Saturday, 18 July 2015
29 November 2023
توسط گمرک آلمان

«کشف هرویین در فرش‌های صادراتی ایران به آلمان»

2014 January 29

خبر / رادیو کوچه

مسوولان گمرک آلمان از داخل محموله فرش‌های ایران به آن کشور ۴۵ کیلو هرویین جاسازی شده را کشف و اعلام کرده‌اند که چند نفر در ارتباط با این محموله بازداشت شده‌اند.

خبرگزاری «فرانسه» در این رابطه گزارش داده است، پلیس گمرک آلمان روز سه شنبه٬ بیست و هشتم ژانویه اعلام کرد که این محموله هرویین مرغوب به ارزش میلیون‌ها یورو٬ به شکل ریسمان‌هایی داخل ۹ تخته فرش که قرار بود به لهستان٬ فرانسه٬ بلژیک و کشورهای آفریقایی از جمله کنگو ارسال شود، بافته شده بودند.

«هایکه ویلسدورف»٬ سخن‌گوی گمرک آلمان گفته است که کشف این محموله به دست‌گیری چندین تن در چند کشور اروپایی منجر شده است. او از دادن رقم مشخصی در این زمینه خودداری کرده است.

heroin

به گفته خبرگزاری رسمی آلمان این افراد در لهستان٬ فرانسه و بلژیک دست‌گیر شده‌اند.

گمرک آلمان می‌گوید این محموله هرویین به شکلی بسیاری هوش‌مندانه و ماهرانه درون ریسمان‌های غلافداری قرار گرفته و داخل فرش‌ها بافته شده بودند.

بر اساس تصاویری که خبرگزاری فرانسه از این محموله منتشر کرده٬ محموله هرویین به صورت ریسمان‌های باریکی در آمده و داخل غلاف‌های سیاهی قرار گرفته و سپس لابه‌لای تار و پودهای فرش به شکلی که قابل تشخیص نیست٬ بافته شده است.

heroin1

به گزارش خبرگزاری رسمی آلمان این تخته فرش‌ها از ایران به لایپزیک آلمان فرستاده شده‌ بودند که در فرودگاه لایپزیک ماموران گمرک به علت سنگین‌تر بودن وزن این محموله نسبت به محموله‌های فرش مشابه٬ به آن مشکوک شده‌اند. این محموله سپس مورد بازرسی بیشتر قرار گرفته‌ است که ماموران با کمک اشعه ایکس متوجه ریسمان‌های حاوی هرویین شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,