شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
03 September 2016
معاون اول قوه قضاییه ایران

«اموال بابک زنجانی توقیف شده است»

۱۳۹۲ بهمن ۱۱

خبر / رادیو کوچه

«ابراهیم یونسی»، معاون اول قوه قضاییه ایران از توقیف اموال و دارایی‌های «بابک زنجانی»، تاجر و سرمایه‌دار زندانی، خبر داد.

خبرگزاری «مهر» روز پنج‌شنبه دهم بهمن ماه گزارش داد، «ابراهیم رییسی» در حاشیه مراسم تحلیف قضات در جمع خبرنگاران در شیراز گفته است، اموالی که از «بابک زنجانی» شناسایی شده، توقیف گردید و تحت نظر دادستان قرار دارد.

براساس این گزارش «یونسی» گفته است: «بدهی او (بابک زنجانی) به وزارت نفت بحث محوری است که ابعاد مختلفی در این پرونده وجود دارد که یک بعد آن بحث بیت‌المال و حق قطعی و بدهی به وزارت نفت است.»

zanjani-rouhani

به‌گفته معاون قوه قضاییه پرونده «بابک زنجانی» در دادسرای تهران در حال رسیدگی است و متهم در مراحل بازجویی و بازپرسی قرار دارد.

«غلامحسین محسنی‌اژه‌ای»، دادستان کل کشور نیز روز پنج‌شنبه دهم بهمن ماه در مراسم اختتامیه همایش پلیس، در رابطه با پرونده «بابک زنجانی» گفته است سعی شده است دستگیری‌ها خیلی گسترده نشود.

«بابک زنجانی» که عصر روز دوشنبه نهم دی‌ماه بازداشت شد، خود را یک بسیجی اقتصادی می‌نامد و پیش از این عضو سپاه پاسداران بوده که به‌گفته خودش روزانه حدود ۸۰ میلیارد تومان درآمد داشته است.

او توسط اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا به دلیل آن‌چه کمک به دور زدن تحریم‌ها از طریق داشتن نقش کلیدی در تجارت نفت ایران، پول‌شویی و انتقال پول مربوط به فروش نفت به دولت ایران، در فهرست تحریم‌های غرب علیه ایران قرار گرفته بود.

بیشتر بخوانید

توقیف اموال بابک زنجانی نیازمند رای دادگاه است

دستیار اول بابک زنجانی بازداشت شد

بابک زنجانی در زندان خواهد ماند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,