Saturday, 18 July 2015
21 January 2021
مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد، مهدی کلهر:

«هشت میلیون متخصص در جنبش سبز را نمی توان حذف کرد»

2010 February 27

رادیو کوچه

مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد اعلام کرد که در جنبش سبز، هشت میلیون جوان متخصص و جویای علم و دانش وجود دارد.
مهدی کلهر در گفت‌گو با خبرگزاری مهر با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و حوادث پس از آن افزود: « مواردی که من راجع به سبزها گفتم کسی قبل از من در صدا و سیما نگفته بود. یادم می آید همه سکوت کردند. بنده دو هفته بعد از انتخابات به رادیو گفتگو رفتم. می خواستم به تلویزیون بروم اما آقای ضرغامی به من اجازه نداد تا یکی دو ماه بعد.»
وی افزود: «هشت میلیون نفر از جنبش سبز افراد متخصص یا جوانان جویای علم و تخصص هستند که نمی‌توان آن‌ها را حذف کرد. 8 میلیون را متاسفانه چند ماه پیش در اتوبوس خود سوار نکردیم و راننده آن‌ها خودش را با برآوردهای غلط بیرون انداخته است. نگران هستم که این 8 میلیون نفر که بسیار متفرق و سلائق گوناگون دارند را راننده دیگری بر اتوبوس دیگری سوار کند. اتوبوسی غیر از اتوبوس نظام.»
آقای کلهر با بیان این‌که «جنبش سبز قابل حذف نیست» یادآور شد: «لایه میانی موج سبز جزء متخصصان و اندیشمندان دوست داشتنی کشور هستند و باید به آن‌ها احترام گذاشت»
وی در ادامه گفت: «یک صاحبنظر سیاسی و اصولگرا می گوید اصلاحات مرد. واقعا این حرف به چه معنی است. در این شرایط نباید به متفکری مثل حجاریان بی احترامی کرد که اجر آن و امثال آن بسیار بیشتر از عافیت طلبی‌های برخی دیگران است.»

مشاور رییس دولت ایران هم‌چنین با تاکید بر این‌که از نتیجه انتخابات و پیروزی احمدی نژاد به هیچ عنوان شوکه نشده است گفت: « 5 شب قبل از رای گیری تعداد رای احمدی نژاد 25 میلیون نفر بود که چهار میلیون آن را در مناظره با موسوی از دست داده بود وگرنه حدود 30 میلیون رای داشت. احمدی نژاد برخلاف مناظره با دکتر محسن رضایی که یک مناظره منطقی بود در مناظره با موسوی خوب عمل نکرد.»
این برای نخستین‌بار است که یک مقام نزدیک به دولت از جنبش سبز و طرفداران آن سخن به میان آورده است. پیش از این محمود احمدی‌نژاد طرفداران این جنبش را «خس و خاشاک» و «بزغاله» خوانده بود.

ندا آقاسلطان  دختر ساده‌ای بود که نمی‌دانست بعد از فیلمی که بازی می‌کند و در آن خودش را به مردن می‌زند در آمبولانس واقعن کشته می‌شود.

آقای کلهر در بخش دیگری از اظهارات خود ادعا کرد که ندا آقاسلطان «دختر ساده‌ای» بود که «نمی‌دانست بعد از فیلمی که بازی می‌کند و در آن خودش را به مردن می‌زند در آمبولانس واقعن کشته می‌شود.»
وی در ادامه گفت: « به معنای اسم ندا آقاسلطان توجه کنید. ترجمه اسمش به انگلیسی می‌شود «فریاد آقای شاه» یعنی این مملکت با سابقه 30 سال جمهوری به جایی نرسید و باید آقای رضا پهلوی برگردد!! آنها نمی دانستند که سلطان در فارسی دیگر این بار را ندارد. تا قاجاریه این بار را داشت اما از قاجاریه به بعد کلمه سلطان دیگر این بار را از دست داد و بیشتر این لفظ به زنان اتلاق می شود.»
آقای کلهر هم‌چنین موضوع قتل ندا آقاسلطان را از «مظاهر» جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی عنوان کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , 

۱۱ Comments


 1. hamid
  1

  با سلام. کلمات واقعاً و الزاماً کلماتی هستند که از عربی وارد زبان فارسی شده اند. در صورتی که لزومی برای استفاده از آنها در متن خود دارید، لطفاً (لطفن) املای درست این کلمات را بکار ببرید. با تشکر


 2. ali
  2

  واقعا خاک بر سر این دولت. همیشه فکر میکردم که اینها یک سری دزد هستن که در عین حال دروغگو و بی شرفن ولی این بدبخت ها احمق هم هستن – من واقعا فکر میکنم این بیچاره فکر میکنه که ندا فیلم بازی میکرده و تو آمبولانس کشته شده! یک نفر چقدر میتونه احمق باشه؟؟؟؟


 3. احمدي نژاد
  3

  دختر تو که ساده نیست فرستادیش المان که به پول های باد اورده ات سر سامان بده
  مو قشنگ


 4. babak khoramdin
  4

  khodavanda in sarzamineh javid ra az in mojoodateh ahremani nejat bedeh.


