Saturday, 18 July 2015
09 July 2020
گام به گام با سینما

«ده روز با جشنواره / برنامه دوم»

2014 February 03

 آزاد عزیزیان / رادیو کوچه

با هم‌کاری: نیما آهی

  جشنواره‌ی فیلم فجر با «زندگی مشترک» کلید خورد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

سی و دومین جشنواره‌ی فیلم فجر ساعت ۱۰ صبح روز ۱۲‌ بهمن ماه با نمایش فیلم «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» در برج میلاد آغاز شد.

سی و دومین جشنواره‌ی فیلم فجر امسال با این فیلم که سومین ساخته‌ی «روح اله حجازی» است در برج میلاد به عنوان کاخ جشنواره کار خود را آغاز کرد.

«زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» با استقبال مخاطبان روبرو شده و سالن تقریبن پر بود. این فیلم در سال گذشته ساخته شد و قرار بود در ۳۱مین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآید.
در هنگام نمایش این فیلم بازیگران فیلم همچون «هنگامه قاضیانی»، «ترانه علیدوستی»، «ترلان پروانه» و «هومن به‌منش» فیلم‌بردار، «وحید مقدسی» صدابردار، «پیمان قاسم‌خانی» بازیگر و فیلم‌نامه‌نویس و «مهدی داوری» تهیه‌کننده این فیلم حضور داشتند و «حمید فرخ‌نژاد» بازیگر اصلی این فیلم از غایبان بود.

«زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» در بخش خارج از مسابقه بخش «سودای سیمرغ» و هم‌چنین در بخش بین‌الملل این جشنواره حضور دارد. این فیلم به نوعی در ادامه «زندگی خصوصی آقا و خانم میم» ساخته قبلی این کارگردان است.

«ردکارپت» اولین فیلم سانس فوق‌العاده فیلم فجر شد.

1film-fajr

«ردکارپت» ساخته‌ی «رضا عطاران» دیروز با استقبال زیادی روبرو شد و به سانس فوق‌العاده رسید.

دومین ساخته‌ی بلند «رضا عطاران» که خود نیز در آن به ایفای نقش می‌پردازد دیروز ساعت دوازده و نیم در «سینما آزادی» روی پرده رفت و به دلیل استقبال زیاد مردم برخی نتوانستند بلیط این فیلم را تهیه کنند و فیلم به سانس فوق‌العاده کشیده شد.
این اولین فیلمی است که در سی و دومین جشنواره‌ی فیلم فجر به سانس فوق‌العاده رسید. این فیلم به تهیه‌کنندگی «احمد احمدی» ساخته شده است.

در این فیلم بازیگرانی چون «رضا عطاران»، «امیر نوری»، «سوسن پرور»، «حسین سلیمانی» و «علی سرتیپی» بازی می‌کنند.

«ردکارپت» در حاشیه‌ی جشنواره‌ی فیلم کن ساخته شده‌ است و نویسندگی آن نیز بر عهده «رضا عطاران» است.

=================

در حاشیه:

صبح روز ۱۳ بهمن ماه کارگاه آموزشی «از ایده تا نمایش» با حضور «رومن پولسر»، « محمود بهرازنیا»، «مازیار میری» و « شادمهر راستین» در سالن استاد شهناز، در خانه هنرمندان برگزار شد.

2film-fajr

میهمانان حاضر در این کارگاه، فنون نویسندگی و کارگردانی و تجربیات خود را برای حاضرین در جلسه بیان کردند.
در ادامه این نشست علاقه‌مندان و حاضرین سوالات خود را مطرح کردند که بیشتر سوالات در زمینه ایده نویسندگان و نوع نگرش آنها به ویرایش کارگردانان بود

 «رخشان بنی‌اعتماد» گفته است تا آخر می‌ایستم و فیلم می‌سازم

«رخشان بنی‌اعتماد» دیروز در جشنواره‌ی فیلم فجر سکوت چند ساله‌اش را شکست و گفت: شرایطی که در آن طی این سال‌ها فیلم نساخته‌ام به این معنا نبود که کسی اجازه کار کردن به من نمی‌داد بلکه یک خود تحریمی بود چون با فضای فرهنگی آن موقع هماهنگ نبودم.

نیکی کریمی در نشست پرسش و پاسخ فیلم «زندگی جای دیگری است» به کارگردانی «منوچهر هادی»، درباره این سوال که به نظر می رسد در این فیلم زنان مطیع مردان هستند یادآور شد:« فیلم سارا را بازی کردم، زنی را دیدیم که مطیع است و فداکاری می کند و این همه شخصیت های مختلف داریم و هیچ جا مانند سینمای ایران به شخصیت زن پرداخته نشده است. من فکر می کنم خانم های ایرانی یکی از مطیع ترین شخصیت ها را دارند.»

4film-fajr

«استفن واربک» برنده‌ی جایزه‌ی اسکار موسیقی متن برای فیلم «شکسپیر عاشق» در سال ١٩٩٧ اعلام کرده است که اگر «سیمرغ» بگیرم آن را در کنار «اسکار»ام می‌گذارم. «استفن واربک» در اولین همکاری‌اش با سینمای ایران موسیقی متن فیلم «رستاخیز» را ساخته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,