Saturday, 18 July 2015
09 July 2020
گام به گام با سینما

«ده روز با جشنواره»

2014 February 02

آزاد عزیزیان / رادیو کوچه

با همکاری: نیما آهی

افتتاحیه‌ی سی و دومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم فجر برگزار شد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

شام‌گاه ۱۱ بهمن افتتاحیه‌ی سی و دومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم فجر در مکان تالار وحدت برگزار شد.

این مراسم با خواندن پیام ارسالی حسن روحانی به مناسبت این دوره از جشنواره فیلم فجر شروع شد. همچنین «علی‌رضا رضا‌ داد» دبیر سی و دومین جشنواره‌ی فیلم فجر در سخنانش اظهار داشت که سینمای ایران تا به امروز با فراز و نشیب‌های زیادی روبه‌رو بوده و آینده‌ی سینما ایران را روشن توصیف کرد.

1film-fajr

پس از نمایش کلیپ کوتاهی با کارگردانی «محمد علی سجادی» در مورد «هما روستا» از این بازیگر سینما و تیاتر ایران تقدیر شد.

«رخشان بنی اعتماد» و «رضا کیانیان» برای بزرگداشت «هما روستا» روی سن آمدند.

«رضا کیانیان» در سخنانش گفت: واقعن خوشحالم و افتخار می‌کنم که برای بزرگداشت خانم «هما روستا» روی صحنه آمده‌ام. وی سپس خطاب به «علی جنتی»، وزیر ارشاد بیان کرد: آقای وزیر دولت تدبیر و امید! لطفن در هیات دولت مطرح کنید که آلودگی هوا به عنوان یک قاتل زنجیره‌ای در خیابان‌های تهران به راه افتاده است. این آلودگی روزی ٢۴٨ نفر را می‌کشد، اگر می‌خواهید این جشن برقرار باشد، لطفن آلودگی هوا را مهار کنید.

2film-fajr

سپس «رخشان بنی‌اعتماد» کارگردان سینما در سخنانی گفت: با ادای احترام به «هما روستا»؛ نه فقط به دلیل هنر بازیگری‌اش بلکه به دلیل حضور بی‌مثالش در هنر چگونه هنرمند ماندن و بودن.

در ادامه از «مهدی هاشمی» و «جهانگیر میرشکاری» نیز تقدیر به عمل آمد.

در ادامه برگزیدگان بخش مواد تبلیغی در افتتاحیه‌ی این رویداد هنر معرفی شدند.

جوایز این بخش توسط «فرامرز قریبیان» و «سعید راد» اهدا شد. «امیر شیبان خالقی» برای طراحی پوستر فیلم «دربند» دیپلم افتخار گرفت و سیمرغ بلورین این بخش به «بهزاد خورشیدی» برای پوستر فیلم «سر به مهر» رسید.

3film-fajr

 در بخش آنونس فیلم، دیپلم افتخار به «حسین جمشیدی» و «محمد شاه‌حسینی» برای ساخت تیزر «سر به مهر» رسید و «مانی حقیقی» برای ساخت آنونس «پذیرایی ساده» سیمرغ بلورین را دریافت کرد.

در بخش عکس، هیات داوران با تحسین عکاسی درخشان فیلم «تنهای تنهای تنها»، سیمرغ بلورین خود را به «جواد جلالی» برای عکاسی فیلم «برلین منفی هفت» اهدا کرد.

در پایان اعلام اسامی این بخش، «سعید راد» در سخنانی مطرح کرد: این سن خیلی باشکوه است و آدم‌های بزرگی بر روی این سن آمده‌اند. نگاتیو‌های فیلم‌های آقای «قریبیان» را دور زمین نمی‌شود کشید چون جا کم می‌آورد. در اینجا می‌خواهم به عنوان یک بازیگر، اجازه بگیرم که از بزرگان بازیگری «محمدعلی فردین» و «بهروز وثوقی» نام ببرم‌ که نسل‌های بعدی بازیگری از روی دست آن مشق کردند.

مراسم ساعت ۳۰: ۹دقیقه با اجرای قطعات موسیقی از «رضا یزدانی» و سپس آتش‌بازی در محوطه‌ی تالار وحدت به پایان رسید.

4film-fajr

«داریوش فرهنگ»، عضو هیات انتخاب جشنواره با قاطعیت تمام در برنامه هفت اعلام کرد که سه فیلم از بخش «نگاه نو» ارزشمندترین فیلم‌های جشنواره هستند و به این دلیل در بخش «سودای سیمرغ» قرار گرفته‌اند:

این فیلم‌ها شامل «انارهای نارس»، «با دیگران» و «چند متر مکعب عشق» می‌باشند.

«محمدجعفر منتظری»٬ رییس دیوان عدالت اداری ایران، روز شنبه ۱۲ بهمن ماه از اقدام «سعید راد» در تجلیل از «بهروز وثوقی» و «محمدعلی فردین» در مراسم افتتاحیه سی و دومین جشنواره فیلم «فجر» انتقاد کرده و گفته است که حزب الله اجازه نخواهد داد از «فضای معنوی نظام» این گونه استفاده شود.

رییس دیوان عدالت اداری گفته است: شب گذشته در بین افرادی که از آن‌ها تجلیل و تکریم به عمل می‌آمد از افراد فاسد قبل از انقلاب با کمال وقاحت تقدیر و تشکر شد که من در این‌جا از ذکر نام وی خودداری می‌کنم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd8471036 benicar nexium zestril colchicine online advair no prescription generic bupropion