 5. دوستت
  5

  این بیچاره نه تنها فارسی بلد نیست بلکه باوجود اینکه نوکر عربهاست عربی هم بلد نیست
  معنی سلطان شاه نیست بلکه سلطان یعنی کسی که سلطه دارد و بر کشوری مسلط است
  یعنی کسی که حاکم است و آنهم به صرف قدرت
  همه این شرایط در باره کسی که در ایران فعلا به او رهبر میگویند و در واقع صدق میکند

  ندا آقا سلطان یعنی صدای آقا حاکم بزور
  یعنی صدای آقا سید علی یا صدای سید علی آقا
  یعنی صدای آقارهبرآقا
  یعنی صدای کسی که بزور بدیگران میگوید این راه را برو که الهی است

  این ار جمله آخرش
  بقیه جملات هم بهمین ترتیب احمقنه و دروغ هستند

  یعنی


 6. ss
  6

  فک میکنم … مغز کاملا برازنده این لمپن باشه
  با عرض پوزش از ممیزی محترم


 7. mamali
  7

  البته “تنوین” رو در فارسی معمولان با “تنوین عربی‌” مینویسن ولی‌ ما در الفبای فارسی ، تنوین عربی‌ نداریم و من موندم که ما چه چوری یک علامتی رو استفاده می‌کنیم که در الفبا مون وجود نداره ؟


 8. سبزترين
  8

  خاک تو اون سر کچلت کنن مرتیکه مفت خور


  1. ardavan
   9

   احتمالن در مورد خاک تو سرش که اجماع هست اما در مورد کچلش فکر کنم کمی اشتباه شده


 9. persiaboy
  10

  من یک دوستی داشتم که چند تا مشکل داشت.
  یکی اینکه به نظرمون مقداری روانی بود(البته از نوع بی آزارش). یک بیماری دیگه هم داشت که خیلی جالب بود که اسمش رو یادم نمیاد.
  مثلا وقتی توی خیابون راه میرفتیم، کسی که کلا ۲ ثانیه توی دیدش نبود و از کنارش رد میشد، همه چیز ظاهرش، از قیافه اش و مدل ابرو و چشم و … اش رو بگیر تا بیا تعداد دکمه های پیراهنش رو حفظ میکرد. انگار که یک عکس ۱۰۰ مگاپیکسلی ازش انداخته باشی و بشینی پیکسل به پیکسلش رو بررسی کنی.
  من این قضیه رو وقتی متوجه شدم که توی پارک نشسته بودم و این آقا کنار من داشت نقاشی میکشید. دو سه تا جوون از کنارمون رد شدند که تیپ جالبی داشتند و با سر و صدای زیاد راه میرفتند. این آقا بعدش ورق نقاشی اش رو عوض کرد و شروع به طراحی از یکی از اون پسرها کرد که زیبایی طرح و آشنا بودن فرد نظرم رو جلب کرد. بعد از چند دقیقه اون پسرها دوباره از جلومون رد شدند و من برای چند دقیقه مبهوت مونده بودم. بعدش سر صحبت رو با این پسره باز کردم و بعد با هم رفیق شدیم.
  دو تا نقاشی زیبا از من کشید که انگار ازم عکس انداخته اند از بس که طبیعی و با رنگ های زنده هستش. جالبی اش اینجاست که هیچ کدوم رو در حضور من نکشید و پس از آخرین ملاقات با هم، بوسیله ی پست به من رسوند. یادمه رفت اروپا برای درمان، از اون موقع دیگه خبری ازش ندارم.
  من فکر میکنم که اگه این رفیقمون توی دولت فعلی بود، مطمئنا وزیری چیزی میشد.


 10. آرش
  11

  ببخشید اون رفیق هنرمند و نقاش شما با اون روحیه شقایقی و شقیقه ایش چه ارتباطی داشت به این کلهر مورد نظر؟