Saturday, 18 July 2015
25 February 2020
خبرهای ورزشی

«شوماخر از کما خارج شد»

2014 February 02

خبر / رادیو کوچه

شوماخر از کما خارج شد

روزنامه اکیپ فرانسه به نقل از یک منبع موثق از خروج مایکل شوماخر راننده صاحب‌نام آلمانی از کما و پاسخ به محرک‌ها خبر داد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

قهرمان هفت دوره مسابقات اتومبیل‌رانی فرمول یک حدود یک ماه پیش هنگام اسکی در ارتفاعات آلپ دچار حادثه شد و به دلیل برخورد شدید سرش با یک تخته سنگ به کما رفت.

وی سپس در بیمارستان گرنوبل فرانسه بستری شد و برای خارج شدن لخته‌های خون از مغزش تحت دو عمل جراحی قرار گرفت.

پزشکان در این مدت شوماخر را در کمای مصنوعی نگه داشته بودند اما از عصر پنجشنبه تصمیم گرفتند به تدریج و با احتیاط او را از کما خارج کنند.

حالا روزنامه اکیپ به نقل از یک منبع موثق خبر داده است که شوماخر پس از طی یک روند بسیار دشوار هوشیاری، از کما خارج شده و به محرک‌ها پاسخ می‌دهد.

shomakhr

این روزنامه افزوده است: شوماخر از روز دوشنبه به آزمایش‌های عصبی پاسخ مثبت داده است و در اولین مرحله آزمایش‌ها پلک زده است.

 وزیر ورزش و ارسال پیغام به کی‌روش از طریق مجری

«کارلوس کی‌روش» از شرایط تیم‌ملی ایران دل‌خور است و در نهایت این دل‌خوری رسانه‌ای می‌شود اما عجیب‌تر از انتقادهای سرمربی تیم‌ملی واکنش مرد اول ورزش کشور است.

وزیر ورزش دولت جدید که از محیطی دانشگاهی به ورزش آمده با سرعتی خیره کننده می‌رود تا تبدیل شود به یکی مثل «آقای محمد رویانیان» یا «آقای علی فتح الله زاده». وزیر ورزش که در این نزدیک به ١٠٠ روز نخست کارش هنوز یک کنفرانس خبری رسمی نداشته، حالا سعی‌اش صحبت کردن و موضع گرفتن درباره همه چیز و همه حواشی اطراف ورزش ایران است. از کل و کل با محمد رویانیان و علی فتح اله‌زاده تا رفتن روی خط برنامه ورزش و مردم برای داشتن واکنش به حرف‌های سرمربی تیم‌ملی. «محمود گودرزی» مرد اول ورزش کشور، روز جمعه و در حین برنامه ورزش و مردم پس از این‌که به دلیل کمبود وقت این مجال را بدست نمی‌آورد تا روی خط برنامه برود با شفیع تماس می‌گیرد و از طریق او به کارلوس کی‌روش پیغام می‌دهد که در ۴٨ ساعت آینده هم‌راه با «علی کفاشیان» به وزارت‌خانه ورزش بروند تا درباره تیم‌ملی صحبت کنند.

kirosh

این شاید اولین بار در تاریخ ورزش کشور است که وزیر برای احضار اعضای یکی از فدراسیون‌های ورزشی تحت نظارتش از یک مجری تلویزیونی می‌خواهد تا این کار را انجام دهد!

 یک شرکت آلمانی هزینه ۶ هزار یورویی مربی واترپلو را می‌پردازد

رییس فدراسیون شنا می‌گوید حضور حسین سالم‌المسلم در ایران شایعه بوده است.

شایعه سفر پنهانی حسین ‌المسلم نایب رییس شورای المپیک به ایران، اردوی تیم‌ملی کویت درتهران و البته این‌که تکلیف سرمربی تیم‌ملی واترپلو به کجا رسید سوالاتی بودند که باید «محسن رضوانی» ریس فدراسیون شنا آنها را پاسخ می‌داد و رضوانی اولی را تکذیب کرد، دومی را تایید و درباره سومی گفت: اتفاق‌های خوبی دارد می افتد.

او درباره شایعه حضور حسین المسلم در ایران گفت: «مگر می‌شود شخصی مثل حسین‌ المسلم به ایران بیاید و کسی خبر دار نشود؟ اصلن چرا نباید صدایش را در بیاوریم؟ جدا از شوخی یا هر چیز دیگری المسلم با توجه به سمتی که دارد اگر قرار باشد سفر کند نخستین جایی که متوجه حضور ایشان می‌شوند کمیته ملی المپیک است. در ضمن خود آنها این سفر را در بوق و کرنا می‌کنند و می‌گویند که دارند به کدام کشور سفر می‌کنند. این چیزی که می‌گویند اصلن شدنی نیست. من سفری به لوزان سوئیس داشتم و المسلم هم در آنجا بود. در ضمن در آنجا هم ایشان را ندیدم و تلفنی با هم گفت‌و‌گو کردیم.

waterplo

او درباره اردوی تیم‌ملی کویت در ایران و این‌که چرا این سفر را رسانه‌ای نکرده‌اند هم توضیح داد: گفته‌ام خبرش را بگذارند روی سایت فدراسیون. آنها از روز چهارشنبه با ٣۴  شناگر در رده‌های سنی مختلف به ایران آمده‌اند. ما برنامه‌های مختلفی در این اردوی مشترک داریم و قرار است تیم‌ملی ایران هم سفری به کویت داشته باشد.

هم‌چنین وی گفت، «لوتوس مولر» از مربیان معروف و پایه‌ساز در واترپلو هستند. البته آقی سرگی هم از دیگر گزینه‌ها ما است اما اگر مشکلی پیش نیاید کار آمدن آقای مولر به ایران تمام است. اتفاق خوب دیگری که برای آمدن ایشان احتمال دارد بیفتد این است که قرار شده اسپانسری هزینه ماهی ۶ هزار یورو ایشان را تقبل کند. شرکتی آلمانی که پس از رایزنی‌های مختلف احتمالن این کار را انجام خواهد داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,