Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
خبرهای ورزشی

«دست رد کشتی آمریکا بر سینه ایران»

2014 February 05

خبر / رادیو کوچه

دست رد کشتی آمریکا بر سینه ایران

سخن‌گوی فدراسیون کشتی گفت: آمریکایی‌ها به خاطر هم‌زمانی جام تختی با جام شولتز در آمریکا از حضور در ایران عذرخواهی کردند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

فدراسیون کشتی ایران در این خصوص اعتقاد دارد، چون رقابت‌های جام شولتز در آمریکا با جام تختی در تهران تقریبن هم‌زمان است، آمریکایی‌ها از حضور در جام تختی عذرخواهی کردند، ولی چند کشتی‌گیر داغستانی به هم‌راه عبدول beykofبیکوف و آراچیلیوف (مهمانان ویژه رقابت‌ها) به نمایندگی از روسیه در جام تختی حضور خواهند داشت.

koshti

«آقای علیرضا رضایی» در همین خصوص می‌گوید: تیم‌ها و نفرات خوبی به جام تختی امسال خاهند آمدند. تیم‌های گرجستان، اوکراین، کره شمالی و قرقیزستان با همه نفرات اصلی خود و آذربایجان با سه کشتی‌گیر اصلی خود پا به جام تختی می‌گذارند.

انصراف ٢ تیم کشتی کشورهای روسیه و آمریکا از حضور در جام تختی ایران، به طور یقین بر کیفیت این دوره از مسابقات و اعتبار جهانی آن تاثیر منفی خواهد داشت. این در حالیست که ملی‌پوشان صاحب‌نام ایرانی نیز در این مسابقات حضور نخواهند داشت.

اتهام فساد به یکی از بنیان‌گزاران کمیته منشور اخلاقی

این یک اتهام بزرگ است. اتهام به یکی از بنیان‌گذاران جنبش مبارزه با اخاذی از بازیکنان و خانواده‌های‌شان در فوتبال ایران.

«آقای حمید شرفی» بازیکن سال‌های دور استقلال می‌گوید: قلیان‌کشی دلیلی نبوده تا او از فوتبال رده اول کشور دور بیفتد که هر آن‌چه بر سرش آمده است به دلیل خواسته‌های غیر فوتبالی مدیران وقت استقلال بوده است. خواسته‌هایی که یکی با شرایط مالی او توان انجام‌شان را نداشته است.

awliai

او می‌گوید: ما بازیکنان تیم جوانان استقلال بودیم. منصورخان می‌خاست تیم استقلال را ببرد برای بازی‌های مرحله گروهی جام در جام باشگاه‌های آسیا باید می‌رفتیم به عربستان. من در تمرینات نظر کادرفنی را جلب کرده بودم. یک روز آقای اولیایی صدایم کرد و گفت منصورخان مرا پسندیده و قرار است برویم به عربستان. بعد هم گفت. ببین پسر جان این سفر هزینه داره. پدرت می‌تواند هزینه‌های سفر تیم ما به عربستان را بدهد؟  او می‌گوید پدرش یک کارمند ساده بوده است و از این پول‌ها نداشته که بپردازد. برای همین این پیشنهاد با پاسخ منفی او روبه‌رو می‌شود. البته خیلی زود قبل از اعزام آن تیم دو اتفاق مهم می‌افتد. اول این‌که اولیایی از استقلال می‌رود و بعد این‌که بلافاصله نوبت جدایی پورحیدری می‌رسد. با انتخاب علی فتح‌اله‌زاده به مدیریت استقلال، او بلافاصله تیم را به حجازی سپرد و کلن این حجازی بود که تیم را به عربستان برد.

بسکتبال ایران در کنار بزرگان دنیا

قرعه‌کشی مسابقات جام‌جهانی ٢٠١۴ بسکتبال دیشب در اسپانیا برگزار شد.

basketbal

در این مراسم و بعد از رونمایی از توپ و نماد رسمی مسابقات، تیم ملی ایران که با توجه به رنکینگ جهانی در سید سوم قرعه کشی قرار گرفته بود با تیم‌های اسپانیا، مصر، صربستان، برزیل و فرانسه در گروه اول این رقابت‌ها قرار گرفت.

گروه‌بندی کامل به شرح زیر است:

گروه A:

اسپانیا – ایران – مصر – صربستان – برزیل – فرانسه

گروه B:

آرژانتین – سنگال – فیلیپین – پورتوریکو – یونان – کرواسی

گروه C:

آمریکا – فنلاند – نیوزلند – ترکیه – جمهوری دومینیکن – اوکراین

گروه D:

لیتوانی – آنگولا – کره جنوبی – مکزیک – استرالیا – اسلوونی.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,