Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
در جمع بسیجیان ایران

«لاریجانی احمد شهید را احمق شریر خواند»

2014 January 28

خبر / رادیو کوچه

«محمدجواد لاریجانی» دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی، در مراسمی با نام «رونمایی از گزارش وضعیت حقوق بشر در آمریکا» که در دانشگاه تهران برگزار شد، «احمد شهید» گزارش‌گر ویژه سازمان ملل درباره اوضاع حقوق‌بشر ایران را «احمق شریر» خواند.

«محمدجواد لاریجانی» روز دوشنبه هفتم بهمن ماه در حالی «احمد شهید» را «احمق شریر» خواند که در جمع بسیجیان ایران در دانشگاه تهران گفته است، لازم است کسانی که وارد عرصه حقوق بشر می‌شوند ادبیات فرهیخته‌ای داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا» آقای «لاریجانی» گفته است: «ادبیات حقوق بشر ادبیاتی فرهیخته است و کسانی که به این حوزه وارد می‌شوند باید به این نوع ادبیات عادت کنند و بسیج نیز باید ادبیات خود را در حقوق بشر با این نوع ادبیات همسان کند.»

jawad-larijani

«محمدجواد لاریجانی» هم‌چنین اظهار کرده است: «در گزارش شخص احمق شریری گفته شده که چهار نفر در ایران قرار است اعدام شوند و در طی این گزارش چهارهزار نامه برای ما آمد که این چهار نفر را اعدام نکنید، اما این چهار نفر چه کسانی بودند؟ یکی از آن‌ها جلوی نانوایی دو نفر را ترور کرد، یک نفر دیگر خانه‌ای را منفجر کرد، نفر سوم با اسلحه به کسی حمله کرده بود و نفر چهارم در خانه‌ای مملو از آرپی‌جی و بمب دستگیر شده بود.»

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در ادامه گفته است: «امروز کسانی که تحت عنوان مدافعان حقوق بشر مطرح می‌شوند، آلوده به تحرکات تروریستی هستند و اسم خود را مدافعان حقوق بشر گذاشته‌اند. اما در اسناد سازمان ملل متحد چنین عنوانی سابقه ندارد. پس بدانید وقتی که نام مدافع حقوق بشر را شنیدید، افرادی هستند که تحرکات تروریستی دارند.»

آقای «لاریجانی» پیش‌تر نیز بارها به «احمد شهید» حمله کرده و وی را مغرض، نادان و حامی تروریست‌ها خوانده بود.

سال ۲۰۱۲ میلادی در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل، توهین‌های شخصی آقای «لاریجانی» به «احمد شهید» باعث شد تا خانم «لورا لازره» پس از چندبار اخطار به وی در حین سخنرانی‌اش، میکروفون دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی را قطع کند.

بیشتر بخوانید

گزارش جدید احمد شهید و واکنش محمدجواد لاریجانی

اتهام‌های محمدجواد لاریجانی به احمد شهید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,