Saturday, 18 July 2015
28 September 2023
ادامه پاک‌سازی رهبران سیاسی

«اعدام تمامی خویشاوندان شوهر عمه رهبر کره‌شمالی»

2014 January 27

خبر / رادیو کوچه

خبرگزاری رسمی کره‌جنوبی «یون‌هاپ»، روز یک‌شنبه بیست و ششم ژانویه از اعدام تمامی کسانی خبر داده است که به طور مستقیم به «جانگ‌سونگ‌تائک» شوهر عمه «کیم‌جونگ‌اون»، رهبر کره شمالی پیوند خویشاوندی داشته‌اند.

«جانگ‌سونگ‌تائک»، یکی از بانفوذترین دولت‌مردان و شوهر عمه رهبر کره‌شمالی و از چهره‌های اصلی امور اقتصادی در این کشور بود که به‌طور مرتب مذاکرات با چین، نزدیک‌ترین متحد پیونگ یانگ را برعهده داشت، در ماه گذشته میلادی به اتهام اعمال مجرمانه از تمام مسوولیت‌هایش خلع و سپس اعدام شد.

پایگاه اینترنتی خبرگزاری کره‌جنوبی به نقل از منابع مطلع نوشته است، همه بستگان شوهر عمه رهبر کره‌شمالی از جمله فرزندان و سفرای این کشور در کوبا و مالزی اعدام شده‌اند.

این منابع که نخواستند نامشان فاش شود گفته‌اند همه بستگان نزدیک «جانگ سونگ تائک» از جمله فرزندانش به دستور رهبر کره شمالی اعدام شده‌اند.

north-koria

آن‌ها افزوده‌اند، «جانگ کی سون» خواهر، «جون یونگ جین» شوهر خواهر و سفیر کره شمالی در کوبا، «جانگ یونگ چول» خواهرزاده و سفیر این کشور در مالزی و هم‌چنین دو نفر از پسرانش اعدام شده‌اند.

بنابه گفته این منابع، پسران، دختران و حتی نوه‌های دو برادر شوهر عمه رهبر کره‌شمالی اعدام شده‌اند.

تاریخ دقیق اعدام این افراد معلوم نیست اما احتمال می‌رود آن‌ها پس از اعدام «جانگ‌سونگ‌تائک» در تاریخ ١٢ دسامبر اعدام شده باشند.

منبع دیگری به خبرگزاری «یون‌هاپ» گفته است، همسر سفیر کره شمالی در مالزی به روستای دور افتاده‌ای تبعید شده.

به گزارش پایگاه اینترنتی خبرگزاری رسمی کره‌جنوبی از سئول، یک منبع دیگر گفته است : «این اعدام‌ها نشان می‌دهد نباید هیچ ردی از جانگ سونگ تائک به جا بماند.»

 بیشتر بخوانید

اعدام یک مقام ارشد و قدرتمند کره شمالی

کره شمالی سفیر خود را از مالزی فراخواند 

برکناری سیاستمدار قدرتمند کره شمالی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd7919893 tamoxifen