Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
از ریاست سازمان میراث فرهنگی

«حسن روحانی استعفای محمدعلی نجفی را پذیرفت»

2014 January 30

خبر / رادیو کوچه

«حسن روحانی»، رییس جمهوری اسلامی ایران، استعفای «محمدعلی نجفی» از ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردش‌گری را پذیرفت و او را به سمت مشاور رییس جمهوری و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت منصوب کرد.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی «ایرنا»، روز پنج‌شنبه دهم بهمن ماه گزارش داد، که آقای «روحانی» در نامه‌ای به «محمدعلی نجفی» تاکید کرده که اصرار آقای «نجفی» و حفظ سلامت جسمی او منجر به چنین تصمیمی شده است.

«محمدعلی نجفی» در حالی از سازمان میراث فرهنگی می‌رود که خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، «خانه ملت» روز چهارشنبه گفت‌وگویی را با او منتشر کرد که در آن تاکید شده بود، گزارش‌ها درباره استعفای وی کذب است و این که هم‌چنان به عنوان رییس این سازمان فعالیت خواهد کرد.

najafi

 از سوی دیگر اما مقامات دولت «حسن روحانی» و چهره‌های نزدیک به رییس جمهوری، مانند «محمود واعظی»، وزیر ارتباطات و «مسعود سلطانی‌فر»، عضو شورای شهر، بر گزارش‌ها درباره استعفای آقای «نجفی» از ریاست سازمان فرهنگی و گردش‌گری صحه می‌گذاشتند تا به ابهام مسئله افزوده شود.

در نامه «حسن روحانی» به «محمدعلی نجفی» نیز تصریح شده است که آقای «نجفی» از چند هفته پیش درخواست استعفا کرده بود، اما رییس جمهور ایران بر ادامه هم‌کاری او پافشاری داشت.

بر اساس این گزارش در بخشی از نامه «حسن روحانی» آمده است: «علاقمند بودم که این هم‌کاری هم‌چنان ادامه داشته باشد و لذا علیرغم تقاضاهای مکرر شما در هفته‌های گذشته، بر ادامه هم‌کاری پای فشردم، ولی در برابر اصرار جنابعالی و به دلیل حفظ سلامت جسمی شما، با درخواست استعفای‌تان موافقت می‌شود.

هنوز گزینه جایگزین آقای «نجفی» مشخص نیست، اما رسانه‌های داخل ایران از «مسعود سلطانی‌فر» و «رضا صالحی امیری» به عنوان رییس بعدی سازمان میراث فرهنگی نام برده‌اند، دو چهره‌ای که گزینه‌های «حسن روحانی» برای وزارت ورزش و جوانان بودند، اما نتوانستند از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد بگیرند.

«محمدعلی نجفی» نیز گزینه نخست آقای «روحانی» برای وزارت آموزش و پرورش بود که او هم با رای عدم اعتماد مجلس از رسیدن به سمت وزارت در دولت یازدهم بازماند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,