شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
30 August 2016
ناراحتی بزرگان ادب

«گلایه‌های سیمین بانو از نسبت دادن بعضی اشعار به او»

۱۳۹۲ بهمن ۱۵

گزارش / رادیو کوچه

آن‌گونه که می‌دانیم در ایران قوانین کپی‌رایت اعمال نمی‌شود و جریان کپی پیست‌ها گاهی با سلیقه شخصی افراد تداخل پیدا می‌کند. «سیمین بهبهانی» نویسنده و غزل‌سرای معاصر ایران در مورد چند شعر که به اونسبت داده شده و به اسم او در اینترنت صفحه به صفحه منتشر می‌شود ابراز تاسف و ناراحتی نموده‌.

در رابطه با این موضوع صفحه فیسبوک خانم بهبهانی سال گذشته میلادی نیز با گلایه از شبکه تلویزیونی «من و تو» از نسبت دادن شعر «هرگز نخواب کورش» ابراز ناخرسندی کرده و نوشته بود، در فیلم مستندی که از شبکه من و تو درباره کورش بزرگ و جشن‌های ٢۵٠٠ ساله پخش شد این شعر به سیمین بانو منتسب شد. جای بسی تاسف است که کسانی که ادعای مستند‌سازی علمی دارند مطالب کذب را تحویل مردم می‌دهند.

Simin-Behbahani2

خانم سیمین بهبهانی

در صفحه فیسبوکی خانم «بهبهانی» غزل‌سرای معاصر ایرانی هم‌چنین آمده است که شعر «قلم چرخید و فرمان را گرفتند» از آقای «هادی خرسندی» است و نسبت دادن آن به خانم «بهبهانی» کاری است ناروا.

شعر دیگری که به این شاعر نامدار ایرانی نسبت داده شده، شعری است با نام «زنی را می شناسم من» که این شعر هم از شاعری است به اسم خانم «فریبا شش‌بلوکی».

fariba-sheshbloki

خانم فریبا شش‌بلوکی

این موضوع تنها موجب ناراحتی خانم «بهبهانی» را به دنبال نداشته بلکه ناراحتی و تاسف سراینده اصلی شعر «زنی را می شناسم من» را هم به همراه داشته به‌طوری که یکی از نزدیکان خانم «فریبا شش‌بلوکی» با ارسال ایمیل به رادیو کوچه از ناراحتی عمیق این شاعر سخن به میان آورده.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۴ Comments


 1. نفیسه
  1

  ممنون از شما بخاطر اطلاع رسانی تون


 2. هوشنگ کلاتی

 3. سارا سکوتی
  3

  من هم بجای خانم فریبا شش بلوکی بودم ناراحت می شدم و هر کس دیگه ای هم بود همینطور… این نشون می ده که ما مردمی هستیم که بدون فکر و تحقیق و مطالعه هر چیزی را قبول می کنیم


 4. ترانه عاطفی
  4

  خداکنه هیچوقت شاهد همچین اتفاقاتی نباشیم بسیار متاثر کننده است