Saturday, 18 July 2015
06 December 2023
رييس مجمع تشخيص مصلحت

«رهبر ایران اقدامات قبل و بعد از مذاکرات اتمی را تایید کرده»

2014 January 27

خبر / رادیو کوچه

«اکبر هاشمی رفسنجانی»، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی گفته است، آیت‌اله «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی، قبل و بعد از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ تیم مذاکره کننده و اقدامات آنها را تایید کرده است.

آقای «هاشمی رفسنجانی» روز یک‌شنبه ششم بهمن ماه در دیدار اعضای هیات موسس، شورای مرکزی و جمعی از فعالین «مجمع اسلامی مدافعان عدالت»، گفته است، به رغم این که آیت‌اله «خامنه‌ای» مذاکرات را تایید کرده است، «گروهی که اتفاقن ادعای پیروی از ولایت دارند، هر روز برای مایوس کردن مردم تلاش می‌کنند.»

«اکبر هاشمی رفسنجانی» هم‌چنین با اشاره به شرایط سیاسی و اقتصادی جامعه در دوران دولت یازدهم، گفته است: «موفقیت‌های دولت براساس پشتوانه‌های مردمی است، و گرنه مانع‌تراش‌ها حتا منافع ملی را در نظر نمی‌گیرند، چه برسد به این‌که از دولت حمایت کنند.»

در روزهای اخیر و به دنبال پلمب برخی تجهیزات هسته‌ای ایران برای اجرای توافق ژنو، انتقادات بعضی چهره‌ها و رسانه‌های محافظه‌کار از سیاست خارجی و هسته‌ای «حسن روحانی» بالا گرفته است. برخی از آنان می‌گویند که رهبر ایران از توافق ژنو ناراضی است.

rafsanjani

پیش‌تر «جواد کریمی قدوسی»، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفته بود که رهبر ایران نارضایتی خود را در خصوص توافق ژنو در جلسه‌ای با حضور سران قوا و تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران ابراز کرده است.

دفتر آیت‌اله «علی خامنه‌ای» تاکنون به اظهارات این نماینده مجلس واکنشی نشان نداده است.

در همین رابطه خبرگزاری دانشجویان ایران، «ایسنا» گزارش داده بود که «علی اکبر ولایتی»، مشاور رهبری ایران در امور بین‌الملل در خصوص تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفته است: «دیپلمات‌های هسته‌‌ای ما در دور گذشته کارآیی خود را نشان داده» و در مسیر تعیین شده توسط رهبر ایران و صلاح جمهوری اسلامی ایران گام برداشتند، بنابراین باید به آن‌ها مجال داده  شود.

هم‌چنین یکی از نمایندگان اصول‌گرای مجلس و عضو جبهه پایداری گفته بود که شماری از مقامات بلندپایه جمهوری اسلامی از جمله «علی اکبر ولایتی» در مخالفت با توافق ژنو به رهبر جمهوری اسلامی، نامه نواشته‌اند.

«علی اکبر ولایتی» روز گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری‌های ایران خبر  نوشتن نامه در انتقاد از توافق ژنو را تایید نکرده و گفته بود:« بنده از این نامه اطلاعی ندارم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,