نهایی شده و نتیجه آن اعلام خواهد شد.

«آقای مصطفی افضلی‌فرد» سخن‌گوی کمیسیون اصل ٩٠ مجلس از ارایه اسناد فساد در فوتبال توسط وزارت اطلاعات به کمیسیون اصل نود خبر داد و گفت: اسناد فساد در فوتبال توسط وزارت اطلاعات به کمیسیون اصل نود ارایه شده، هرچند این اسناد کفایت نمی‌کند. البته اسناد زیادی هم از سوی سازمان بازرسی کل کشور برای این کمیسیون ارسال شده که همه آنها باید بررسی شود.

etlaat

وی در ادامه افزود: در ارتباط با پرونده فساد در فوتبال افراد زیادی از داخل و بیرون مجلس به کمیسیون اصل ٩٠ دعوت شده‌اند و این دعوت‌ها هنوز هم ادامه دارد.

سخن‌گوی کمیسیون اصل ٩٠ هم‌چنین تاکید کرد: در خصوص این پرونده از همه رده‌ها، داوران، بازیکنان، مربیان، روسای باشگاه‌ها و حتا از رسانه‌ها و کسانی که خارج از فوتبال در این رشته ورزشی تاثیرگذار هستند، دعوت شده و به کمیسیون اصل ٩٠ آمده‌اند.

افضلی‌فرد در پایان گفت: بررسی پرونده فساد در فوتبال پایان سال ٩٢ نهایی شده و نتیجه آن اعلام خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,